Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párom beteg, lázas, fáj a...

A párom beteg, lázas, fáj a tüdeje, torka, nathas, köhög. Mit tehetek hogy ne kapjam el tole 7 hetes kismama vagyok és nagyon félek hogy elkapom és valami baja lesz a babának?

Figyelt kérdés
2016. szept. 23. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a parod volt orvosnal.

A babanak semmi baja nem lesz. Nekem tudogyulladasom volt.

2016. szept. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Szájmaszk, gyakori kézmosás, semmi puszi, szedj normaflore-t, és szellőztetés.

Ha elkapod, még nem biztos, hogy a terhességet veszélyezteti, legfeljebb nem kapsz antibiotikumot, marad a forró tea, fekvés.

9 hónap alatt sokan betegednek le, és nem lesz semmi baja a picibek. Nyugi!

2016. szept. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja a babának. Én két antibio kurán vagyok túl a 37hetem alatt,hozzátenném semmit nem értek. Már másodszor vagyok náthás és köhögős több,mint egy hónapja. Hiába a vitamin és bármi.
2016. szept. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Szeretgesd a párodat, főzz neki teát, ülj az ágya mellé, egy kis extra szeretetre vágyik, lehet, hogy pont a baba érkezése miatt tudat alatt érzi, hogy elvesztheti a figyelmedet!Semmi bajotok nem lesz, akinek nem első babája, a nagyobbacska lázas fosós-hányós gyerekét is ápolja, ölbe veszi, megpuszilja.
2016. szept. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Minden esetre az a legtöbb, hogy elkiséred a háziorvoshoz.

.

Mellesleg: a tüdőben nincs fájdalomérző ideg.

2016. szept. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg ne kísérgesd orvoshoz, nagyfiú, el tud menni egyedül, nem hiányzik neked a betegekkel teli váró.

A doki utasításait tartsa be, kerüljétek a puszikat, gyakran mossatok kezet és szellőztessetek sűrűn. Főzz egy jó húslevest neki és igyon hársfa teát. Azt te is nyugodtan ihatod, ha esetleg kicsit náthásnak érzed magad, ha elkezd fájdogálni a torkod, öblögethetsz Tantum Verde-vel.

A baba miatt nyugi, hosszú még a 9 hónap, itt az ősz, bőven összeszedhetsz mindenféle szutykot, nem lesz neki semmi baja. Gondolom dolgozol még, nyilván ott is előfordulhatnak beteg kollégák.

Én is elkaptam az ovisomtól némi takonykórt tavasszal, meg nemrégen 37 hetesen is (ekkor azért drukkoltam, hogy ne olyan állapotban induljon a szülés :-) ).

2016. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 B.Gabó válasza:
Sziasztok! Van egy módszer, amit Én találtam ki, 100%-ban működik, nem kell hűtőfürdőben dideregni, és gyógyszerrel sem kell mérgezni magatokat! Vegyetek egy edényt (például lavórt, vagy felmosó vödröt), töltsétek teli hideg vízzel, és tegyétek bele a karotokat úgy, hogy csak a csuklótok, és az alkarotok legyen benne (a csuklód tenyered felőli része), de csak a csuklód is elegendő. Magas láz esetén a kézfejetek és az egész alkarotok is benne lehet a hideg vízben, de alacsony láz, vagy hőemelkedés esetén ezt nem nagyon javaslom (ezt csak Én mondom). Ennek a módszernek a lábon, lábfejen való alkalmazását viszont senkinek nem javaslom a felfázás elkerülése miatt! A gyorsabb hatás elérése érdekében mindkét csuklótokat egyszerre is hűthetitek, így megfeleződik az alkalmazási idő. A test hőtöket folyamatosan mérhetitek, de tíz perc, negyed óra múlva érezhetően jobban lesz az ember, mert csökken a láz! Arra kérlek Titeket, hogy amennyiben Nálatok is bevált a módszer, úgy osszátok meg a lehető legtöbb fórumon, hogy minél több emberhez eljusson ez az információ, és ne mérgezzék magukat az emberek a gyógyszerekkel! Köszönöm!
2017. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!