Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és próbaidő?

Terhesség és próbaidő?

Figyelt kérdés
olvastam róla, hogy a terhesség miatt nem mondhatnak fel a próbaidő alatt sem, de azt hiszem ha egy főnök nagyon akarja, úgyis talál más indokot. tehát, úgy tudom, hogy más miatt kirúghatnak, akkor is ha terhes vagyok. van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? hogy működik ez a valóságban?

2016. szept. 2. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt nem vagy védett, felmondhat.
2016. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos úgy működik, hogy indoklás nélkül kirúgnak (az okot nem kötelessége elárulni). Aztán ha te biztos vagy benne, hogy az ok a terhesség volt, mész a munkaügyi bíróságra. Pereskedsz, és ha igazad van, akkor kényszeresen visszaállítja a bíróság a munkaviszonyt.

De ez a folyamat nem 2 hét...

Így működik a valóságban.

2016. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pont arról szól a próbaidő, hogy mindkét fél visszaléphet indoklás nélkül. persze, elméletben vedett a terhes nő próbaidő alatt is ami annyit jelent, hgy a terhesség miatt nem küldhet el. de mivel indokolnia nem kell ha nem ad új szerződést, így bizonyítani se tudnád, hogy a terhesség ténye miatt nem feleltél meg
2016. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. szept. 2. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!