Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt ki tömetett...

Terhesség alatt ki tömetett már fogat? Használnak ilyenkor érzéstelenítőt? Mennyire fáj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most járok a 20. héten és a fogorvos talált 6 lyukas fogat, amit tömni kellene. Érdeklődni szeretnék, hogy körzeti fogorvos terhesség alatt ad -e bármilyen érzéstelenítőt a fogtöméshez? Illetve ha igen, akkor az mennyire tompítja a fájdalmat? Fájdalmas ez az eljárás terhesség alatt? Köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 14. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kitört egy pici darab a fogamból , muszáj volt tömni.

Injekciót adtak, ami fájt picit, de maga a tömés nem.

Az a 6 lyukas fog szerintem nem most lett... Meg kellene csináltatnod őket, aztán félévente - évente fogorvoshoz menni megnézetni, mielőtt elromlik az összes. ---> nem rosszindulatból, csak jótanács. :)

2016. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ :) Igen, tény, hogy mostanában elhanyagoltam a fogaimat, kb 2-3 éve rakattam rendbe őket, amikor fájt az egyik és kiderült, hogy van még 2 amit tömni kellene. Aztán úgy voltam vele, hogy amíg nem fáj, nincs gond....ez engem is meglepett :) Igazából a 6 fogból 3 olyan, amit újra kell tömni,mert a régi tömés már kikopott belőle, de tudom, hogy így is sok és én sem gondoltam volna, hogy ennyi lyukas fogam van, szóval mindenképp rendbe szeretném rakatni és ezt követően betartom majd az évi ellenőrzést az tuti,mert nem akarok így járni, hogy egyszerre megint ennyit betömetni. Igaz ebből a 6-ból 2-2 egymás mellett van, azt egyszerre is be tudja tömni, így csak 4 alkalommal kell mennem a fogorvoshoz, de az is sok így hirtelen :) A tömés maga tudom, hogy nem fáj, csak tényleg az érdekelt, hogy terhesség alatt adnak-e érzéstelenítőt és mennyire fáj ha gyengébb érzéstelenítőt adnak, vagy ha egyáltalán nem anak semmit :) Köszönöm még egyszer :)
2016. szept. 14. 14:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem kértem érzéstelenítést fogtöméshez. Szerintem a szuri sokkal jobban fáj, plusz utána még két napig olyan, mintha szájba rúgtak volna acélbetétes bakanccsal. A fogfúrás meg csak pár percig kellemetlen.


Nade. Terhesen nekem gyökérkezelésbe sikerült belefutnom, annál nyilván alap az érzéstelenítés (ld. bakancsrúgás), természetesen van olyan érzéstelenítő, amit lehet használni kismamáknál, de mindenképpen szólja előre, hogy terhes vagy. (Nekem 20. hetesen még semmi nem látszott, ne bízd az orvos szemére, mert nem figyeli)

2016. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a hozzászólást :) Mindenképp szólok, hogy kismama vagyok, bár rajtam már ez eléggé látszik, mivel elég vékony testalkatú vagyok (50 kg). Remélem a körzetis doki normálisan fog hozzám állni,mert nemrég költöztünk Debrecenbe és mivel nem gondoltam, hogy ennyi kezelésre szoruló fogam van, és hallottam, hogy kismamáknak magánrendelőben is ingyenes a szűrés, így egy ismerősöm által ajánlott magándokihoz mentem el a szűrést elvégeztetni ott derültek ki ezek a csúnyaságok :) Viszont a magándoki közel 80.000-ért csinálná meg a fogaimat, amit sajnos már nem tudok megengedni magamnak,így kénytelen leszek elmenni a körzetishez, ahol foganként csak 5000-t kell fizetnem a fehér tömésért...remélem nem lesz velem bunkó,amiért a szűrést nem nála csináltattam :)
2016. szept. 14. 14:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Biztos nem! :) Kitartást a tömésekhez!
2016. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem tömtek, nem használtak semmit, és nem fájt picit sem. Mondjuk nagyon jó szakember.
2016. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Terhesen amugy is rendbe kell rakatni a fogakat,nekem is 6 rossz fogam volt,kérdezte h kérek e érzéstelenítőt,mondtam,h nem,mert a kezelés úgy tényleg nem fáj,de legalább 2 napig fáj a szűri helye,de nélküle még fáj pár pillanatig,aztán elfelejted,de ha kérsz adnak érzéstelenítőt
2016. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 picoka92 ***** válasza:
Nekem is a terhesseg alatt romlottak sokat. A lyuk nagysagatol, melysegetol fugg, hogy szukseg van e erzestelenitesre. Parszor en is kaptam. Semmi baj.
2016. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett tömni egy fogamat, illetve egy gyökérkezelésem is volt. A töméshez nem kaptam semmit, de az egyáltalán nem is fájt. A gyökérkezelésnél pedig olyan érzéstelenítőt kaptam, amit kismamáknak is lehet. Bár az én fogorvosom szerint ha lidokain injekciót kap egy kismama, az a mennyiség el sem jut a babához.
2016. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem fájt a fogam, kaptam érzéstelenítőt. A doki tudja mit szabad, mit nem. Délután 4-kor kaptam a szurit 8-ra kiment az érzéstelenítő hatása. Nem is fájt a helye soha másnap, pedig húztak, tömtek terhesség előtt is.
2016. szept. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!