Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki az első babát császárral...

Aki az első babát császárral szülte, valószínű a másodikat is ugy fogja?

Figyelt kérdés
Az elsővel nem tágultam semmit. Utolag még jobb is mert 4250grammal született. Vajon a másikkal is császáros leszek? Nektek hogy volt?

2016. aug. 16. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az teny,hogy konnyebben csaszaroznak utána,de ez millio mas dologtol is fugg. Adott terhessegnel,adott orvos dönt/tanácsol..en siman szultem elso csaszar után.
2016. aug. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

nekem téraránytalanság miatt lett császár, magyarán tágultam csak nagy volt a feje.

a második alkalommal kérdezte a doki, hogy megszeretném e próbálni természetesen, mert akkor támogat benne...kérdeztem hogy ő orvosilag mit mond...azt mondta, hogy ilyen esetekben általában 10% az esélye, hogy sikerül természetesen megszülni, a nem tágulásos nőknél, ill. keskeny medencéjűeknél gyakori hogy vajjúdik vajjúdik az anyuka, aztán mégis a második is császár lesz...

nekem ennyi elég volt hogy a császár mellett döntsek.

2016. aug. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mi miatt lett császár az első, illetve hogyan alakulnak a dolgok a másodiknál.

Én kitágultam, de a rövid köldökzsinór mindig visszahúzta a babát, egyébként elvileg kijöhetett volna (4150 g és 36-os fej). Az orvosom és szülésznőm is azt mondta, hogy simán meg lehet majd próbálni a másodikat természetes úton.

Barátnőm császár után hüvelyi úton szülte a másodikat (az elsőnél a fejtartással voltak gondok, azért műtötték).

2016. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
2es: persze. Hiszen ezt akarta elérni. Egy támogató orvos nem beszél nem létező statisztikákról, hogy megfélemlítsen. A VBAC-k nagy része sikerrel jár. Csak míg felvágni téged neki 20 perc, szülést támogatni egy nap is lehet.
2016. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az én kisfiamnak is nagy volt a feje. Nem emlékszem a méretére már. De mikor megláttam megducsértem hogy nem akart kibújni. A szülőcsatornába sem férte a feje. Olyan szük voltam. Most más az orvosom mint az elsővel. De ez a doki nagyon nem császár párti. Az elsőnél a szülésznő mondta hogy nincs értelme vajudni mert csa az infuziotol lettek fájásaim is. Mire elfogyott az infúzió a fájások is abbamaradtak.
2016. aug. 16. 12:34
 6/18 anonim ***** válasza:
4: nem tudom, simán rávághattam volna hogy megakarom próbálni...
2016. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Persze. Amellett, hogy 10% esélyt adott neked arra, hogy sikerül, elmesélte azt is, hogy a második császárnál hány százalék eséllyel és milyen szövődményekre számíthatsz hosszú távon? Vagy erre már nem maradt ideje?
2016. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ne kattogj ezen ennyire, engem nem érdekelt a természetes szülés verziója eleve, ezért külön tetszett a hozzáállás, hogy ő azért rákérdezett, pedig biztosra vettem hogy fel sem ajánlja majd a lehetőséget...amikor felajánlotta egy pillanatra elgondolkodtam hogy megpróbálom e, de aztán mondtam neki, hogy köszönöm nem szeretném. És megkérdeztem egyben hogy egyébként szokott e sikerülni másodszorra...ne ítélkezz..nem védeni akarom nem vagyok hülye, tudom hogy nekik a császár a legegyszerűbb, főleg ha programozott...egyébként nem lesz az, mert kértem hogy várjuk meg amíg beindul magától és akkor majd ott eldöntöm hogy szeretném megszülni. Ebbe is szó nélkül belement.
2016. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
egyébként nem olvastad el amit írtam: nem nekem adott 10%-ot (nekem szerintem az alkatommal és a baba jelenlegi saccolt fejkörméret és súlya alapján 0%-ot adna...), hanem úgy echte a császár utáni természetes szülésekre mondta, hogy 10% sikerül...a kettő nem ugyanaz, remélem tudod értelmezni.
2016. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Tudtam értelmezni. És hazugság. Ezért reagáltam erre ilyen vehemenciával. A császár utáni szülések sikerességi rátája 63.3%, bár egyes orvosok még ennél is magasabbat mondanak, míg a második császármetszés alatt előforduló komoly komplikáció: 23-ból 1, összenövések aránya 23%.


Forrás: [link]

Statisztika menüpont.

2016. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!