Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ízületi fájdalom mitől lehet...

Ízületi fájdalom mitől lehet úgy, hogy nem is híztam?

Figyelt kérdés

Harmadik trimeszterben járok, túlsúlyosan estem teherbe, de tartottam a súlyom a terhesség alatt is, és eddig nem volt gond a lábammal. Az utóbbi napokban borzalmasan fáj a térdem terhelésre, de még pihenés közben is. Nektek is van ilyen? Mi lehet az oka? Tudok valamit tenni ellene?

Köszönöm a válaszokat.



2016. szept. 16. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nagyon lehet mit tenni. Krémet esetleg, meg kímélni.

Az egy dolog, h túlsúlyos vagy, de a baba is nyom lefelé --- na máshogy nem tudom írni de érted.... szóval ránehezedik a medencecsontodra, ami csatlakozik a combcsonthoz, az pedig a térdhez. És az izületedet terheli. Hiába nem ment rád plusz kg, a gyerek ott van.

Nekem is fájt a bal térdem kegyetlenül még szülés után is egy ideig. Én nem voltam túlsúlyos, sőt. De a gyerek akkor is számít szerintem.

2016. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az is számít, hogy a baba csak "szedi ki" belőled az anyagot, hogy építse magát. Szedsz vitamint? Talán pont erre mondják, hogy a baba az anya kárára is elveszi azt, ami neki kell (kollagén, kálcium, vas, stb.), ezért a terhesvitamin tképpen az anyának fontos, hogy ne zsigerelje ki a kis "élősködője". :)


Nekem a forgóim fájtak terhesen. Csípőficammal születtem, sose okozott amúgy semmi gondot, csak terhesen éreztem, hogy nem (volt mindig) egészséges a csípőm.

2016. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lassan szülsz,a hormonjaid,amelyek a medence tágulásáért felelősek, nyilván nem csak a medencecsontjaidra hatnak!

Egy kismamának pl.sokkal hamarabb kimehet a bokája,ha nem figyel,mert az ízületei lazábbak.

2016. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem terhesseg alatt nagyon sok dolog normalisnak mondhato. Pl a te helyzeted is. Nem logikus, mert ugyanannyi kilo vagy, eddig nem fajt, most meg igen. De ennyit szamit a terhesseg. Rengeteg dolog tortenik ilyenkor a testunkkel, olyanok is, amikrol nem is tudunk. En 20 hetes vagyok a masodik babaval. 170 centi vagyok es 63 kilo, 67tel kezdtem. Nem vagyok tulsulyos, a hasam alig nott eddig, megis alig tudtam elozo ejjel kimenni pisilni. Iszonyatosan fajt a derekam. Nagyon nehezen mozgok es neheznek erzem magam. Mintha lennek vagy 100 kilo. Tudom, nem ugyanaz a helyzetunk, de szerintem ezek normalis dolgok. Neked szerencsere mar nem lehet sok hatra. En meg meg csak a felenel jarok. Sok sikert a szulesnel es kitartast kivanok!
2016. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor tényleg el kell ezt fogadnom a terhesség részeként és kihúzni, amennyi még hátravan. Vitaminokat valóban nem mindig szedtem be, de most már jobban oda fogok erre figyelni.

Szerencsére én sem vagyok 100 kiló, csak ez a hirtelen lerobbanás nagyon ijesztő volt. Pont ezért figyeltem oda végig az egészséges, kiegyensúlyozott étkezésre terhesség alatt, mert tudtam, hogy én nem engedhetek meg magamnak 5-10-20-30 kg hízást, amit a vékonyabb kismamáktól lehet hallani.

2016. szept. 17. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!