Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama vagyok és bújik a...

Kismama vagyok és bújik a fogam. Járt valaki még így?

Figyelt kérdés

Két napja vettem észre, hogy fáj a torkom. Aztán ugyancsak tegnapelőtt pár percig kénytelen voltam huzatban ülni és a fülemben meg is éreztem ezt. Végül kiderült, hogy egyik sem volt aktuális, mert bújik hátul a bölcsességfogam. Reggel alig tudom megmozdítani az állkapcsom, úgy fáj. Harapni is nehezen tudok, mert a még nem bújt ki a foghúsból és magát a húst szorítom össze. A fájdalom mélyről jön, mintha tényleg a torkom fájna, de alapállásban nem zavar, csak ha beszélni vagy enni kell. Annyira nem vészes, hogy fájdalomcsillapítóért esedezzek, viszont eléggé kényelmetlen.


Valaki járt még így, hogy pont terhesség alatt bújt a bölcsességfoga? Hogy vészelte át ezt az időszakot?


2016. aug. 7. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én megnézetném, nehogy begyulladjon. Mert a gyulladás hatással van az embrióra/magzatra. Nekem terhesség első felében nőtt ki az utolsó, nem is tudtak adni rá semmi értelmeset, hogy ne fájjon a ínyem, olyan rossz volt. Nem mondom, hogy ma menj be ügyeletre, de holnap jelentkezz be valahová.


Ha budapesti vagy, tudok ajánlani egy ügyeletet, ami fizetős, de sokszor van aznapra hely.:)

2016. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el fogorvoshoz, nézesd meg, előfordulhat, hogy tud rá adni valami szert, ami enyhíti a kellemetlenséget, de ártalmatlan a gyerekre. Amúgy is ajánlott a terhesség alatt többször felkeresni a fogidokit, ilyenkor a fogak is romlandóbbak.
2016. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, nemrég szültem, már a fele kibújt. :D
2016. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én terhesség előtt már három évvel kínlódtam a bölcsesség fogammal, mert kb fél évente iszonyat megfájdult, aztán akkor mindig kaptam rá valamit a fogorvostól, de ki nem bújt. Aztán mikor 8hetes terhes voltam, akkor annyira begyulladt,hogy szájzárat kaptam. Bementem az ügyeletre, és szét kellett feszíteni a számat, hogy meg tudják nézni, és mondták, hogy meg kell műtteni, mert azért nem bújt ki,mert nagyon kevés helyevvan, nem tud kibújni.mondtam, hogy terhes vagyok,erre vicceskedve megjegyezte, hogy hú, az elég kellemetlenaakkor, mert lehet lehányom. Pfff. Azt mondta, hogy olyan szurit ad,ami adható, de a gyulladás nagyobb bajt okozhat. Megkaptam a szurikat, és kimetszette az ínyem végig a fog körül, hogy legyen helye nőni. Utána még egy hétig pépes ételeket ettem,de azt is szenvedve, mert a szájzár miatt annyira se tudtam kinyitni a szám,hogy bevegyema kkanalat. Nagyon durva volt.a kisfiunk már eg
2016. aug. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elküldtem véletlenül, bocsi. A kisfiunk máregy ééves, szerencsére semmi baja nem lett miatta.
2016. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen és csúnyán be is gyulladt a terhesség legelején. Augmentint kaptam rá és gyógyszeres csíkot. 4 napig nem aludtam csak nagyon max másfél órát. Paracetamol nem hatott mást pedig nem lehetett, enni sem tudtam. A számat kinyitni se nagyon. A szülés jobb volt, mint az a 4 nap.
2016. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most hogy mondod nekem is volt még ilyen bújós időszakom. Épp egy nagyon sűrű programú munkahelyen dolgoztam és emlékszem, hogy mire sikerült volna szabit venni és dokihoz menni addigra elmúlt. Örültem, hogy vége, nem is foglalkoztam többet vele. Akkor valószínű nálam is az a gond, hogy nem tud kibújni... Kedden kell vizsgálatra mennem a nődokihoz, megpróbálok a fogorvoshoz is időpontot kapni akkorra. (vidéken élünk)
2016. aug. 7. 10:06
 8/13 A kérdező kommentje:
Milyen "érzés" az, amikor begyullad? Mesélnétek kicsit róla? Mert ha az van, akkor nem várok keddig.
2016. aug. 7. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia,nalam ez mar "menetrendszeru",3. Terhessegem harmadszor is rakezdett a novekedesre..szajoblogetes jo,eddig lystherinnel csinaltam,dokim most ajanlott egy chlorhexamed nevű szajoblogetot,csak gyogyszertarban kaphato es mivel hatoanyag is van benne csak kuraszeruen lehet hasznalni.Nekem azt javasolta,hogy steril mull lapot itassak at vele es borogassam par napig,nehogy begyulladjon,mert akkor amit elottem írtak,szajzartol kezdve mfele finomsagot okozhat.
2016. aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy nem aludtam 4 napig, lüktetett az összes fogam mellette. Amíg nem volt ennyire vészes a helyzet nagyjából úgy éreztem, ahogy te. Még háziorvoshoz is mentem, hogy fáj a torkom. Sima fogorvos semmit sem csinált, sztk-s szájsebészet sem csak felírták az antibiotikumot és jódos vízzel átmosták. Szóval ki is sugárzott a többibe, nem csak ott fájt az ínyem. Nekem is az volt a baj, hogy nem tudott áttörni könnyen. Fogorvos azt mondta nem is fog. Majd félidő körül ismét begyulladt, de akkor csak érzékeny volt (ismerve már a jeleket) így mielőbb elmentem gyógyszeres csíkért hátha nem kell antibiotikum, azt meg is úsztam, végül a harmadik trimeszterben mégis áttört.

Egyébként ha budapesti vagy nyíregyházi lennél a fresh dentalt ajánlom még ma. Ők használnak gyógyszeres csíkot rá és vasárnap is sokáig vannak. Nekem már a második csík megváltás volt és ki is aludtam magam, csak azt sajnálom, hogy későn találtam rájuk.

2016. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!