Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az utolsó menstruáció első...

Az utolsó menstruáció első napja, vagy az ultrahang eredmények alapján számoljam, hogy hány hetes vagyok?

Figyelt kérdés
A dátum alapján 2016. december 7-re vagyok kiírva, de a 12. és 20. heti ultrahang szerint 2016. november 23-24-én fogok szülni. A két dátum között van két hét, melyik számít az "igazinak"?
2016. szept. 6. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért mennyire esélyes, hogy menstruáció alatt fogant?

Mert 28-30 napos ciklus esetén az uh adatai alapján kb. akkor lehetett.

Ha akkor nem voltatok együtt, akkor szimplán pár mm-vel nagyobb, ami mérési hiba is lehet.

2016. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó menzesz napjától számitott +- 2 hét.
2016. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szeptember 7-ére vagyok kiírva, de a terhesség alatt rengetegszer az uh a mérések alapján augusztusi dátumot (25-28) adott, majd az utolsó hetekben (kb a 36. héttől) már szeptemberit. A 39. hetes uh-n pl már szeptember 11-et írt ki a gép, azaz későbbit, mint a kiírt napom. Ezek a dátumok mindig a mérés pontosságától függenek, 1-2 mm is napokat számít, illetve a kisbabák is egyéni ütemben fejlődnek. Nekem azt mondta a doktornő, hogy ne az uh gépet vegyem alapul, hanem az utolsó menstruáció alapján kiszámolt eredeti dátumot, szóval a szeptember 7-ét. Amúgy meg 10 százalék alatti az esély, hogy a kisbaba a kiírt napon szülessen. 39+6 hkm
2016. szept. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

12 heti uh a mérvadó.

DE akkor sem szentírás h mikor fog születni.

Nekem menszi szerint február 24,12 heti uh szerint március 7 és végül március 14én született

2016. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam pluszban van 2 hét,de en azt is tudom,hogy a kimaradt mensi elott par nappal fogant,szóval en(es a dokim is) az uh. Alapjan szamoljuk a heteket...de ezt már az első uh-tol...ha neked eddig mindig mensi szerint kellett menned vizsgalatokra,akkor ezután is így szamolj szerintem..

De a legtisztabb ha a dokidnal kerdezel ra,hogy mi alapjan szamolj.

2016. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!