Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az Escapelle megbízható...

Az Escapelle megbízható fogamzásgátló? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kérlek, csak komoly válaszokat írjatok! Előre is köszi. :)


Hiába vigyáztunk, mégis kiszakadt az óvszer. Mind a ketten kissé bepánikoltunk, de másnap elmentünk nőgyógyászhoz tablettát felíratni. A történtekre rá 11 órával be is szedtem az Escapelle-t, ezt írta fel az orvos.

Mennyire megbízható gyógyszer? Jobb, mint a Rigesoft? Mikor megláttam, hogy csak egy tabletta van a csomagban és nem 2, mint amire számítottam, ideges lettem. Ráadásul pont ovulációm is volt, a naptáram szerint akkor volt közepes-magas között a terhesség esélye.

Tudom, hogy ezek a gyógyszerek nem 100%-osak, de mennyi lehet az esélye, hogy terhes lettem? Még van 13 nap mire meg kell jönnie, és amióta bevettem az Escapelle-t, úgy fáj a hasam mintha meg akarna jönni. Kicsit izgulok, bevallom. Még nem állunk úgy anyagilag a párommal, hogy tudnánk gyermeket vállalni, és én még egyetemista is vagyok ráadásul.



2016. aug. 11. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak a nevuk mas. Nagyjabol ugyanaz van bennuk. A lenyeg ugyanaz. Hormon , ami akadalyozza a peteerest es ideiglenesen termeketlen leszel. A tobbi csak uzlet. Ami kulonbozik ezekben a gyogyszerekben az nem a hatoanyaga hanem a mellekhatasa
2016. aug. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Hallod..vagy 5 évig escapellet vettem be baleset esetén. Sose lett baba belőle. Évi 2-3 tablettára volt szükségem. Néha én is rosszul voltam utána h bevettem,de volt,hogy egyáltalán nem.

Ja és ha a kövi kérdés az lenne,h lehet e bajod tőle,közlöm,h nem. Egyszer egy hónapban 2x szakadt el a gumi,így kettőt vettem be. Semmi bajom nem lett tőle.

Azóta van egy (tervezett) babám,szóval nyugi,hosszú távon sincs káros hatása a hormonjaidra.

Külföldön vény nélkül kapható a gyszertárban,csak itthon csinálnak ekkora cirkuszt belőle.

2016. aug. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Attól nem félek, hogy bajom lesz tőle. :) Utánaolvastam még, akik bevették ugyan így görcsöltek kicsit, meg fájt a derekuk. Nekem is vannak ilyen tüneteim, szóval kezdek megnyugodni, hogy nem lesz semmi gond.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! :)

2016. aug. 12. 08:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem esemenyutanitol megjott 10nappal elobb nagyjabol!
2016. aug. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már nekem is megjött, 8-10 nappal előbb, szóval már teljesen megnyugodtam. :)

Köszönöm az infókat! ^_^

2016. aug. 18. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!