Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adhat az orvos olyan igazolást...

Adhat az orvos olyan igazolást hogy csak napi 4 órát dolgozhatok?

Figyelt kérdés
nem akarom teljesen otthagyni a munkát de a 8 óra túl sok

2016. aug. 25. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a fonokkel beszeld meg. En napi 4-et jartam be a vegen mar csak, utana otthonrol dolgoztam tovabb.
2016. aug. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szóval a munkaadómtól függ? nem köteles 4 órában dolgoztatni ha az orvos azt állapítja meg?
2016. aug. 25. 09:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rossz ötlet. Ha 4 órában dolgozol, akkor ennyit is kell kifizetni a munkáltatódnak, ami kevesebb, mint a 60%-os táppénz, és lényegében ugyanúgy elmegy a napod a munkával, mert a bejárás ugyanannyi.
2016. aug. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nem köteles. OLyan nincs h az orvos ad igazolást h 4 órában dolgozhatsz csak. Vagy dolgozhatsz, vagy nem. Csak olyat tud h veszélyeztetett terhes vagy, és nem dolgozhatsz. ENnyi.

De ettől függetlenül megpróbálhatod megbeszélni a munkáltatóddal.

2016. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
abszolút nem köteles! és az orvos sem ad ilyet
2016. aug. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az orvos szava dönt.

A főnökkel beszéld meg, hajlandó-e rá.

2016. aug. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben inkább eljönnék tp-re... kevesebb lesz a béred, a később ha tp-n vagy, cseden v. gyeden az is még kevesebb lesz, mivel a korábbi béreket is beleszámítják. Szóval ne tolj ki magatokkal. Nekem is pl.: a 20 hét után 30 ezer forinttal kevesebb lett volna a fizetésem mert egy egy megbízásos szerződéses munkám lejárt. Én inkább eljöttem tp -re (bár orvosi okai is voltak) mert a tp-m összege annyyi mint amit munkával is kapnék jelenleg!
2016. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhat olyat és munkáltató nem is köteles 4 órában alkalmazni.
2016. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy szívás lenne csed, gyed számításánál...


Üzemorvos mondhatja, hogy csökkentsék a munkaidőt, ha az állapotod ezt indokolja, tehát nem vagy keresőképtelen, csak könnyíteni kell. Ezt pedig be kell taartania, de mondom, te nem járnál jól vele.

2016. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

ilyen igazolás nincs. az orvos ki tud írni táppénzre, de olyan hatásköre nincs, hogy neked feleannyit lehet csak dolgozni.

és valóban hosszútávon rosszul jársz vele, mert a fizud kevesebb lesz, még annál mint ha otthon ülnél tp-en, a csed és a gyed összegét lecsökkenti, majd ezek után mikor visszatérnél a szabik kifizetése is feleannyi lesz és majd ha tp-re mész is a fele béred 60%-át kapod.

szóval jó nagy butaság lenne pont terhesen ilyet kérni

2016. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!