Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyereket vállalni 43 évesen?

Gyereket vállalni 43 évesen?

Figyelt kérdés
Tegnap tudtam meg, még tart az első sokk.Nem számítottam rá, meg sem fordult a fejemben, hogy terhes lehetek. Mégcsak a teszt mutatta ki, holnap megyek a nőgyógyászhoz.Az apa biztodan nem fog részt venni a nevelésében...Csak véleményeket várok, majd meglátom, hogy fogok érezni ha már sikerült felfogni.

2016. szept. 11. 08:37
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
50%
Első gyerek?
2016. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
21%

Nem vállalnám ilyen öregen. Én ilyen kései gyerek vagyok. Imádom a szüleim. De szörnyű attól rettegni már 10 évesen, hogy bármikor itt hagyhatnak. Nehéz és kimerítő, hogy most van kisgyerekem, de közben minden nap mennem kell hozzajuk segíteni ès napi 4 órám jut aludni. Nekik is rossz mert nem tudnak úgy unokázni, ahogy szeretnének.

Hülyeség azt írni, hogy van aki fiatalon hal meg, mert persze, hogy van ilyen, de sokkal sokkal kissebb az esély rá.

2016. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
82%
Több rokonom, ismerősöm is 40 felett szült egészséges gyereket. Mindnek élnek a szülei, pedig van 30 feletti is, akit 40 felett szültek. Egyiknek sem kell a szüleit ápolni és soha nem kellett szégyenkezniük vagy lemondani miattuk valamiről. Szüleik 40 felett is adnak magukra, sportolnak, nincs szenvedély betegségük, egészségesen táplálkoznak, képzik magukat. Ez nem igaz a magyarországi magyarok nagy részére, így nem csodálom, ha sokat már 50-60 évesen pelenkázni kell és 70 évesen temetik. Én 70 körüli nagyim hegyekben kirándul és úszik. Nem kell előre leírni minden 40 felett szülő nőt. Amelyik normálisan él, az nyugodtan vállalhat babát.
2016. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Hát én egészséges vagyok, nem készülök még halni, de köszönöm a válaszokat .Majd kikérem a nőgyógyász szakvéleményét is.Egyébként volt egy nagynéném, aki 17 évesen halt meg, egy barátnőmet meg 31 évesen, terhesen megölték,nekem is volt 27 évesen olyan autóbalesem, amit csak egy hajszálon múlt hogy túléltem, szóval bármelyik életkorban meghalhat az ember. Nem első gyerek , van két 12 éves ikerfiam.
2016. szept. 11. 12:42
 15/37 anonim ***** válasza:
Baratnodet terhesen megoltek?? Te jo isten!! Hogy tortemhetett ez???
2016. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Éjjel egyedül ment hazafelé a munkából szegénykém, amikor valami pszichopata f..sz , behúzta egy üres épület mögé, megerőszakolta és leszúrta :-( Már 15,5 éve, hogy meghalt:'(2 hópanos terhes volt:'(
2016. szept. 11. 13:35
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

7-es válaszolónak: ha valakinek teher a beteg szülője, akkor lényegtelen, hány évesen vállalta őt. Én 29 éves voltam, amikor a súlyos, végstádiumú rákbeteg anyámat ápoltam, mégsem ágálok emiatt. Imádtam az anyámat, és bármennyire korán is elment, örülök, hogy az Ő gyereke lehettem. Apám meg pont akkor halt meg, amikor mindenórás terhes voltam az első kislányommal...mégsem vonyítok, hogy tönkretették az életemet, mert betegeskedni merészeltek, miközben én a fiatalságom legszebb éveit éltem. Szóval no komment...aki ennyire tiszteli a szüleit mint te, annak tányleg kár volt megszületnie!


A kérdezőnek: én vállalnám. 42 éves leszek, mire megszületnek az ikreim, és úgy gondolom, az élet értékes. Én is fitt és egészséges vagyok és a nagyszüleim megérték a 90-et. Másrészt a három gyermekem ott lesz majd egymásnak, ha mi a férjemmel elmegyünk, ami nem elhanyagolandó szempont. (És pont le---rom, hány éves leszek az érettségijükön. Anyám is 58 volt, amikor érettségiztem, és én akkor, ott BÜSZKE voltam rá, hogy milyen csinos és vagány nő volt még annyi idősen is!)

2016. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vállalnám. Vállaltam is, igaz, nem 43 évesen, de egyedül és nem bántam meg. És az sem biztos, hogy aki 18 évesen szül, megéli, hogy a gyereke leérettségizik. Sajnos. :( Úgyhogy ha bírod és a babának sincs baja, anyagilag sem megterhelő, szerintem vállald nyugodtan. És még lehet pótapukája is, ne ez döntsön szerintem.
2016. szept. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

én, aki vágyik gyerekre, 43 évesen vállalnám. Kolleganőm, akinek végre kirepült a gyermek a családi fészekből, semmiképpen.

Ha kicsit is úgy érzed, hogy babázgatnál még, akkor ez egy olyan ajándék, amit egyedül is vállalni lehet :)

2016. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd vállalni és egészségügyileg sincs akadálya, a helyedben vállalnám. Egyik ismerősöm 45 évesen szülte az elsőt (igaz lombikkal).
2016. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!