Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, anyukák! A terhesség...

Heatherx kérdése:

Kismamik, anyukák! A terhesség számotokra milyen furcsa "mellékhatásokkal" járt?

Figyelt kérdés

Ugye minden várandósság más és más. És biztosan volt számotokra olyan furcsa dolog amire azt hittétek "na ez biztosan csak velem eshet meg" mert valószínű nem beszélnek erről és a könyvek sem írnak róluk.

Pl.: Én azt vettem észre, hogy -ha vicces, ha nem számomra kellemetlen- hogy ha tüsszentek, egy csöppet a vizeletem "becsorog".

Kinek volt hasonló tünete esetleg pont ez? És hogyan "védekeztetek" ezek ellen? Szeretnék minden ilyen dologra felkészülni és praktikákat alkalmazni.

A válaszokat előre köszönöm. :)

15hkm



2016. szept. 2. 21:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát a vizeletcsepegés pedig aztán pont annyira tipikus, hogy arról ezer helyen olvasni. Nem is tudom, hogy nem olvastál erről, ez miért meglepő tünet neked. Totál tipikus. :)


Én pl. fázós lettem a terhesség első felében. Azért volt fura, mert amúgy nem vagyok fagyos, plusz ez tavaly nyáron volt, amikor kb. egész nyáron hőségriadó volt.


Felkészülni "minden lehetségesre" fölösleges, mert kb. hatmillió fura dolgot okozhat a terhesség, ebből mindenkinek jut néhány.

2016. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én is holnap töltöm a 15. hetet, nekem is szokott ilyen lenni. Másik két babámmal csak később volt ilyen. Tenni semmit nem tudok ellene. Azt vettem észre már ha érzem, hogy jön a hapci, egyből keresztbe teszem a lábam :D
2016. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem senki nem említette és csak néztem értetlen hogy na ez micsoda. :D A sűrűbb vizelésről hallottam de erről nem és váratlanul ért. :D Mondjuk én alapjáraton fázós vagyok, de nekem is voltak olyan pillanataim míg apuci boxerban haldokolt addig anyuci hosszú nadrágban, zokniban és felsőben pihengetett. :D

Köszönöm a válaszaitok. :)

2016. szept. 2. 21:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó volt... Bármin tudtam sírni. De itt nem filmre és könyvre gondolok vagy ilyesmi (pedig ezeken sem tudok!)

Nem sokkal azután, hogy megtudtam, hogy terhes vagyok egyszerűen MINDENEN sírtam. Elmentem mamámhoz és 10 éve meghalt tatám miatt fél óráig sírtam, a 2 éve elveszett kutyám miatt, eszembe jutott, hogy a macskám már 8 éves- valószínűleg már túl sokáig nem lesz velünk. De ez hagyján! Aztán volt olyan, hogy azért mert néztem magamat a tükörben és arra gondoltam, hogy majd mennyit mehetek edzésre és futni, mire visszatér az alakom (erre alig kellett :)). De olyan is volt, hogy azért sírtam, mert mikor hazaértem akkor jöttem rá, hogy nem hoztam tejet, ami nélkül nem tudtam kaját csinálni, szóval mehettem vissza. De egy egyszerű viccesnek szánt mondaton is tudtam. És ez nem elérzékenyülés volt, hanem komoly sírások.


Iszonyatos volt, komolyan! Soha nem akarnám újra átélni azt a terhességemet.


A másik érdekes módon nem volt ilyen, de azt sem akarnám újra :)

2016. szept. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azta :o Én is sírósabb lettem de nem ennyire :o

És te vagy az első anyuka aki azt mondja nem akarja újra élni a terhességet de így abszolút megértem. :)

2016. szept. 2. 22:02
 6/15 anonim ***** válasza:

nekem tüsszentésnél, hatalmas bordafájdalmam lett és mintha megrepedt volna valami, és ezentúl egy ponton ha enyhén megnyomtam(vagy görnyedve ültem, stb), olyan bugyorgós hang volt mindig a pocakoban, ami meg is maradt. féltem, hogy megrepedt a magzatburok..volt valami szivárgás éleség is, de nem tudtam az most magzatvíz e vagy más, magzatvízjelző betétet nem kaptam.

mimndenki elküldött, hogy alaptalan a félelmem.

ezek után meg egy hamis macska, erőből dühvel rá is ugrott a nagy pocakomra..


lehet jobb is volt, hogy nem tudom ma sem, mi zajlhatott(zajlott) a szervezetmben...

2016. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*mindenesetre a gyermek fertőzéssel született(nem tudták kimutatni melyik baktéium), de hál ég antibiotikumra jól reagált
2016. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A vizeletcsepeges nagyon gyakori, fura, hogy nem hallottal vagy olvastal rola.


Nekem ami volt: egyaltalan nem nott a szorom, tok jo volt, 9 honap alatt egyszer sem kellett epilallnom! Amugy 3 hetente szoktam, szoval ez nagyon jo volt. A hajam nem zsirosodott, boven eleg volt heti egyszer hajat mosni.

Nem kivantam sem a hust, sem az edeset.

2016. szept. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Na én itt az eddigi válaszolók ellentéte vagyok, nekem állandóan melegem volt, és olyan borzasztóan nőtt a szőröm, hogy úgy néztem ki mint egy majom. Komolyan, a hasam tiszta szőrös lett, még a mellem közé is nőtt fekete szőr, mindenhol gyantáznom kellett. A vizeletcsepegés tényleg elég általános:), nekem is volt.
2016. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Én is vega lettem a babával ha lehet ezt mondani mer semmilyen húst vagy húskészítményt nem tudok enni.

2016. szept. 2. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!