Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt más is aki ennyit...

Van itt más is aki ennyit keményedett?

Figyelt kérdés
Már kb a 20. héttől keményedett a hasam, de egy ideig a magnézium sokat segített. 26. héten már szinte folyamatosan keményedett a hasam és bementem az ügyeletre, 1 ujjnyira nyitva volt a külső méhszájam. Elküldtek Pestre fenyegető koraszülés miatt. Ott kaptam tüdőérlelőt meg 2 napig infúzót, azután pedig gyógyszereket. 29. héten hazaengedtek, de feküdnöm kell. Eddig jól is voltam, de most 2 napja megint ugyanannyit keményedek, hiába szedek magnéziumot meg gyógyszert amit felírtak. Ha már csak felkelek wc-re menni már egyből kemény a hasam feszül, húzódik az egész. Félek nem e tovább nyílt a méhszáj, csak jövőhétre van időpontom az orvosomhoz. 33 hkm

2016. szept. 26. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanìgy voltam. Csak nekem 30. héttől néha màr 5 perces fàjàsaim is voltak.

38. héten szültem,addigra màr 1210 volt a méhszàj.

Nyugi és pihenj. Tudom nehéz, nekem is az volt. Főleg, hogy semmit nem tudtam csinàlni,amitől depis lettem. Tiszta haszontalannak éreztem magam, mindehhez hozzàjött ugye, hogy csak tp- t kaptam.

Elmosogatni megfőzni, felsöpörni? Felejtsd el... Ahogy függőlegesbe kerültem keményedett a hasam,aztàn màr görcsölt is.

Kitartàs,3 hetet màr féllàbon is, utàna meg màr mindegy mikor jön.

2016. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nünü87 ***** válasza:
59%
Menj az ügyeletre. Én nem várnék jövőhétig. Nekem szerencsére nem volt ilyen problémám mikor terhes voltam de ismerősömnek volt nyitott méhszáj. Jó lenne még bent tartani a babát két-három hétig.
2016. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én hasonlóan rengeteget keményedtem a terhességeim alatt, gyógyszer és magnézium mellett is. Hívd fel a dokidat, mondd el a tüneteidet, lehet, hogy elég volna a gyógyszeradagodon emelni. A méhszájaddal addig talán nincs gond, míg nem érzel menstruációs görcshöz hasonló fájdalmat a keményedés mellett. Ha viszont ilyet is érzel, akkor semmiképp ne várd meg a jövő hetet, kérj sürgősségi időpontot a dokidtól, és ha nem tud fogadni, akkor menj kórházba.
2016. szept. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a 4. gyerekemet várom és kb. mindegyikkel a 20. héttől keményedek.

Most 31 hetes vagyok, és a múlt héten volt két extrém napom (amikor bejött a hideg), kb. megmozdítottam a lábam és bekeményedett a hasam, ráadásul erős fájdalom is társult hozzá.

Maximum magnéziumot szedek és calciumot is, azóta jobb.

Méhszájamat majd a jövő héten nézi, mondjuk nekem azt mondta, hogy többedszer szülő nőknél gyakori, hogy a külső nyitva van hónapokig, és semmi gond ezzel.

Én próbálok nem izgulni, amúgy meg élem a mindennapokat, bár egyre fáradtabban, de még dolgozom, intézem a gyerekeket, háztartást, amennyire megy...


Legjobbakat Neked is!

2016. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!