Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan meg szokott jönni a...

Pontosan meg szokott jönni a menzeszem, most második napja késik - de a tünetek, amiket én a "hamarosan megjön"-nek hittem anyukám szerint a terhesség jelei. Lehet ez?

Figyelt kérdés
Most péntek van, múlt vasárnap óta érzek fájdogálást az alhasamban, mint akkor, mikor pár napon belül meg fog jönni. Ez most nekem azért volt elsősorban probléma, mert a hétvégén mennék a barátomhoz, direkt ezért vettünk ki szabadságot (távkapcsolatban élünk)és nem akarok ott kínlódni a hasfájástól, meg hát...kihasználnám az együtt töltött időt is. :) Ezen bosszankodtam, hogy pont most késik, erre anyukám rámijesztett azzal, hogy neki, mikor terhes lett, pont ez volt, hogy mindig azt hitte, majd most fog megjönni. Plusz tegnap éjjel 2körül felébredtem arra, hogy iszonyúan hányingerem van, hánytam is. Azt hozzátenném, hogy hétfőn iszonyúan stresszes voltam egész nap,mert kilátásban van egy klassz külföldi munka és ma lesz hozzá egy állásinterjúm telefonon, ezektől meg nagyon bestresszelek, egész nap a plafonon volt a vérnyomásom akkor, meg tééényleg nagyonnagyon stresszeltem. Ezért amíg anyukám nem mondta a terhességet, eszembe se jutott. (Egyébként max. két hetes terhes lehetnék, annak valószínűleg a hányinger még nem kéne tünete legyen,ugye?) Nagyon félek, ha valaki tud bármi bíztatót mondani, annak örülnék :(

2016. szept. 23. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy tesztet és kiderül azonnal.

Egyébként meg a terhesség és a menstruáció tünetei majdnem azonosak úgyhogy erre nem alapoznék.

2016. szept. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már késik a mensid, csinalhatsz egy tesztet, és megtudod, mi a helyzet.

Anyukádnak igaza van, a korai terhes tünetek megegyeznek a pms tünetekkel.

De az is lehetséges, hogy a stressz miatt késik, és a hányinger, hányás is lehet attól. Az valóban később szokott jelentkezni, ha az ember terhes.

Semmit nem írtál a szexuális életedről, meg hogy hogyan védekeztek, így arról nem fogunk tudni nyilatkozni.

Csinálj tesztet!

2016. szept. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Óvszert használunk, ezért nem is gyanakodtam eddig, le szoktuk ellenőrizni, hogy nem lyukas-e. Én eddig simán úgy voltam vele, hogy biztos a stressz okozza, de most megijedtem :( Egyébként tegnap este fájt a gyomrom egy kicsit, de valahogy ezt totál nem kötöttem össze a pár órára rá jelentkező hányással, de így reggelre csak az enyhe gyomorfájdalom maradt meg, szóval valószínűleg ennek a tünetnek nincs köze a terhességhez. Csak hát, no, tudjátok, a stressz meg az aggodalom :/ Ma veszek tesztet.
2016. szept. 23. 08:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha óvszert használtatok akkor nem hinném hogy terhes vagy :/ Én amikor 2 napig késet csináltam egy délutáni tesztet de már az is szépen mutatta hogy pozi. Drukkolok hogy az legyen amit szeretnél!
2016. szept. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A koraterhes tünetek és a PMS tünetek nagyon hasonlóak így akármelyik lehet. Ha nem sérült az óvszer és az elejétől használtátok akkor viszont biztos, hogy nem terhesség. Van mikor késik annak ellenére, hogy órát lehetne igazítani a ciklusomhoz. Több évente egyszer megesik, hogy mégis késik.
2016. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, remélem tényleg mindez csak a stressz számlájára írható. Mikor egyszer felfáztam, két hetet késett, akkor is szétaggódtam magam, csak hát most, hogy van tünet, ami ráfogható a terhességre, így mégrosszabb! :/
2016. szept. 23. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!