Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező a védőnő? Le lehet...

Kötelező a védőnő? Le lehet mondani gyorsan még különösebb indok nélkül?

Figyelt kérdés
2016. aug. 17. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Mit akarsz lemondani? És mi az, hogy kötelező a védőnő? Terhes vagy, vagy babád van már? Fejtsd ki jobban!
2016. aug. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Védőnő barátnőm részletesen elmagyarázta nemrég, így most nagyon update vagyok.:) Kétféleképp lehet lemondani (az egész szolgálatot, vagyis nem lehet védőnőt váltani, mint orvost) 1. lemondod a látogatást és tanácsadásra évente 1-2 szer beviszed 2. az egészet lemondod, ilyenkor a védőnő jelez a Gyerekjólét felé, az vagy kimegy vagy sem, általában kimennek.
2016. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én terhesség alatt nem akarok hozzá járkálni, illetve elkerülném, hogy random beállítson. Hagyjon minket békén.
2016. aug. 17. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Terhesség alatt kötelező menni védőnőhöz.. Ki fogja akkor ellenőrizni a vizeleted, vérnyomásod, súlyod? És ki ír majd neked beutalót? Szerinted majd a nőgyógyász ezzel külön fog foglalkozni?
2016. aug. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Nekem végig a nőgyógyászom írta a beutalókat. Még háziorvosnál se jártam. Védőnő súlyt mért, és vizeletet ellenőrzött, plusz szívhangot nézte 20.hét után.

Nincs bajom a védőnővel, ki lehet bírni azt a pár alkalmat, de ha a kérdezőnek kellemetlen, akkor joga van lemondani, anélkül hogy itt elítéljék.

Szóval ha lemondod, szerintem kérdezz rá milyen tesztcsíkkal ellenőrzi a vizeletet,és szerezz be magzati szívhang figyelőt. ( mérleged meg gondolom van) Így legalább lefeded a vizsgálatokat.


De ha normális a védőnő akit kapsz, akkor csak előre megbeszélt időpontban megy házhoz. Én már babával vagyok itthon, de mindig egyeztet telefonon napokkal korábban.

2016. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Szia! Én is utálom a védőnot. Az előzőeket is. (költözés miatt volt több is 10 éve)

Na szóval megértelek.

Stixet veszel a patikában és beledugod a vizeletedbe a dobozon rajta van, hogy milyen szín a negatív, +, ++,+++ stb

Vérnyomást súlyt tudsz mérni magadnak.

Beutalót nekem védőnő még soha nem adott. De ha felétek ez a funkciója, akkor sem baj, mert magán laborba nem kell, ha nem mész magánba akkor a háziorvostól kérsz beutalót. Jobb a háziorvoshoz elmenni párszor mint elviselni a védőnőt.

Vmi olyasmi van, hogy ha nincs meg a nem tudom hány aláírás a védőnőtől talán három, akkor nem kapsz gyesr, gyedet. Vmi ilyesmi.


Én egészségügyis vagyok így engem nem baszogatott egyik sem sokat de így is megőrültem/megőrülök Tőlük. Szegények :(

A nagylányomat most 10 éves 2x látta a gyerekorvos és a védőnő. Amikor megszületett azt követően aztán mikor suliba ment. Oltást mi adtuk neki, ha beteg volt receptet mi írtunk. Lehet nincs reális képem a védőnő szerepéről, de szerintem semmire nem jó. (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Illetve vannak kismamák parázósak akiknek szükségük van rájuk.

Szerintem ha csak az agyadra megy akkor ne járj hozzá.


Boldog babavárást!

21hkm

2016. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Update kieg ...

Lehetoseg van vedonot valtani ha az valasztott vedono es a vezeto vedono is beleegyezik ... Irasban kell kervenyezni


Ha teljesen lemondod akkor ahogy irtak kijon a csaladvedelem egy felmeresre megkerdik miert mondod le, ha minden rendben van akkor nem keresnek tobbet es jon egy hatarozat

Ha nem jonnek ki akkor ilyen nincs


Mar terhesseg alatt is le lehet mondani a szolgalatott

En az elso gyereknel lemondtam amikor 1 honapos volt

A kovetkezonel sem kellet hozza mennem a terhesseg miatt

Mindent a doki es az asszisztens intezett

Es a harmadiknal sem

A.gyerekek orvosa tudja h lemondtam a vedonoi szolgalatott


De ettol meg pl a suliban oviban fog talakozni vedonovel a gyerek az eves felmeresek alatt

2016. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem aranyos a védőnőm :) Nem tudom, kinél mi a probléma vele, de az enyém megkérdezi, hogy hogyan vagyok, hogy viselem, van-e kérdésem. Sose zaklat, sőt, megmondta, h majd egyszer ki kell jönnie, de amíg dolgozom tuti nem jön, nehogy zavarjon. Mikor mondtam neki, hogy átépítkezünk egy kicsit, azt mondta, hogy ha nem akarom, hogy akkor jöjjön, szóljak. Majd egyszer csak beszéljünk meg egy időpontot mikor mindkettőnknek jó. Szülés után jönne még egyszer, de arra meg azt mondta, hogy ha úgy nekem kényelmesebb, akkor megnézi a babát akkor mikor viszem a dokinénihez, csak ott is egyeztessünk. Meg minden alkalomkor én kérdezgetek, hogy mi az átlag pl pocaknövekedés, súlygyarapodás stb. Mielőtt még a terhesgondozáson a dokim mondaná, hogy valami gáz van. Eddig eszembe sem jutott, hogy lehet gázos védőnő. Sztem, ha baj van vele, kérj másikat, aki rugalmas és a kismamához alkalmazkodik. Az enyém ilyen :)


Üdv,

23hkm

2016. aug. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Én nem mondanám le,pedig én is feleslegesnek tartom,de nem hiányozna a felesleges hercehurca emiatt.
2016. aug. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!