Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért húzzák le ennyire...

Miért húzzák le ennyire anyagilag a kismamákat?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt a kevés juttatást, méregdrága kismamaruhákat, a babaholmi is iszonyat drága. Egy táppénzen lévő kismama miből vegye meg ezeket, ha az apuka sem keres túl sokat, és nincs más segítsége? És ami felháborító, az orvosi ellátás! Ha nem fizetsz ki a terhességed alatt súlyos tízezreket, akkor normális hangon hozzád se szólnak(tisztelet a kivételnek, de az esetek többségében így van). A szülésnél ugyanez a helyzet.
2008. okt. 3. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted???Mert k.. nagy ület van benne.Mi nagyon sok helyről kaptunk használt ruhát,kiságyat,kompot,babakocsit,így ezeket nem kellet venni.Ruhát kb 10 db-ot vettem,pedig már 9 hónapos,de a szülés,a kórházbajárás és az apró babaholmik miatt mégis kölcsön kellett kérnem,mert ezek együtt több,mint 100E ft felett volt.Én örülök a használtnak is,de van aki megengedheti magának a márkás új holmit és nem okoz neki 1-1 1/2 MILLIÓ ft elköltése.De nézz szét a babakaja és tápszer piacon.Iszonyat nagy a verseny,nem véletlenül.
2008. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azért mert tudják, hogy úgy is megvesszük. Én a babakocsit használtan vettem, kiságyat pelenkázóval kaptam, kisruhákat az első időszakrahaszáltan vettem szintén. Saját ruhatárat úgy oldottam meg, hogy ha van olyan nadrágod amit szeretsz átalakíttatod, hogy betét legyen a hasadnál, vagy veszel egy legolcsóbb nadrágot és abba varratsz, és tudom még így is sok olyan van amit a gyermekednek mindenképpen meg akarsz (megfogsz) venni. Sajnos állambácsi így figyel oda a ksmamákra. 23 heteskék
2008. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert tudják, h a gyermekedért mindent megteszel. legalábbis a többség. Relatíve jól állunk anyagilag, de nem fogadtam sem orvost, sem szülésznőt, mert nem pénzelem őket, ez a szakmájuk. Én is csinálok/csináltam nagy áttöréseket a munkámban (kutató vagyok), mégsem tettek plusz pénzt a zsebembe. Legfeljebb a főnökeim, ha tényleg valami nagyot alkottam, de azt is ritkán. És nem dőlök be a hülyeségeknek, a felesleges holmiknak. Kismama ruhát egy darabot nem vettem, hanem (turiból) pár nagyon jó minőségű, csinos, nagyméretű cuccot, így kb. 5000-ből megúsztam a ruházkodás részét. ehhez hozzáteszem, nem is híztam őrült nagyra. és ami kell a babának, mindent megvettünk, nem sajnáltuk olyanra a pénzt, amit megérte. Szerintem ne hagyd magad. Az orvosokat pedig a sok egészséges, de finnyás kismama rontja el. A problémás esetektől elnézést kérek ezért a mondatért, mert én is ezt csináltam volna, ha nem lett volna problémamentes a terhességem. Tarts ki és minden jót neked, azoknak is, akik szintén nem hagyják magukat átverni. És még annyi, hogy szerencsére elég sok pozitív dolgot lehet olvasni itt is olyanokról, hogy fogadott orvos nélkül is rendesen bántak az emberrel. Kívánom, hogy neked (nekünk) is ez legyen.
2008. okt. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az ország stílusa!

A kismamáknak-új szülőknek egy csomó mindent meg kell venni..ugye csak , hogy megint legyen egy újabb kiadás, a régebbi biztonságosnak vélt gyerekülések januártól nem lesznek biztonságosak, de szilveszterkor még igen, hát ez is azért van, mert így megint eladnak egy csomó ilyet.

Nekem pl felszámolás alá került a melóhelyem, két hónapja nem kaptam táppénzt, jól elülnek rajta, de az nem baj ha terhesen esetleg nem eszem normálisan..a másik, nem tehetek a felszámolásról, mégis ha megszűnik a cég akkor elesek a gyed-től és csak gyestfogok kapni..ez is szemétség..

Ugyanígy kib....nak a betegekkel, mert egy laktózérzékeny, vagy egy lisztérzékeny, csak sokkal drágábban tud vásárolni, mint egy egészséges..nem beszélve a cukorbetegekről...


Sok orvos is sajnos hatalomittasan néz le ránk kismamákra, mert kezükben az életünk, a gyermekünk egészsége, és tudják, hogy ezt meg is vesszük, mert szeretetteljes emberek vagyunk...szerencse az én dokim nem kér a vizsgálatokért, de mivel felkértem,ha bejön a szülésre, akkor adok neki, mert tényleg nem kötelező, de akihez tartozok az nem vezet le szülést..jó mi kénytelen voltam maszekhoz menni, de ő nem kér a vizsgálatokon, majd szüléskor..

2008. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én teljesen egyetértek veled!Eü dolgozó volnék és tavaly szültem mondhatni beláttam a dolgok mélyére.A bolond kismamák rontják el a szülészeket akik büszkén dicsekednek egymásnak,hogy 70-100ezreket adnak a szülészüknek.Azok meg bolondok lesznek majd kevesebbért kedvesnek lenni,aki nem a magánrendelésükre járt annak még csak vissza sem köszöntek!A saját betegeiknek meg nemgyőztek nyalizni.De a problémás terhessel sem álltak szóba mert azzal még dolgozni is kell a pénzért!Felháborító!Engem meg lenézett a töbi kismama mert megmondtam,hogy én ingyen szülök,hiszen 15éve dolgozom az eü-ben.A babarucik meg tényleg felháborítóan drágák.Én szerncsére eladom a kinőlt dolgokat a két gyerekről és abból másodkézből tudok venni én is.Szerncsére ez a mi községünkben nem ciki,mindenki természetesnek veszi.
2008. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nincs mindenkinek olyan szerencséje, hogy kapjon dolgokat, nekunk ugy kell mindent megvenni.

kb 10 bevásárlást terveztunk, az elsőn vagyunk tul, alig vettunk valamit, es majdnem otvenezret fizettunk

persze, az uzletesek a kismamak felelossegerzetere apellalnak, hogy a legjobbat akarjak, de a kevesbe jo is nagyon draga.. :(

a doktornonek en szivesen fizetek, nekem rendes dokinom van, ha nem fizetnék ki neki (amugy 5-6 ezret), akkor is kedves, barmikor hivhatom, megerdemli. de egy kis ruhadarab, kb 400 forint az anyagar, gondolom még ennyi megvarrni, és 3ezerbe kerul na az :S

2008. okt. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos ez tényleg így van.

Kismamaruha. Ha nem akarsz végig szabadidőruhában, és nagy méretű pólókban rohangálni, akkor úgy is meg fogod venni a kismama rucikat.

A babának meg amúgy is meg kell venned mindent, hacsak nem örökölsz meg mindent.

A szülés meg. ... Nos igen, miért kell a mai Világban hálapénz? Erről mehetne a vita. Sajna ez van. :( Az én dokim pont az a 60 E Ft-ot kéri el, ami az egyszeri anyasági juttatás.

Ami a ruhákat illeti, én úgy oldottam meg, hogy vettem bandázst, és amíg tudtam, addig a régi nadrágjaimat, fölsőimet hordtam. Ez egészen mostanáig jó is volt, de most már kénytelen leszek beruházni egy melegebb kismama nacira, amivel ki tudom majd húzni a telet is.

Kismama felsőket még nem vettem, mert jók a felsők, viszont csak olyanokat fogok venni, amik szülés után is jól lesznek. Szóval nem tipikusan kismama fölsőket.

A babarucikat pedig használtan szereztem be aukciós oldalakról, így az eredti ár töredékéért vettem meg őket, sok nem is kell belőlük, az elején amúgy is olyan gyorsan nőnek.

23 hetes kismama

2008. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hálapénz ? Fogadott orvos ? Minek ??? Hallottam én fogadott orvost olyan alpárian beszélni a kismamáról a háta mögött hogy majd elhánytam magam (pedig az utolsó hónapban voltam) , nekem 3-szor volt bennt ügyeletes orvos , minden rendben volt , nem kaptam extra figyelmet de nem is igényeltem .Az emberek gondolkodás módja az amit meg kéne változtatni , a fájdalmat százezrekért se válalja át senki!Aztán az hogy a szüléseden azon aggódsz hogy a fogadott orvosod vajon beér a kitolási szakra vagy sem?Hát ezért a pár percér fizetnek a nők több ezer forintot?Győrben szültem 3-szor , 3 dokinál ,mindegyik bejött minden nap szülés után , kedves volt , rendes volt és egy árva petákot nem kapott egyik sem .
2008. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért mert tudják, hogy ugyis megvesszük és kifizetjük! Bár mi szinte semmit nem vettünk, mindent ugy kaptunk. Nem is tudtuk volna megvenni a dolgokat. A juttatások meg azért alacsonyak mert aki ezeknek az összegét megszabja annak soha nem voltak megélhetési gondjai...

2008. okt. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bendzso ***** válasza:
100%

csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. azért ilyen drága, mert különösen az első gyereküket váróknak még foglamuk sincs a témáról, azt sem tudják, h eszik e vagy isszák pl. az újszülöttet... mindenre be lehet hülyíteni őket/minket. de szerencsénkre azért kapunk felkészülési időt (ugye kilenc hónapot), ami alatt át tudjuk gondolni, h a légzésfigyelő vagy a sterilizáló vagy akármi valóban olyan fontos e, mint ahogy beállítják... a későbbiekben is pl. a sok oltás, amiket a kötelezőkön kívül beadatnak...most azon akadtam ki, h már létezik oltóanyag a játszótéri vírusok ellen, potom harmincezer ft-ért... ha nem adom be rossz anya vagyok... ha beadom, akkor meg lehet, h hosszú távon többet ártok a gyereknek... de ugye pénz beszél...

nekem ezért szimpatikus ám a kismamaruha.net, mert úgy látom, h ott a tulaj kemény alkuval nyomhatta le az árakat, ha a legjobb cégek (mint pl. a waiting for you vagy a 2in1-bár nekik nem látok ruháikat a neten, de állítólag a telephelyen van) az eredeti áraik feléért is hajlandóak odaadni a ruháikat. igaz, h tavalyi modellek meg ahogy elnézem nincs mindenből minden méret, de úgy tűnik, h tök sok ruhájuk van, tök jó árakon, lehet csemegézni és baromi olcsón kifogni cuccokat... annyira beleszerettem abba a web-áruházba, h én a hétvégén rászervezek valami szentendrei programot, h a férjem is élvezze, h kismamruhát veszek (elmegyünk a skanzenba, ha nyitva van vagy csak sétálunk szentendrén, tök szép) és tuti, h olcsón be fogok vásárolni. ahogy nézegettem a cuccokat, amik tetszenek és mindegyiket megveszem, akkor kb ott vagyok, h vettem bent pesten valamelyik márkaboltban egy nadrágot...

2008. nov. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!