Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki szívbillent...

Amydala kérdése:

Van itt olyan, aki szívbillentyű-hibával hordott ki egy terhességet és ha igen, hogyan szült végül: császárral vagy rendes úton?

Figyelt kérdés
Még csak 6 hetes vagyok, holnaputánra van időpontom a nőgyógyhoz, de már elmondtam neki mi a helyzet(szívbillentyű), és azt mondta,megnézi majd a kardiológiai papírjaimat, és akkor tud mondani valamit is, hogy vállalhatom-e így a terhességet egyáltalán. Azt is mondta, hogy lehetséges,hogy kardiológus véleményére is szükség lesz. (Én gondolom hogy igen.) Addigis kiváncsi lennék hasonló helyzetben lévők tapasztalataira.

2016. szept. 13. 16:17
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szia! Persze, igen voltam. Azt mondta, ez nem ellenjavallat a terhességre, max.ha nem rendes szülésem lesz(hanem császár),akkor antibiotikumot kell kapnom. A billentyű elfertőződésének veszélye miatt. Egyébként ezt úgy mondta, hogy a tavalyi leletemet nézte meg, meg fizikálisan megvizsgált, csinált ekg-t. De szívultrahangot jövőhét pénteken fog csinálni, akkor még változhat a véleménye, mert tavaly is minden szép és jó volt, míg meg nem látta az ultrahangon a szívemet, akkor aztán nagyon dühös lett, kiakadt mint a taxióra, h sürgősen kezdjek el sportolni, mert erősíteni kell a szivemet, különben műtét lesz. Úgyhogy most nagyon várom a jövőhét pénteket, akkor már többet fogunk tudni. Te mikor mész a kontrollra?
2016. szept. 27. 06:17
 12/15 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ, drukkolok, hogy a szív UH eredménye jó legyen és veled, meg a babával is minden rendben legyen. Én majd szerintem októberben akarok időpontot kérni, kicsit én is félek az eredménytől, de néha meg kell mutatni orvosnak, hogy változtak e a dolgok, remélem nem. Majd írd meg az UH eredményét és a doki akkori véleményét, megy a szurkolás!
2016. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen, és természetesen megírom majd az eredményt! Jövőhét pénteken ráadásul hüvelyi uh-ra is megyek, akkor leszek 10 hetes, úgyhogy azt a napot kétszeresen várom!!! Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mennyit nőtt már a babikám! :) A 6.héten voltam uh-on, akkor még csak egy kis pulzáló pontocskát láttam egy "burokban", és már hallhattam a szívverését!!! A 10.héten elvileg már "emberformájú" a baba :) Nagyon várom!!!
2016. szept. 28. 09:44
 14/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondoltam bejelentkezem ;) Nos azóta megszületett a kisfiam, 2017.májusában. Természetes úton szültem, a vajúdás gyorsan ment, viszont a kitolási szakasz nehéz volt, de a szívem meg se rezzent!!! Minden gond nélkül szültem meg a kis drágámat! Azóta nagyon büszke vagyok magamra és főleg a szívemre,hogy ilyen erős. (Még egy extrasystolét sem ejtett,pedig a sima hétköznapokban gyakran vannak ilyen panaszaim.) Azóta tavaly novemberben voltam kontrollon is a Gokiban,és a főorvos úr megnyugtatott,hogy nem romlott az állapotom 2016-hoz képest. Szóval jöhet akár még egy baba :)))))
2019. jan. 20. 02:06
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia gratulálok a babához :) :) Köszi, hogy megírtad, örülök, hogy minden jól alakult. További jó babázást :)
2019. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!