Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyereket vállalni 43 évesen?

Gyereket vállalni 43 évesen?

Figyelt kérdés
Tegnap tudtam meg, még tart az első sokk.Nem számítottam rá, meg sem fordult a fejemben, hogy terhes lehetek. Mégcsak a teszt mutatta ki, holnap megyek a nőgyógyászhoz.Az apa biztodan nem fog részt venni a nevelésében...Csak véleményeket várok, majd meglátom, hogy fogok érezni ha már sikerült felfogni.

2016. szept. 11. 08:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
46%
Én megtartanám, ha vágynék gyerekre. Ez amolyan most vagy soha kérdés. És inkább vállalnám egyedül, mint hogy ne legyen.
2016. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
70%

Van már gyerek vagy ez lenne az első?


Ha első, akkor mindenképp megtartanám. De amúgy szerintem akkor is, ha többedik. De neked kell érezned, hogy mi a helyes döntés az adott szituációban.

2016. szept. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
67%
Ha belefer az eletedbe anyagilag. Siman! Hanyan szulnek ennyi idosen?
2016. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem csak a kortól függ. Vitalitás,egészségi állapot,anyagi helyzet.Gyermekeid száma, hogy örömnek éteznéd-e.

Én személy szerint bátran vállalnám.

2016. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%
Megtartanam vszinuleg.
2016. szept. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
77%
Vallalnam, manapsag sokan szulnek 40 felett
2016. szept. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
34%

Nem vállalnám, főleg nem egyedül.

Mikor érettségizik, te 61 leszel.

Mire unokád születik, lehet meg se éred. De valószínűbb, hogy a gyereked a fiatal felnőtt éveit a te ápolásoddal tölti, és nem lesz ideje ismerkedni.


Sajnos saját tapasztalat. Mikor a többiek ezerrel készültek az érettségire, buliztak, fősulira készültek: én sírva hívtam az osztályfőnököt, hogy anyám fekvőbeteg lett, nem hagyhatom magára, mi legyen most.

Két pelenkázás közt tanultam. Buli helyett mosdattam esténként. Továbbtanulàsról nem is álmodtam, mentem egy gyárba operátornak.

Aztán kicsit jobban lett, tudott közlekedni. Utána kezdődött a feledékenység. Egy évre rá a diagnózis: Alzheimer. Más a totyogója után futkosott, én anyám után. Tíz évig rettegtem, mire érek haza. Napi kétszer ment az ápoló, az se volt olcsó.

Nem érdekel, ki mit mond, de megkönnyebbülés volt, mikor elhunyt. :(

Aztán ott álltam 31 évesen, magányosan. Volt pár kapcsolatom, de egy sem az igazi. 35 évesen eljutottam oda, hogy nekem sosem lesz gyerekem.


Ne haragudj, kérdező, de az igazság az, hogy az egész életem tönkremet abba, hogy anyám öregen szült.

2016. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
65%

7-es , sajnalom, de a betegseg nem csak oreg korban johet elo.

Mennyi idosen szult anyukad ? Azert olyan "oreg " nem lehetett.

2016. szept. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
82%

A páromat 28 évesen szülte az anyukája, tehát nem idősen, mégis a fia 18 éves korában elhunyt rákban. Előtte két, két és fél évig gyengélkedett, kemoterápián vett részt, segíteni kellett fizikailag és anyagilag (ami a legtermészetesebb, tehát nem felhányásból írom). A fiatal szülés nem garancia a gyerek nyugodt életére.


A másik ellenpélda anyukám és nagymamám. Kései gyerekként 38 évesen szülte édesanyámat, és a mai napig jóegészségnek örvend nagyapámmal együtt. Ők 84 évesek, édesanyám 46. Akkor miről beszélünk?

2016. szept. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
29%

Én, az én családi múltammal nem vállalnék 43 évesen gyereket. Nálunk 50-60 év között halnak az emberek, így tartanék tőle. Anyósom 35 évesen szülte a másodikat, de meg van győződve róla, hogy tőle már nem lát unokát. Én így nem bírnám.

Volt osztálytársam, akiről azt hittük, hogy a papája jár érte, aztán kiderült, hogy az apukája...

Édesapám 43 éves és most szeretne gyereket az új nőtől. Én csak annyit mondtam neki, hogy senki nem fogja azt a gyereket felnevelni helyettük.

2016. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!