Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 18 hetes ultrahangon még...

A 18 hetes ultrahangon még mindig eléri a méhlepény a belső méhszájat, volt valakinél ilyen? Hogy alakult a terhesség és a szülés?

Figyelt kérdés

Először a 12 hetes ultrahangon mondták hogy a placenta mellső fali, ésa széle pont a méhszájnál van, eléri azt. Akkor se a szonográfos, se az orvos nem tulajdonított neki jelentőséget, azt mondták ez gyakori és 99%-ban feljebb fog húzódni ahogy növekszik a méh. Tegnap voltam 18 hetes ultrahangon, de elkeseredésemre azt mondták még mindig ugyanott van a méhlepény, semmit sem ment feljebb. Na erre már a szonográfus is felhúzta a szemöldökét és mondta hogy hát reméljük azért feljebb fog ez még menni. Utána olvastam most ennek a dolognak és nagyon megijedtem, sok csúnya történetet olvastam. Pihenek, igyekszem kímélni magam, de nagyon félek, hogy heteket, hónapokat kell majd emiatt kórházban töltenem és állandóan félelemben kell élnem mikor kezdek el vérezni. Szerintetek mennyi esély van rá, hogy feljebb menjen? Nem nagyon nőtt még a hasam, alig látszik hogy terhes vagyok, lehet hogy ha elkezd igazán nőni a méhen akkor fog feljebb húzódni?

19+1 hetes kismama


2016. szept. 23. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Igen nekem is igy volt. Nem ment feljebb ...sajna nekem 34.heten surgossegi csaszar lett mert emiatt verezni kezdtem. Mar nem.lehetett megllitani a verzest. Majdnem odalettunk mind2en. Szerencsere jol vagyunk. Azt tudom tanacsolni ne emelj ...hazaselet tilos . Amennyit lehet fekudj. Sok magnezium es a legkisebb gorcsre korhaz! Remelem neked azert feljebb megy.
2016. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nem hangzik jól, sajnálom.:( Téged nem fektettek be kórházba? Nekem ez nagy félelmem, egyszerűen gyűlölöm a kórházakat, már az a 3 nap is soknak tűnik amit mindenképpen muszáj lesz ott töltenem, ha minden szerencsésen alakul persze.
2016. szept. 23. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem teljes placenta previa volt, 18 hetesen még mindig elérte a méhszájat, ezért 1 hét múlva kontrollra vissza kellett menni. Akkor már nem volt olyan rossz helyen és ahogy nőtt a méh, egyre fentebb vándorolt. Végül 1 héttel túl is hordtam. Nekem is szigorú fekvést írtak elő, házaséletet megtiltották, nem emeltem semmit ami 4-5 kg-nál nehezebb volt. Nyugodj meg, a stressz most nem segít. Fentebb fog menni, csak erre gondolj, csak pozitívan! Ez nem egy ritka dolog, viszonylag sok anyuka van így, fentebb szokott menni.
2016. szept. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. De beakartak fektetni...mentem is . Csak a felvetelnel elkuldtek egy uh-ra ahol a balfek szonografus kozolte nem eri el a mehszajat a lepeny. Ezt egy nagytudasu doki is megnezte szerinte se erte el...ugyhogy hazakuldtek hogy nincs is semmi baj. Jol beneztek. Kovetkezo hetvegen mar le is valt a lepeny...egyebkent a korhazba ugyanugy megtortenik csak kapsz tudoerlelot ami a kicsinek fontos. Mi nem.kaptunk igy csak mikor bevitt a mento de annak legalabb 24 ora kell...szoval na...de nyugi. Gondolj arra hogy fentebb megy. Nem lesz baj. Ha a 18hetesen se megy fentebb meg akkor is mehet kesobb. Szoval ne parazz csak pozitivan allj mindenhez. Nem tudom hol laksz milyen a korhaz ahol szulni fogsz. De ha be kell fekudni csak a kicsire gondolj. En utana voltam bent. Sokaig a gyerekkel. Szornyu volt de miatta megerte. Kitartas! Meg siman feljebb mehet a lepeny. Pihenj sokat magneziumot szedj...magnerot 3x2 es semmi fizikai melo. Fekudj. Azzal segitesz. Majd megirhatod mi volt. Barmi lesz nyugodtan irhatsz akar privatot is. szoritok neked.
2016. szept. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. szept. 24. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is fedte teljesen. 31.héten már egy cm-re volt a méhszájtól. Szóval még bőven van esélyed h szépen lehúzódjon!
2016. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!