Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzre tud venni pár napra...

Táppénzre tud venni pár napra a körzeti általános orvos is? :- (

Figyelt kérdés

két hete új munkatársat kaptam..azaz inkább főnököt. azóta állandóan cseszeget, azt sugallva hogy az én munkám rossz,hogy én mindig mindent rosszul csináltam. Ezt olykor el is mondja. Működött eddig is a rendszer, nem volt gond vele. a hölyg diplomás és azt hiszi akkor ezzel felül tud írni évtizedes gyakorlatot. no nem ez a lényeg. irodán dolgozom és ma is már a sírógörcs jött rám miatta. nem vagyok fiatal, 34 éves, első babánkat várjuk, veszélyeztetett is vagyok. szeretnék dolgozni amíg lehet mert sok lenne a kiesett pénz, ám most úgy érzem pihire van szükségem. érzékenyebbek is vagyunk és mostanában már nem is igazán van kedvem dolgozni. a körzeti orvosom ki tud írni egy-két hét táppénre vagy ehhez is nőgyógyász véleménye kell? Úgy döntöttem hogy azért a bevétel se essen annyira ki, ha úgy van elmegyek egy kis táppénzre, és így talán ki tudom húzni még azt a 5 hónapot.


ja, a főnöknek hiába mesélnék a problémáról(más kolleganőt is így lenéz a hölgyike), a főnököm hanyatt van esve hogy diplomás az új kollegina, ő is szinte haszontalannak veszi mindenki munkáját-kivétel az új csajét!


köszönöm, most nagyon magam alatt vagyok :-(


18 hetes km


2010. ápr. 22. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A háziorvos is fel tud venni táppénzre. Nekem havonta kellett vinnem papírt a nőgyógyásztól, hogy még mindig terhes vagyok :)

De ha nem terhességgel, veszélyeztetett terhességgel vesz fel, akkor fel tud venni pl. torokgyulladással, fülgyulladással, akármivel, ehhez nem kell szakorvosi vélemény.

2010. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! 2 hétig maximum ki tud írni, pl: megfázással, gyomorrontással stb. Nyugodtan felkeresheted, és megbeszélheted vele a dolgot.


Én is elmentem 2 hét táppénzre a 16 hét körül. A háziorvos írt ki. 28 hetes km.

2010. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

sajna sok eü problémám volt, tehát lenne mire így a terhesség alatt is: pánik, vérnyomás, asztma...most meg is vagyok fázva, de inkább az idegeim gyengék....tudjátok rosszul esik mikor két év munkáját valaki csak úgy eltapossa aki pár napja esett be az ajtón. és a főnök meg vakon hisz neki és a régi dolgozókat meg lenézik mindketten. 2 hónapos volt a cég mikor idejöttem. nem votl semmi rendszere, semmi mappája. én építettem fel az irodai dolgokat, és mindent...és ez a nő mivel ő elméletben mást tanult mint ami a gyakorlat, ezért azt mondja semmi sem jó!


nem vagyok hisztis, mindig jól tudtam együtt dolgozni másokkal is. de ez mostmár sok.

2010. ápr. 22. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Nagyon sajnálo a helyzeted, abszolút érthető hogy nem szívesen mész így be, ugyanakkor az is hogy hiányozna a bevétel kiesés.

A háziorvosod simán ki tud írni pár napot hogy pihenj és újult erővel mehess vissza.

Próbáld meg figyelmen kívül hagyni az idegesítő kolleginát, tudom mondani könnyű, de hidd el én is ilyen helyzetben vagyok, van a melóhelyen pár kegyetlen mód idegesítő helyzetem mostanában ami engem is már kikészített a napokban, de ilyenkor erősenk kell lenni és arra gondolni hogy amikor Te pár hónap múlva ringatod a gyönyörű babádat, a a diplomás kollegina-liba még mindig az aktákat fogja tologatni, Neked ezersze jobb lesz!!!! :))

Sok erőt neked,

26 hetes kismama :)

2010. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! ELhiszem hogy pihenni akarsz egy kicsit, nyugodtan menj el táppénzre, nem kell hozzá a nőgyógyászati szakvélemény, akár a nátháddal is elmehetsz. Gondolj arra hogy már nem kell sokáig azt a nőt elviselned, igaz tudom ez nem segít azon ha valakinek a munkáját nem becsülik meg, dehát nem tudok jobbat mondani hogyan lehetne kibírni. Inkább maradj otthon egy kicsit mikor betelik a bugyrod, csak magatokkal meg a pároddal foglalkozz, próbálj kikapcsolódni, hidd el utána a munkába való visszaállás után is könnyebb lesz, könnyebben veszed majd az akadályt mint amikor tele van a tököd az egésszel :)
2010. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


próbálom levegőnek nézni de kb. egy nap vagy 10-szer jön oda hozzám hogy ezt így csináljam mert az nem jó, ez eddig sem volt jó, meg ezt csináljam, meg azt ne csináljam és akkor most azt meg miért nem csináltam?



azt hiszem ha ma sikerül mindent helyretennem, a papírokat is, akkor már holnap nem jönnék. most egy picikét megfájdult a hasam, olyan szúró érués van, de gondolom ez a stressz miatt.

2010. ápr. 22. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Na, pont erről van szó, emiatt nem szabad idegeskedni, mert a baba egészsége sokkal fontosabb, mint BÁRMILYEN munkahelyi stressz! Tudom baromi nehéz leküzdeni az ideget amikor épp bosszant egy kollegina/főnök, nekem sem sikerül mindig azonnal de muszáj ráveeni magát egy kismamának hogy csak mosolyogjon akkor is amikor valami idegesítű kolléganő csipogja a hülyeségeit és arra kell gondolni közben hogy "nem baj mondjad csak pár hónap múlva én már otthno leszek Te meg továbbra is tologathatod a papírokat"

Ez van, veszekedésbe ne érdemes már belemenni.

Sok szerencsét és kitartást!

2010. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a bíztatásokat.....hát igen, igyekszem nyelni, nem is végleg mennék táppénzre, csak mondjuk holnaptól meg a jövőhéten...és akkor meglátjuk hogy mennyire volt rossz a munkám....ez a nő egyébként nem akar gyereket. ez egy karrierista :-/


sziasztok, és mégegyszer köszönöm

2010. ápr. 22. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!