Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell bántani a leszokáss...

Miért kell bántani a leszokással küzdő kismamákat?

Figyelt kérdés
Szerintem senki sem vethet rájuk követ ezért, nem negatív véleményt várnak, hanem tanácsot, támogatást hogy sikerülhet. Akit nem érdekel az, hogy állapotosan dohányzik az valószínüleg nem tesz fel ilyen kérdést, és nem vár tanácsot másoktól...
2008. okt. 3. 11:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Most bántásnak tűnik, de később rájön a kismama, hogy a többiek jót akarnak neki. Én is dohányoztam, de az első pozitív tesztnél le tudtam tenni. 22 hetes kismama.
2008. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen egyet értek. Főleg, hogy leginkább azok osztják az észt, akik soha életükben nem dohányoztak. Nem tudják, hogy mi az letenni egyik pillanatról a másikra.

Segíteni és támogatni kéne a kismamát ( nem csak őt), nem pedig szemrehányni! Mindenkinek van gyenge pontja. A nem dohányzóknak is. És figyelembe kell vennünk, hogy bár mindannyian mások vagyunk, de mégis emberek vagyunk!

2008. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

Ez engem is zavar, szerintem nagyon sok a negatív válasz. Valószínű azért teszi fel a kérdést a kismama, mert nem tudja a választ, még akkor is, ha másnak az egyértelmű. És az sem tetszik, ha bántják őket valami rossz tulajdonság miatt.

Ez van, én már nem olvasok ilyen kérdéseket-válaszokat inkább, idegesít a sok negatív és bunkó válasz.

Üdv.

2008. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg nem bántó a szándék, csak sokan felháborodnak azon, h. ha valakinek megadatott a csoda, és gyermeket hord a szíve aslatt, miért nem képes letenni a cigarettát. Irogathatunk neki bármit, de letenni csak ő tudja..ha akarja. És itt ez a kérdés. Akarja-e? Többet ér e a kisbaba egészsége az ő függőségénél? És igen, bármilyen függőséget le lehet győzni csak akaraterő kérdése az egész. Tapasztalatból mondom mindezt, ugyanis erős dohányos voltam, januárban pozitív teszt után soha többet nem gyújtottam rá, és ez számomra természetes volt!!!! Most pedig van egy gyönyörű 3 hetes kislányom!
2008. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagy bagós voltam ( 1 doboz/nap, ritkán még több), de a pozitív teszt után azonnal letettem. nem vettem volna a szívemre, ha valami baja lenne a babámnak amiatt, h önző vagyok. Tudom, nem egyszerű, nemrég olvastam, h olyan függőséget okoz, mint a heroin. De meg kell tenni. És a nagy bagósoknál (nálam is megtörtént) a szervezet termel valami olyan anyagot, amitől rosszul leszel a füsttől. Na, és kb. a 7. héttől rosszul vagyok, pedig az 5. hétig, míg nem tudtam, h babám lesz, bagóztam. Nem akarok senkit bántani, de abba kell hagyni, mert egy életet lehet vele tönkretenni. És nem utolsó sorban az a pénz sem jön rosszul, ami megmarad. Remélem, ez elég a motivációra. és senkit nem akartam bántani, csak a jószándék vezérelt, mikor leírtam a saját tapasztalatom.
2008. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%
Egy kismamának sok dolgon kell átmennie. Annak is, aki nem dohányzik. szembe kell néznie a hormonális változásokkal, ami nem mindig könnyű. Sem lelkileg, sem testileg. A hisztik, a dührohamok, a hangulatváltozások, emellett az ez fáj, ez sajog, stb. Egy dohányosnak emellé jönnek az "elvonási" tünetek is a cigaretta után. Egyáltalán nem könnyű.
2008. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Nem tartom jonak én sem,hogy sokan hirtelen tàmadjàk azokat akik segitséget kérnek.

Szerintem inkàbb azokat a hölgyeket kéne tàmadni,akik megszülik az egészséges babàt és egy zacskoba téve kilökik a szeméttelepre.

Ezek sokkal sulyosabb dolgok,mint a dohànyzàsrol leszokni akaro kismamàk.

Egyébként ha valaki nem dohànyzik,annak is jut elég füst a szervezetébe,mert a forgalmas utcàn elég végigsétàlni,ahol 10 dohànyoznak,vagy az éttermek,a kocsi kipufogo gàz,stb.

Persze ez most nem azt jelenti,hogy dicsérem akik dohànyoznak,de tisztelem,aki leakar szokni és ehhez segitséget kér,én pl terhes voltam amikor pàrom testvére meghalt,fiatalon,annyira kiborultam,hogy igenis ràgyujtottam.

Viszont fokozatosan lemondtam rola.

Lelehet mondani,bàr valakinek nehezebben megy,annak ajànlatos minimum csökkenteni az adagot.

Persze ha sulyosabb a helyzet az orvos is tud talàn tanàcsokat ajànlani.

Bér én magam meglepödtem egy ezelötti kérdésen,ahol a hölgy 27. hetét betöltve akart leszokni.

Na az ilyeneken nem csodàlkozom,ha tàmadjàk,de ha valaki a terhesség elején tart,és akkor kér tanàcsokat,azokat a kismamàkat én megértem.

Azt hiszem minden témàt lehetne több szemszögböl boncolgatni:abortusz,alkohol fogyasztàs,fizikailag bàntalmazàs,drog stb.

A cigarettàzàst is természetesen.

Mindenkinek van egy sajàt véleménye,amit elmondhat,akàr sértö,akàr nem.

Én csak annyit füzök még hozzà,hogy én leszoktam a dohànyzàsrol,erre elmentem sétàlni,mi történik?

A fiatal jomodu férfi szivarozik,a füstöt a két ujszölött ikrei arcàba fujja,én meg ugyanugy nyelem velük.

Na azt hiszem akkor több kàros anyag ment le a szervezetembe,mint egy fél doboz elszivott cigi...

2008. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

Senki sem akarja bántani őket. Én azért megkérdezném, hogy minden kismamát felkészületlenül érte a terhesség? Mert sokan írják itt is, hogy amikor megtudtam..

Ha valaki erős dohányos, az gondolom nem képzeli, hogy tervezi a babát és majd egyik pillanatról a másikra leteszi?

Nekem csak az nem szimpatikus, hogy az utolsó pillanatig halogatják, aztán meg csodálkoznak, hogy nem megy egyből a leszokás.

Egyébként nem csodálkozom ,hogy ennyi a dohányos kismama!

Ha a 14 év feletti lányok 80%-a dohányzik, mire gyermeket vállal, akkor már sok estben 10-15 éve szívja.

Szerintem ezeken kéne elgondolkodni!

2008. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%
Azért megrt nyavajognak, hogy nem tudnak leszokni, holott a gyerekük egészsége múlik rajta. Lehetne bennük annyi akaraterő, hogyha már gyereket vállalnak, akkor meg is tesznek mindent azért, hogy egészséges legyen. Egyszerűen csak le kell tenni, és ennyi. Tudom, hogy nehéz, de egy anyának ez a kötelessége.
2008. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly szembesültem azzal hogy meddő vagyok és 10% esélym van ami nem sok. Azt mondta a doki jelentkezzek a meddőségin ha teherbe szeretnék esni és kapok pár tablettát. Mivel készültem az esküvőmre így nem mentem el. Attól még szerettem volna babátcsak tudod nem egyszerű feldogozni egy ilyen hírt. Spontán estem teherbe, de azt hiszem azóta mindet megtettem a baómért, így leszoktam a dohányzásról is. Ezt annak a kedves kismamának üzenem aki szerint csak az utólsó pillanatban rakjuk le.
2008. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!