Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barátnőm most tudta meg, hogy...

Barátnőm most tudta meg, hogy terhes. Dohányzott és ivott is! Lehet baj?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy a barátnőm babát vár, 7 hetes.

Előtte nagyon sokat jártunk bulizni, dohányzott is, szóval simán az első pár hétben még cigizett és a bulikban ivott is. Nagyon megijedtünk, nem alkoholista meg semmi, szóval erről szó sincs, amint megtudta, hogy terhes, azonnal lerakta a cigit is, szedi a vitamint, nagyon féltjük a babát. Fel is vagyunk készülve egy babára, szóval örömmel várjuk, csak nagyon félünk, hogy az első pár hétben nagyon sokat árthatott-e a kicsinek ezzel az életmóddal? Ugye ezért nem kell elveteteni? Nagyon aggódunk mind a ketten :(



2016. szept. 21. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baj.

Általában az ember ha nem tudja terhes nyilván éli az életét. Ha mostmár lerakta jó.

2016. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk már régebben is a babavállalásról, de mi erre tudatosan akartunk készülni. Előtte labor, nőgyógyász, hogy minden rendben legyen. Erre nem számítottunk.
2016. szept. 21. 11:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz!


Sok olyan nő van aki meg még terhesen is iszik, drogozik, dohányzik (alkalmanként) és mégis egészséges babát szül és van aki meg semmi károsat nem tesz és mégis beteg babát szül. De lehetőleg most már kerülje ezeket a dolgokat!

2016. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Értelek.

Hát akkor boldog babavárást nektek!

:)

2016. szept. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baj. Csak a 12. Hét után lesz egy a keringésük.. Én 5 hetes voltam mikor ki derült előtte meg én is dohányoztam de ahogy pozitív lett a teszt abba hagytam eddig minden rendben egészségesen fejlődik a babám. 24+4 hkm
2016. szept. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen, most kissé megnyugodtam :)
2016. szept. 21. 13:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem lesz semmi baja. Én se tudtam meg csak a 6. héten, hogy jön a pici, addig meg cigiztem is, ittam is, nem vagyok én sem alkesz csak 1-2 buli volt. eddig semmi rendellenességet nem mutattak ki, problémamentes a terhességem, természetesen már se alkohol se cigi. Bnőm meg pl. készült is rá, ő a cigit hónapokkal a teherbeesés előtt letette, de kb 4 hetes terhesen rég nem látott rokonnal bulizott, természetesen ivott is rendesen, akkor meg már el is szívott egy pár szál cigit, utána tudta meg h terhes, most gyönyörű szép dundi kisbabát szült.
2016. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 VeDi84 ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőm járt így, viszont ő már 12 hetes volt, mikor megtudta, hogy kismama. (Problémája volt a fogigátlóval, doki javaslatára másikat kellett szednie. Várta, hogy megjöjjön, de nem jött. Terhességre nem gondolt, azt hitte, hogy felborult a hormonháztartása az antibébi abbahagyása miatt.)

Szóval ő is keményen élte az életét: minden hétvégén bulizott, iszogatott (alkalmanként nem keveset), napi 1 doboz cigit elszívott. Mikor megtudta, hogy babát vár, azonnal letette a cigit. Tökéletes, probléma-, és tünetmentes terhessége volta. Mára már egy okos, egészséges 3,5 éves anyukája.

Ne aggódj! .:-)

2016. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
huhh, nagy kő esett le a szívemről, ezeket a válaszokat megmutatom a barátnőmnek is, mert folyamatosan aggódik. hálás köszönet mindenkinek
2016. szept. 21. 19:15
 10/11 Timcsa80 ***** válasza:
Én is 7 hetesen tudtam meg. Ittam bulikban. Dohányoztam elég sokat. Kaszinóban dolgoztam. Éjszakás műszak állt a füst a teremben. Amikor megtudtam rögtön lerakram a cigit és elmentem táppénzre. 8 éves a kisfiam kitűnő tanuló. Ami van hogy hiperaktív de nem hiszem hogy ettől.
2016. szept. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!