Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Repülnétek a terhesség 28-29....

Repülnétek a terhesség 28-29. hetében?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban lesz egy 4 napos hétvége, és a férjem nagyon szeretne elutazni Amszterdamba, mondván hogy még a baba érkezése előtt élvezzük egy kicsit az életet, és oda már nagyon régóta vágyik.

Tudnánk venni hűségpontokból repülőjegyet, így lényegében csak a szállást + költőpénzt kellene fizetni, így annyira megterhelő sem lenne, de én nem merek már egy ilyen rövid útra sem menni.


Férjem mondogatja, hogy semmi gond nem lesz, meg hogy a légitársaságok még a 34-36. héten is engednek repülni, és előtte úgyis megnéz a doki. De én nagyon félek a koraszüléstől és attól is, hogyha valami történik, akkor egy repülőn hogy látnak el, vagy ha épp kint be kell feküdnöm bármi miatt akkor mit csinálunk (erre sajnos van esély, UH-n mondta a doki az okát, de sajnos elfelejtettem, valami elvékonyodás?)


Te repültetek, repülnétek a 29. hétben?


2016. szept. 14. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Mert még ha nem is emlékszel, lehet, valami komolyabb dolog. Mondjuk szerintem meg kellene kérdezned az orvost, nem? :)
2016. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. szept. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Alapesetben igen.


Viszont így, hogy felmerult nálad probléma kikernem az orvosom véleményét és az alapján döntenek.

2016. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ilyen gondokkal nem merném bevállalni.

magyarországon belül is eltudtok menni egy kicsit élvezni az élet.nem muszáj ahhoz elrepülni

2016. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én repültem, de nem volt alapból gondom. Viszont dokit így is-úgy is kérdeznék, mert igaz, hogy kb 36. hétig engednek repülni, de sok légitársaságnál a 28. héttõl kell orvosi igazolás, hogy minden rendben van veled.
2016. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 hetes lehettem, amikor repültem, semmi gond nem volt. Viszont most vagyok 30 hetes, már nem mennék. 29. hét környékén kezdődött az egyre fáradékonyabb állapot, sok keményedés és sajnos veszélyeztetett terhes lettem. Nem volt előtte semmi előjel, jól bírtam a gyűrődést.
2016. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Jövőhéten költözünk a férjem munkája miatt Németországba közel a Holland határhoz. Repülővel megyünk 28+6 leszek akkor. Orvostól kaptam igazolást, hogy panaszmentes vagyok. Így nyugodt szívvel indulok el erre a majdnem 2 órás repülőútra. Viszont a Te esetedben nem mernék elondulni. Ettől függetlenül kérd ki szerintem az orvosod véleményét.
2016. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell az orvosi igazolás. Legjobb, ha az adott légitársaság honlapjarol letöltöd. Enélkül nem fognak a gépre felengedni.

Amszterdam, haaaaaaat. Voltatok már ott? A vigalmi negyedben konkrétan rosszul lettem a fusttol, ami a nyílt utcán áll éjjel.

Mi voltunk már néhányszor, a szomszéd országban élünk. Legutóbb már terhes voltam, úgy nem élveztem annyira.

Egyébként panaszmentes terhesség esetén nem gond a repülés.

2016. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 29 hetes vagyok és még nagyon-nagyon simán és boldogan belevágnék egy ilyen útba. Hozzátartozik persze, hogy hálistennek eddig "tökéletes" a terhességem, semmi nehézség, probléma nem merült fel, minden eredményem teljesen rendben van. Egyébként is nagyon utazós vagyok és hozzá vagyok szokva, úgyhogy én egyértelműen nekiindulnék. Nagyon-nagyon jól is esne még egy felfedezős, mászkálós, kettesben töltött út a férjemmel.


Viszont ha benned kétségek vannak és felmerült egészségügyi nehézség is, akkor mindenképpen beszélj az orvosoddal arról, hogy mi a probléma és ő mit tanácsol.

2016. szept. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aha en is repultem Mallorcara semmi baj nemvolt. Csak koss utasbiztositast vmelyik banknal. Eleg ritka olyat talalni aki a terhesseget nem zarja ki:/ anelkul rizikos mert ha barmi lenne es korhazba kene menj akk perkalhatnatok par ezrr euros csekket.
2016. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!