Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a szülés? (Lent) )

Milyen a szülés? (Lent) )

Figyelt kérdés

Egyszer szeretnék gyereket,viszont tudom hogy nagyon fáj és hosszú idő.Az a gond hogy én nagyon nem bírom a hasfájást se.Így tudnék szülni?Vagy örökbe fogadjak egy gyereket?

Köszönöm,ha válaszol(sz)!



2016. szept. 28. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egy vádli görcsbe bele tudbék halni mégis szültem 2 gyereket, túl lehet élni!
2016. szept. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl lehet élni. Nekem pl. első baba és 3óra alatt kibújt, az nem olyan hosszú idő,nagyon gyorsan eltelik.
2016. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, én terhesség alatt egyszer sem gondoltam a szülésre, nem stresszeltem magam.

Aztán.., amikor ott volt az idő, annyira fájt, és csak fájt, és délutántól másnap reggelig vajúdtam, sírtam, mint egy idióta.

Soha nem gondoltam bele, hogy fájni fog, nem is akartam, végül el sem akartam hinni, hogy mennyire fáj.

Arra gondoltam, hogy ha az összes fogamat húznák, akkor nem kérnék érzéstelenítőt, mert negyed annyira sem fájna.

Jó, minden máshogyan fáj, nem lehet összekeverni, na de még is.

Sokak meg úgy beszélnek a szülésről, mintha nyaraláson lettek volna.

Elhiszem, hogy élmény, mert baba születik..de attól még fáj, akármennyire is mondják, hogy "fantasztikus volt".

2016. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fáj, de véges időtartam, még ha 26 óra is, az is kibírható. A sok milliárd embert a földön mind anya szülte, túl lehet azért ezt élni. (Kettőt szültem mindenféle fájdalomcsillapító nélkül.)
2016. szept. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj de ha megadatik neked hogy szülj. Csak azért fogadnál örökbe mert nem bírod a hasfájást? Tudod hány nő van aki szívesen vajúdna és szülné meg a babáját? Rengeteg ember " cserélne " veled de nem lehet nekik bajájuk ezért fogadnak örökbe. Az örökbe fogadás meg nem úgy zajlik hogy félek a szüléstől ezért adjatok már egy gyereket.. Körbe fognak röhögni... Mellesleg évekig elhúzódik mire örökbe tudsz fogadni egy gyereket.. Főleg ha csecsemőt szeretnél..
2016. szept. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem a szülés maga olyan volt mint egy nagyon durva szorulás amit muszáj erőltetni. (nálam)csak a vajúdás volt kegyetlen de az is csak pár óra volt.
2016. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nünü87 ***** válasza:
Én császárral szültem de előtte vajústam is hat órát mert rendes szülésre készültem de végül nem az lett. Eleinte a vajúdással sem volt gond de amior már szinte egymás után jöttek a fájások hát nem volt kellemes. Aztán jött a műtét. Ott semmit nem éreztem. Utána az első pár nap nehéz volt a mozgás mert húzódott a seb de fájni nem fájt. Én pl egy fogfájást sokkal rosszabbul viselek mint a szülést. De nem vagyunk egyformák. Ha tényleg szeretnéd a babát akkor ki fogod bírni. Én már a kistesót tervezgetem bár még a lányom csak hat hónapos de egy-két éven belül szeretnék újra szülni.
2016. szept. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Érthető a félelmed, de csak ezért ne gondolj örökbefogadásra. Én hasonlóképpen rettegtem a fájdalomtól, nem bírom és kész! Két gyermekem van, mindkettő császárral született. Most várjuk a harmadikat, ő is császáros lesz! Ez sem kellemes! De tudod mit meg nem adnék azért, hogy természetes úton szülhessek??? Akármennyire is féltem és nem bírom a fájdalmat, szerettem volna természetesen szülni! De ez már nem lehetséges! És nagyon sajnálom! Hidd el, hogy ha terhes leszel és érezni fogod "Őt", akkor már nem ez lesz a legnagyobb félelmed, hanem az hogy Neki és Neked se legyen bajod! És a szülés utáni első pillanatban, amikor először a kezedben tartod majd a gyermeked, úgyis elfelejted az egészet! :) (Nekem legalábbis így volt! :) )

2016. szept. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alacsony a fájdalom küszöböm, a vérvételek többségén elájulok. Majd várandós lettem, a végére teljesen megedződtem. Amikor már azon vagy, hogy lassan a kezedbe tarthatod, már nem is fogsz a fájdalomra gondolni. Úgy mentem be a szülőszobára, hogy nem félek, ott lesz a párom és fogja a kezem. 3,5 óra alatt meg lett a babám abból kb 3 óra volt a fájdalmas rész. Minden egyes fájás közelebb visz a célhoz, csak erre kell gondolni. Tudod, még az érdekes, hogy amikor kezedben tartod a babádat, mindent elfelejtesz. Már alig emlékszem, hogy mennyire fájt, csak a szépek jutnak eszembe. :) Remélem és tudom, hogy a mostani babával is így lesz.
2016. okt. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!