Mi baj történhet?

Figyelt kérdés
11hetes babás vagyok és nagyon durván náthás. az orvos termeszetesen a sós oldatos orrsprayt mondta ami nem használ. Xilomare van itthon abból szoktam esténként 1-1fulyast adagolni.elolvastam a beteg tájékoztatót de nem igazán ír a terhesekre gyakorolt hatasarol csak a szoptatás ide alatti időt írja hogy akkor nem szabad.esetleg artok vele a babának? Van aki hasonlót használ?
2016. okt. 12. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Xilomare csak abban az esetben alkalmazható terhesen, vagy szoptatás alatt ha az orvossal ezt megbeszéltétek.

Nem hiszem, hogy ártasz vele a babának, de jobb ha megkérdezed erről a kezelőorvost,az a biztos!

2016. okt. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel:)
2016. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm;) remélem 1-1fujastol nem lesz probléma. Szép estet:)
2016. okt. 12. 19:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Terhesen ha nagyon náthás voltam akkor kisgyerekeknek való nasivint fújtam az orromba Esténként.Dokik nem mondtak rá semmit.
2016. okt. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem normál orrspray kellett használnom mert semmi más nem használt és mar fulladoznak éjjel illetve annyit fujtam az orrom h mar fajt a hasam. Elmondtam dokinak és védőnőnek is de mindkettő azt mondta h nem lesz gond. Ez 10 hetesen volt. Azóta 31hetnel tartunk 🙂
2016. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem a hatóanyagát. Szteroid nincs benne, ez a lényeg.

Az Otrivinben is ez van.

Én is a Nasivin Sanft 1-6 éveseknek valót használom, gyakorlatilag minden alváshoz, mert vízszintesben nem kapok másként levegőt, én allergia miatt, amire egyébként szteroidosat szedek, csak azt most nem lehet.


Az előző terhességem alatt is végig fújtam, az a kislányom egészséges 4 éves. :)


Én ha még el is kapok valami légúti vírust, akkor sós-vizes inhalátorral szoktam "párázni".


És ha nem lenne elég, akkor Rinospray pluszt is bevetem, illetve szoktam még az orrkenőcsöt használni (Unguentum Nasale), az terhesen/szoptatósan is használható.


Jobbulást amúgy!

2016. okt. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5s vagyok, én is a rhinosprayt haszálzam mindig mikor kellett. a baba tökéletesen fejlődik. Vettem sterimart és aqua marist is de ezektől megfulladtam majdnem, éjjel párom ébresztett h csináljak valamit mert olyan hangokat adok ki mint aki mindjárt meghal. Na ez tuti h se a babának se nekem nem jó, uh sprayztem az orrom.

üdv

31hkm

2016. okt. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!