Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az ideális súlygyarapod...

Mennyi az ideális súlygyarapodás a 33. hétnél?

Figyelt kérdés
33+2 napnál járok. 55kg-ról kezdtem és most 65 vagyok azaz 10 kg. Mindenki azt mondta hogy nem látszik a terhesség csak a hasamon. De ma a védőnő szerint ez a súlygyarapodás sok, jobban oda kell figyelnem. De csak akkor eszek ha éhes vagyok ez napi 3 vagy 4 alkalom és akkor se sokat , amennyi jól esik. Édességet sem eszek túl sűrűn esetleg heti 1 édesség.
2016. okt. 7. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
A válaszokra én is kíváncsi vagyok. Én 56 kg-ről indultam és most, a 24. hét végére 60 kg vagyok. Minden plusz most jött rám az utolsó hónapban. Szerintem nekem is meglesz a 65 egészen a 33. hétig...
2016. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

na most ez jó kérdés, sztem mindenkinél más..

én majdnem 25 hetes vagyok, és már felszedtem 11!!!! kg-ot úgy, hogy nem zabálok, nem eszem édességet jobban, mint előtte, ill gyakorlatilag többet sem eszem semmiből, mint terhesség előtt... és mégis +11 kg.... (mondjuk szerencsém eddig, hogy csak a pocakom nőtt)

2016. okt. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért mondja ezt a védőnő, mert sok kismama a végén szedi fel a súly jelentős részét. Én a 33. hét után még 7 kilót híztam. Amúgy ez kiszámíthatatlan, lehet hogy te sokkal kevesebbet fogsz.
2016. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Előző terhességemnél is ugyan így volt és semmi nem maradt rajtam,akkor 15kg volt a végére. Csak az a baj hogy túlságosan a szívemre veszem a dolgokat.
2016. okt. 7. 11:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem pont jó, legalább is a bertengo súlykalkulátora szerint (bár nem írtad, milyen magas vagy).

Én a lányommal 7-8 kiló plusznál jártam ilyenkor (kezdő súly 57 kg/167 cm), és a vége 10 kiló plusz lett. De én nem vagyok a terhesség alatt sokat hízó fajta. Viszont ismerek hozzám hasonló alkatú nőt, aki mindkét terhességénél felszedett 25 kilót a végére, és szülés után mind leadta. Szóval egyéni.

2016. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elsőnél folyamatosan hiztam, a végére 25 kilót szedtem fel, fel év múlva kevesebb voltam, mint a baba előtt.

Most a 30. héten +7 kilónál jarok, kíváncsi vagyok, h h alakul majd, egyelőre kevesebbnek tűnik, mint az elsőnél volt.

Aztán most jön a nagyobbik része a hízásnak, de reménykedem, h nem lesz ennyire extrém.

2016. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első terheségemnél 12kgt szedtem fel. Mire a korhàzbol hazajöttem csak 4kg volt rajtam.Màsodikat 5-6kg plusszal kezdtem. Terhesség első felében csak fogytam. Most 31.héten tartok plusz 3kgnàl. Szerintem a 10 kg teljesen àtlagos.
2016. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenkinél más az ideális hízás.

Bár nem írtad hány cm vagy így nehéz válaszolni.

Én 62 kg-val kezdtem 173 cm vagyok. 34. Héten voltam 75,5 kg.

Hét elején voltam 75 kg. 37 hetesen.

Védőnő azt mondta hogy a végén még az is normális ha 1-2 kg lemegy.


Egyébként pedig a védőnők nagyon sok kismamát szeretnek a kg-kal piszkálni.


38 hkm

2016. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
167cm vagyok.
2016. okt. 7. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!