Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 éve próbálkozunk a babával,...

1 éve próbálkozunk a babával, és ma elbocsátottak.11. nap múlva nem várom! Mi lesz velem, ha összejönne a baba?

Figyelt kérdés

Már minden egészségügyi problémát kikezeltek!


És ha 11 nap múlva pozitív a teszt?

Nagyon Félek!

Nagyon összezavarodtam! Annyira nem számítottam erre.

8 éve dolgozon itt.



2016. szept. 9. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
HA pozitív a teszt, akkor szólhatsz itt, hogy már védett voltál elbocsátáskor, így kötelesek visszavenni.
2016. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Boldog anyuka leszel :) mivel foglalkoztál? Keress új melót, az első két trimeszterben még lehet titkolni. Ha pesti vagy, írj privátba, lehet tudok pár jó ötletet adni.
2016. szept. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első: Ezt nem értem! Ha 11 nap múlva neadj isten pozitív lesz a teszt, visszavonható a felmondás?


Második: Ha új helyre mennék, nem lenne becsapás az új főnökséggel szemben? Persze, ha sikerül elhelyezkedni ugy, hogy még nincs hasam. Istenem, de nehéz

2016. szept. 9. 13:32
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, visszavonható. Akkoris védett vagy, ha még nem tudsz a terhességről.
2016. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Harmadik: Köszönöm! Erre a hónapra reményt adtatok! Ezt melyik törvényben tudom elolvasni? Nem tudtam hogy van ilyen, ez új?
2016. szept. 9. 13:50
 6/13 anonim ***** válasza:
2016. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Elso jol irja. (Tobbit nem olvastam) :)

Vedett vagy ha most pozit tesztelsz

2016. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Most bekerült a törvénybe, hogy a munkáltató a munkavállaló várandósságról való tájékoztatástól számított 15 napon belül visszavonhatja a felmondást, azaz a kismama újra munkaviszonyba kerül, minta mi sem történt volna. ezen túl pedig a jogviszony megszüntetése és helyreállítása közötti tartamot munkaviszonyban töltött időnek kell tekinteni, meg kell téríteni az elmaradt bért, és az egyéb járandóságot, s ha volt, az ezt meghaladó kárt is. Azaz a kismamát nem éri semmilyen hátrány. A módosítás egyetlen szépséghibája csak az, hogy nem “köteles visszavonni”, hanem “visszavonhatja” van benne -

- eszerinte visszavonhatja, nem köteles rá. A másik meg hogy ha a felmondás pillanatában nem volt tudatában a kismama hogy várandós. Kérdezőnk pedig nem az, legfeljebb 10 nap múlva lesz az. Szerintem nincs mit tenni.

2016. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:) nagyon szépen köszönöm!
2016. szept. 9. 16:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a munkavallalo ugy lett elbocsajtva, h terhes de maga sem tudja, akkor is ervenyes. Vissza vesznek
2016. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!