Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek! Mi van, ha a férjem...

Félek! Mi van, ha a férjem nem kíván majd a szülés után sem? Mert az elejétől nincs szex, mondván hogy ő most másképp néz rám és pszichésen zavarja. Mi van ha ez nem múlik el? Járt már vki így?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 09:34
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
Már írtam egyszer.Most azon agyalok, hogy vigyázz arra a meghittségre, ami most van a babád és közted.Kialakult szokások.nem vagyok apaellenes, de egy billegős kapcsolat mindent boríthat és rosszabb lehet, mint volt.Ha idegeskedsz, majd megérzi a pici, sok nyűg van a picivel, de most neked csak ő van és viszont.Aztán ha jön apa a problémáival, megint kezdhetsz agyalni, hogy mit miért csinál, mit miért nem, próbálsz tetszeni neki, ha nem sikerül, elhiteted magaddal, hogy értéktelen vagy, stb. stb.vigyázz ilyenkor nem neked kell adnod, hanem neki kellene adnia és mindent bepótolnia, de én úgy érzem, még ő várja, hogy te ápolgasd a kapcsolatot.Szóval vigyázz.Ő legyen aki akarja, ő legyen aki mindent elkövet, aki bizonyít, stb.
2010. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

Igazad van. De az elmúlt hónapok is iszonyat stresszbe, zokogások közt teltek, mert önsajnálatba estem, hogy mi lesz velünk az ex nélkül. Nagyon kivoltam, eröltetnem kellett, hogy a kicsim ne lássa. Mára már ez elmúlt.

Természetesen nem mindenáron békülnék vele! Nála már az is hatalmas dolog, hogy felhívta a párterápiás telefonszámot. Jövő héten kell visszahívnia, akkor adnak időpontot. Természetesen, ha ezt azért akarja, hogy bebizonyítsa, hogy én rontottam el, akkor szó sem lehet folytatásról!

Csak tudod ő nagyon nem könnyű eset. Én sem, mert kötözködő vagyok sokszor és tényleg nehéz velem. De én alapdolgokat várok el és nem adom lejjebb. Ő meg sajnos egy annyira büszke, konok ember, aki inkább bele...lik, mint odaálljon és kimondja hogy hülye volt. Mert akkor alárendelné magát nekem. Mintha az élet egy hatalomharc lenne. Érdekes menet lesz, kíváncsi vagyok...

A legrosszabb, hogy nem élem jól meg a dolgot, kilátástalannak látom a helyzetem, pedig szerintem nem az, csak idő, sok idő kérdése a dolog. Mert mi a garancia, hogy a köv. jobb lesz?! Semmi...

2010. okt. 22. 13:57
 33/56 anonim ***** válasza:

Most a következőt hagyjuk:-)

Sokáig éltem úgy, mint a József Attila idézet szerint, hogy "hiába fürösztöd önmagadban, csak másban moshatod meg arcodat"

Mára már nem így gondolom.Egyedül , vagy gyerekkel meg kell találnod önmagad, érzened az erőt önmagadban, hogy nem függés az élet egy olyan embertől aki adni nehezen tud.Inkább elvesz.Sok energiád van adni neki?Nem hiszem.

Ő pedig csak kapni akar, szerintem.Nem adja lejjebb azt írod, konok, hát akkor mi fog változni?Kiderül majd a terápián, hogy miért nem kívánt téged, ez megalázó lesz, megint felborítja az önbizalmad.a lényeg.Kíván, vagy nem kíván?Akar, vagy nem akar?Nem akar elveszíteni, de megtartani sem?Önző.Fél kilépni teljesen, de belépni sem akar?Majd kap időpontot?Majd?És elmegy?És ujabb időpontok és telik az idő és még mindig nem változik semmi, te maradsz azon a szinten, a bizonytalanság szintjén.Azt mondod elmúlt már az az erős fájdalom.Hát akkor ha sikerült a gödörböl éppen kimásznod, kár lenne visszamászni, csak azért hogy kiderüljön miért estél bele.Én menekülnék lelkileg elhatárolódnék és ha akar valamit, küzdjön meg érte, ő a férfi, akarjon téged, hódítson meg érezze, hogy elérhetetlen vagy, lehet ettől beindul, nem taktikát ajánlok, csak lelkileg ne függj az ő éppen aktuális hangulatától.Szerintem fogalma sincs mit akar.Legyél te az erősebb, nem harc árán, hanem lelki erővel, nyugalommal, kiegyensúlyozottsággal, stb.

2010. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:

4x is elolvastam a válaszod. Elgondolkodtató. Az önbizalmam hál Istenke rendben, azt nem tudja sem egy férfi, sem egy ember megingatni. Tisztában vagyok magammal, mind az erényeimmel, mind a hibáimmel és ami a legfontosabb: hiszek magamban!

Erős nő vagyok, aki nagyon vágyott családra és talán túlságosan is alkalmazkodtam, majdnem feladtam az egyéniségem, míg vissza az utóbbi időben semmit sem kaptam, ami erőt és azt a bizonyos pluszt jelentette volna, amitől van lenduleted magához az élethez.

Ő egy jó ember, nagyon rossz családi háttérrel amit magával hozott és nem gyengén félrenevelték. De Teréz Anya már nem él és nem bennem reinkarnálódott, tudom.

Esélyt azt kapni fog, úgy döntöttem, de a mérce magas, feljebb került, mint ahol eddig volt!

Kedves Utolsó! Nem ismerlek, de el sem hiszed, sokat kaptam ezzel a pár sorral, amit köszönök szépen!

2010. okt. 23. 12:47
 35/56 anonim ***** válasza:

Azt azért megkérdezném a helyedben a pasastól, hogy a következő asszonyt se fogja kívánni a gyerek után? Vagy neki egy nő ne szüljön? Végül is ez egy család alapja, mármint ha az örökbefogadást kizárjuk. Akkor nem akar családot sem? Én hat kiló hízás után tiszta terhességi csík lettem, addig nagyon vigyáztam a testemre, onnantól nem nagyon érdekel:) most majdnem húsz kiló van rajtam, igaz, napokon belül szülök, de a férjem még mindig nagyon kedves és odaadó velem, tesz a csíkokra. El sem tudom képzelni, hogy emiatt mellőzzön, bár én most nem érzem túl jól magam a bőrömben, inkább vagyok egy billegő pingvin mint nő - de épp tegnap mondta, hogy azt szereti bennem, hogy nem csak a felesége vagyok, hanem a barátja is. Szerintem ennél többet nem adhat egy kapcsolat, remélem ez megmarad nálunk (igyekszem tenni érte) de ha a férjed egy terhesség miatt ábrándult ki belőled, akkor komoly bajok vannak vele, az tuti.

Remélem, megtalálod azt a férfit, aki méltó hozzád, és a te szinteden van.

2010. nov. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim válasza:
Mi terveztük a babát,de az én férjem sem akarta a szexet a terhesség kezdetétől,arra hivatkozott,hogy félti a babát.Azt sem engedte,hogy kielégítsem.Most 2hónapos a kicsi és a helyzet sajnos azóta sem változott,már többször elutasított,különböző kifogásokat keres,hogy fáradt,nem ér rá, stb...,mikor szóba hozom a témát,mindig másra tereli a szót.Tudom,hogy nagyon szeret és abban is szinte biztos vagyok,hogy nem csalt meg,de iszonyú bántó,hogy rám sem néz,pedig régen még öltözni se tudtam úgy előtte,hogy "el ne kapjon".Csak reménykedni tudok,hogy nem megy tönkre a házasságunk,bár azt hiszem már sosem lesz olyan a kapcsolatunk mint azelőtt.
2010. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:

Sajnálom, utolsó, próbálj beszélni vele, de jobb tanácsot én sem adhatok, hisz én egyedül maradtam...

Nálunk annyi, hogy voltunk azon a párterápiás dolgon. Annyit állapítottak meg 1. körben, hogy egyáltalán nem vagyunk semlegesek és hónapok óta is ott tartunk, ahol aznap és ez jó. Azóta eljött velünk dokihoz és elvitt minket hétvégi programra is. Kezdetnek nem rossz, nagyon rendes és igyekszik.

Megint megyünk a héten arra a párterápiára, megfogalmazódott bennem a probléma kulcsa: ő önmagától fél és fél beengedni a boldogságát és fél önmagától és az élettől. Viszont neki kell ezen változtatnia, szépen ki is fejtem majd. Nagyon nehéz az út és feltépődött minden sebem, de majd lesz valahogy, igaza volt az egyik válaszolónak, önmagam kell stabilizálnom, a többi jönni fog magától!

Remélem sikerül, írok a fejleményekről, Nektek boldog babavárást és szex-szel teli napokat! (legalább nektek :) )

2010. nov. 8. 12:57
 38/56 anonim ***** válasza:

Szia!

No, mi újság Veled/Veletek?

Voltatok a héten terápián?

2010. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

Szia, igen voltunk... Ennek az egésznek az a menete, hogy felszínre hozzák a problémát. Ettől olyan, mintha aznap lenne és átélnéd újra és újra... Hát sikerült... Agyon tudtam volna ütni őt! Feltépték a sebeimet és sírva kelek és fekszem. Maradt a bizonytalanság és sajnos egyre gyengébb vagyok lelkileg. Állítólag ez normális és átmeneti és ez így működik az elején.

Ő továbbra is rendes velünk. Ma is megyünk együtt valahová. De ami zavar, hogy magától mintha nem tenne semmit, tőlem várná a lépést. Nem érti miért hagytam el és bevallotta hogy a szíve szakadt meg és utálja magát de inkább a fejét verte a falba.

Egyenlőre próbáljuk összszedjük egymás elvárásait és azokon elindulni, barátkozni egymással. Megnyugtatott, hogy nem a gyerek miatt akarja, annak lenne más módja is.

Nem tudom meddig bírom a bizonytalanságot, nekem pörög az agyam és csinálnám a dolgokat, ő meg sokkal lassabb.

Igazából semmire nem tartottam ezt a párterápiát, de a mi esetünkben, ha valami segíthet, akkor ez az!

Én már úgy vagyok, hogy látnám az utamat tisztán, akkor tudom merre induljak. De így csak totyogok a meleg sz...ban, úgy érzem. Tudom, hogy senki sem segíthet és nem dönthet helyettem, de most minden kusza...

Talán a sok beszélgetés után majd kitisztul a kép.

Egyenlőre ennyi nálunk!

2010. nov. 13. 10:13
 40/56 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Drukkolok! Én azért azt remélem, jó úton jártok!

Nagyon bátor vagy, hogy elmentetek szakemberhez! EGyik barátnőmék sajnos nem mentek el... És már késő lett...

Tényleg bátrak vagytok! Csak így tovább!!!!

2010. nov. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!