Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az, hogy "harom hetes...

Mi az, hogy "harom hetes terhes nincs"? Valaki ezt válaszolta az egyik kérdésemre.

Figyelt kérdés

Szóval, angliaban elek es itt van egy eleg drága teszt ami kimutatja hány hetes terhes az ember lánya. Nekem az itteni körzeti nővér mondta, hogy csinaltam meg nyugodtan, amig a vérvétel eredményre várok, mert az sosem téved.

Ez lett a teszt eredménye:

[link]

Szoval erre itt azt mondta az egyik kommentelő, hogy harom hetes terhes nincs, mert amikor kimarad a mensi akkor mar négy hetes vagy. Hat nem tudom, nekem múlt heten kellett volna megjönnie, es az összes tesztemen erősen látszik, hogy pozitiv megis azt írja, hogy 2-3 het.

Ráadásul az orvosom is azt mondta, hogy 2 es 5 het között bármikor lehetek. Most akkor mi van?

Most nem ertem akkor.


2016. okt. 5. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

A terhességi kort az utolsó menstruáció első napjától számoljuk.

A fogantatáskor ezért már két hetes terhességről beszélünk, a menses kimaradásakor 4 hetesről. TEhát 3 hetesnél még nem is tesztelsz, mert nincs rá okod.

2016. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Azt jelenti, hogy legalább annyi, a hcg szint szerint. És valóban nincs három hetes terhesség, mert a megtermékenyítéskor már két hetesnek számít. A terhességek leghamarabb 4.-5. héten kezdenek "jelet" adni magukról.
2016. okt. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Ja igen, az kimaradt, hogy a tesztre rá van írva, hogy ennél idősebb terhességnél is ezt az eredményt írja ki
2016. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Itthon is van ugyan ez a clearblue digital teszt, ott van a használati utasításában
2016. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ja bocsánat, közben megnéztem, 3 plusz is van... de akkor is, a vizeletben lévő hcg szint alapján felel meg ennyi idős terhességnek, nem ez a valódi kora.
2016. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ott a ClearBlue használatijában, hogy a FOGANTATÁS valószínűsíthető idejét jelzi ki, de a terhességet még Angliában sem a fogantatástól, hanem az utolsó menstruációtól számolják!
2016. okt. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert a terhességi kort a menstruációtól számoljuk, tehát az ovuláció és fogantatás napján vagy 2 hetes terhes, a fogantatás után két héttel (menstruáció elmaradása) 4 hetes. A clearblue teszt pedig a hCG szint alapján a fogantatástól számolja a heteket, tehát a 2-3 hetes terhesség itt 4-5 hetest jelent. Ennyi.
2016. okt. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
A többiek elmondták, hogy az utolsó mensi elsõ napjától számolják a terhességet, nem a fogantatástól. A teszt a fogantatást mutatja, tehát 2-3 hete volt egy sikeres aktus, de ehhez hozzá kell adni kb 2 hetet (a peteérésig eltelt idõt), így vagy kb 5 hetes. A doki valószínū, nem csak a mensi alapjàn mondja, ugyanis nem lehet pontosan kiszámolni, hogy tényleg középidõben volt-e a peteérésed. Ezért van, hogy a 12. uh-on korrigàlhatnak, ill. az elején még nem biztos, hogy làtjàk uh-on a terhességet,ha késõbb fogant. De kb 5 hetes lehetsz. Majd korrigálnak, ha kell.
2016. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Van három hetes terhes, kb. akkor ágyazódik be.


A teszt pedig a fogantatástól mutatja a baba korát. Nem tudom, miért így találták ki, de elég megtévesztő.

2016. okt. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azota en is megneztem, köszönöm a felvilágosítást! Bocsi, hogy dinka voltam
2016. okt. 5. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!