Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthattam a babának?

Árthattam a babának?

Figyelt kérdés
Tegnap kb. 15 perc háton fekvés után éreztem, hogy szédülök, zúg a fülem. Gyorsan a bal oldalamra fordultam és egyből jobb lett. Most olvasom, hogy a háton fekvés miatt elnyomódhat egy ér és oxigén hiányt okozhat. Nem tudok aludni az idegességtől..lehet hogy oxigénhiányos lesz a babám??:( 29 hetes paramami..
2016. aug. 19. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Jesszus, hogy lenne mar az ennyitol? Csomo korhazban protokoll a hanyatt fekve szules, gondolkozz! Amugy ha el is nyomodik valami er, az a te ered, nem a babade, neki meg elegge sok helye van azert.
2016. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy lesz oxigénhiányos! Ne aggódj, ennyitől nem lesz baja :-) Úgy feküdj,ahogy kényelmes,indíts el egy jó filmet,lazíts,pihenj.Sok boldogságot!
2016. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

A Te ered nyomódik el. Ami nyilván a babának sem jó, de ennyitől semmi baja nem lesz.

Egyébként meg pl. amíg ultrahangoznak akkor is a hátadon fekszel, én rosszul is lettem így egyszer az utolsó hetekben, kezdett elsötétedni minden, a doki kapart össze, és onnantól kezdve oldalt fektetve ultrahangozott. Csak szólok, hogy ha a későbbiekben is rosszul leszel szólj nyugodtan az orvosnak mert nem csak háton fekve tudja megcsinálni (én azt hittem csak úgy lehet, azért nem szóltam).

2016. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 H_Vivien ***** válasza:
86%
Ez igazán aranyos kérdés, kicsit megmosolyogtam. Persze nem rosszindulatból. A babád még nem túl nagy, viszont ahhoz már eléggé, hogy rá tudjon feküdni bármidre. Valószínű csak ez történt és gyanítom ezt csak Te érezted, a babád pedig remekül szundikált a hasadban. Én sosem tudtam háton aludni, de nagy pocakkal gondoltam megpróbálom. Ugyanezek voltak nálam is a tünetek, úgyhogy ez sem ment. Egy 2 éves gyönyörű, makk egészséges kisfiú anyukája vagyok :) Nyugi, semmi baja nem lesz a babádnak. Oxigénhiány pedig pláne nem :)
2016. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem árt neki nyugi.

Én már 9 hónapja a bal oldalamon alszok,hátha az jobb neki,de sokszor házon vagy jobb oldalon kelek

2016. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Az a véna, amit ilyenkor a kisbaba nyom, a te végtagjaid felé szállít vért, semmi köze az agy vagy a baba oxigénellátásához. Én a 24. heti uh-n tapasztaltam ezt először, vagy 30 percig nézegettük a kisbabát, én meg olyan rosszul lettem, hogy azt hittem elájulok, emellé durva hányinger is tört rám. Ekkor mondta az orvos, hogy ez micsoda (azaz hogy melyik vénát nyomja a baba) és hogy sok terhesség alatt előfordul, de a kisbabára semmilyen hatással nincsen. 37+2 hkm
2016. aug. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem a baba ere nyomódik el, hanem a tiéd, nyugi! Én sose feküdtem háton, mert amúgysem szeretek, de egyszer az orvosnál nagyon rosszul lettem, ugye háton fekve volt az UH. Utána olvastam én is, hogy elnyomódott egy ér. Legközelebb már oldalasan feküdtem a vizsgálatnál. Végig attól paráztam, hogy fogok így szülni. Vajudás közben oltald feküdtem vagy sétáltam, kitolás közben meg az volt a legkevesebb bajom :)

A fiam makk-egészséges, ne aggódj!!

2016. aug. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Ennyitől nem lesz baja, megnyugodhatsz. Van, aki szinte a terhessége végéig háton alszik (esetleg kipárnázva a dereka alatt, stb.) mert csak úgy tud és semmi baja a kicsinek. Valóban okozhatja az általad említett tüneteket, de az nem általános eset.
2016. aug. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon aranyosak vagytok.
2016. aug. 20. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!