Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukrosok ti mennyir...

Terhességi cukrosok ti mennyire tartjátok a diétát?

Figyelt kérdés
26 hetes vagyok és 160 grammos ch diétát írtak elő. Napi 6x kell ennem előírt mennyiséget. Hogy őszinte legyek pont nem ez a méricskélős típus vagyok, és enni is szeretek. Ti mennyire tartjátok az előírt diétát ? Mielőtt terhelesen voltam egész nap zabaltam édességet is minden mennyiségben... Szerintetek ha most is eszek normálisan de a lisztet fehér kenyeret cukrot elhagyom nagy baj lehet belőle ? Nem akarom ezt annyira drasztikusan felfogni..
2016. aug. 7. 15:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nekem is az volt, en nem nagyon vettem komolyan, de nem biztos, hogy ez a követendő példa. Szénhidrát csökkentett kenyeret ettem, a tej kimaradt a kavebol, stb.
2016. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még mindig egyszerűbb pár hétig ezt a könnyen betartható étrendet követni, mint egész életedben egy fogyatékos gyereket nevelni, de te tudod.
2016. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
71%
Es mozogj, amennyit tudsz, az is csökkenti a cukrot.
2016. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Betartottam. Annyira nem volt nehez. Edesseget zabalni egesz nap terhesen nagyon nem oke mindegy hogy cukros vagy vagy sem. Mennyi volt a terheles eredmenye?
2016. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Én abszolút komolyan vettem, szerencsére csak a 32. héten alakult ki a probléma, a HbA1c-m teljesen oké volt, időben szűrtek ki. Nehéz volt, mert imádom én is a hasamat, rettenetesen kívántam az édességet, de a gyerek egészsége akkor is az első. Hál'istennek szülés után teljesen elmúlt a gond, úgyhogy egy kicsit bepótolhattam.:-)
2016. aug. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Igen utolso de ha nagyon bepotolod a cukros etelek fogyasztasat ujra cukros leszel.Ezt jobb lenne talan teljesen elhagyni.
2016. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Én nagyon pontosan tartottam. Ismerek kisgyereket, akinek az anyukája nem tartotta fontosnak a diétát...

Én is imádom a hasamat, rengeteg, de tényleg rengeteg edesseget ettem (most már egészségebben táplálkozom). De terhesen odafigyeltem, mert ott a gyerekért felelősséggel tartozok. Ha a saját életem elcseszem és inzulinfuggő cukorbeteg leszek, az az én bajom. Ha viszont terhesen nem tartom a diétát, és a gyerek fogyatékosan születik, vagy öt évesen 1-es típusú cukorbeteg lesz, akkor nem bírnék a lelkiismeretemmel.

2016. aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
16 éves a fiam, akivel gesztációs diabéteszem volt, kedves utolsó, azóta sem lettem cukorbeteg. Amúgy köszönöm a kioktatást, de orvos lévén nincs rá szükségem.:-)
2016. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
6-osnak szólt, bocs.
2016. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Az édességzabálás ne legyen már fontosabb a gyereked egészségénél. Fontos betartani, nem véletlenül írják elő.
2016. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!