Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit sportoltatok terhesség...

Mennyit sportoltatok terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Egyáltalán sportoltatok? Ha nem: a terhesség idejére hagytátok abba, vagy előtte sem? Ha igen: mit és milyen mennyiségben?


Én még a terhesség elején járok. Még járok lovagolni de -gondolom orvosi utasításra- abba kell hagynom. Azonban nem mindent szeretnék. Fitness edzésen már beszéltem az edzővel, nem lesz baj ő is nemrégen szült, és egészen nagy pocakkal is csinálta a gyakorlatokat (persze csak azokat, amik nem voltak kényelmetlenek). De például minden este járok futni. Napi 4-5 kilometert szoktam átlagban. Ha ezt egy darabig folytatom lehet bajom?

Érdekelne, hogy ki hogyan és meddig végzett bármilyen sportot.


2016. aug. 22. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Azt szokták mondani, hogy amelyik sportot már amúgy is űzted, azt nyugodtan folytathatod, odafigyelve a tested jelzéseire, és ha bármi kellemetlen vagy megerőltető, akkor azzal le kell állni.

Ismerek olyan anyukát, aki 6,5 hónapos terhes koráig lovagolt.

Új sportba ilyenkor nem szabad kezdeni, max. kismama tornába, vagy úszásba.


És MINDEHHEZ kell az orvos beleegyezése is, vagyis csak akkor mehet mindez, ha problémamentes a terhességed.


Szóval konzultálj az orvosoddal, aztán válaszd ki azt a mozgásformát, amit tudsz csinálni és kedves id van hozzá.

2016. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Napi többszöri kocogás(anno futottam) míg ki nem nyílt a belső méhszáj(36 hetesen).

Utána próbáltam pihenni, amitől stresszes, depis lettem, amire rátett hogy aludni sem volt már sehogysem jó

2016. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Én ugyanannyit, mint előtte. 4 km napi gyorsabb tempójú séta (=nem andalgás), ezt azóta még többre növeltem szülés után, le is ment szépen a súly.:)
2016. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Én a terhességeim alatt végig mozogtam. A terhességek előtt/között szintén 5-6 km volt a penzumom. Ezt kb. a 16. hétig bírtam, utána le kellett lassítani, mert ugye több vért pumpál a szív, és növekszik a méh, kezdett nehéz lenni. Inkább ellipszis tréneren hajtottam 5 kilométereket, majd a mini stepperen napi tízezer lépést a 30. hét után. Nagyon sokat segített a szülés utáni regenerálódásban, jobban bírtam a gyűrődést, éjszakázást.

Most ikreket várok, még szoktam 20 perceket kocogni naponta, de a 20. héttől abba kell hagynom (dupla teher, ugye). És nem szeretnék koraszülést, de napi 1 óra séta azért továbbra is lesz majd, amíg le nem tilt az orvos.

2016. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Valaki egész jól bírja a sportot terhesség alatt is, meg lehet próbálni. Én terhesség előtt heti 3x 40 percet tornáztam, aztán már nem mertem nehogy baj legyen belőle. Lehet ment volna, de bennem volt a félsz. Most meg már azért nem tornázok nehogy meginduljon tőle előbb a szülés :) Szóval én szüneteltetem, majd jövőre bepótolom. Egyébként kérd ki a nőgyógyászod véleményét! Egyes orvosok kifejezetten ajánlják a mozgást, beszéld meg vele. Boldog babavárást!
2016. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a második trimesztertől kismama tornázom minden nap kb. napi 20 perc + mivel gyalog járok minden hová, így napi szinten átlag 2 km gyaloglás. A terhesség előtt nem sportoltam rendszeresen, néha jártam kocogni vagy otthon súlyzóztam. Én úgy tudom, ha valaki a terhesség előtt is intenzíven sportolt, akkor nyugodtan lehet a terhesség korai szakaszában is folytatni a sportot, de orvossal egyeztess!
2016. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én terhesség előtt futottam, heti 3-szor olyan 8-10 kilométereket. Sajnos az 5. héttől rózsaszín folyásom volt néhányszor, azzal még futogattam tovább, bár lassabb tempóban, orvos azt mondta nyugodtan Majd a 7. héten egy futás után barnázás jelent meg. Na én ott hagytam abba, hogy ennyit nekem nem ér meg. Most 17 hetes vagyok, eszembe se jut futni, majd ha meglesz a baba. Most sétálok esténként 6 kilométereket szintén heti 3-4-szer, erősebb tempóban. Ez nekem így elég, majd folytatom, ha már éppségben a kezemben van a picúr... :)
2016. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!