Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiam skarlátos lett én kismama...

Fiam skarlátos lett én kismama vagyok. Nagyon félek. Va okom?

Figyelt kérdés

Mit tegyek most?fiam 8éves tüszösmandulagyulladással kezte magas làz,hânyàs..majd tegnap a làgyékjànàl vörös foltok,nyelve vörös hójagos az egész szàjpadlása mindene..

Ma délutàn orvos skarlàt... minta vétel ÀNTSZhez de én 29hetes kismama vagyok... elèggè megijedtem..èn àpoltam,èn voltam vele kapcsolatban..

Mennyek èn is orvoshoz?


2016. okt. 7. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elkaphatod, te jól kezelhető, így igazából nagy bajod nem lehet azon túl, hogy megterheli a szervezeted a láz és a betegség. Tehát nem olyan, mint a toxoplazma vagy társai.
2016. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egyik fiam is skarlatos volt, mialatt terhes voltam. Azt mondtak a magzatra abszolut nem veszelyes sem a skarlat, sem az antibiotikum, amit szedni kell ra. (Ospent kapott a fiam amugy).

Egyebkent nalunk nem is kaptam el, a masik gyerekem sem, apa sem.

Ugyhogy nyugi!!!

2016. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) én még bárányhimlős sem voltam a fiam igen nem kaptam el tőle..
2016. okt. 8. 10:22
 4/5 anonim ***** válasza:
A bárányhimlő nagyon ragályos, valószínűleg túlestél rajta, csak egy-két pöttyel kiskorodban. Érdekesség, hogy az ilyen "láthatatlan" bárányhimlő adja a legjobb védettséget :) (Viszont a bárányhimlővel vigyázni kell terhesség alatt, ha valóban nem kaptad még el esetleg.)
2016. okt. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én 4 évesem is skarlátos lett, pont amikor kiderült hogy kismama vagyok (6-7 hetesen). Figyeltem arra ne igyunk egy pohárból, és a puszikat kicsit szüneteltettük, inkább öleltem. Nem kapta el a családba senki, de azt mondták nekem is hogy a magzatra nem ártalmas.
2016. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!