Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki ért hozzá: terheléses...

Aki ért hozzá: terheléses cukorvizsgálat eredményem milyen lett?

Figyelt kérdés

28. hétbe lépek. Ma kaptam meg a labor eredményt. Jó sok minden van rajta. Utánanéztem és a cukor vizsgálatom eredménye ezek alapján jó lett: 0 percre: 4,90 mmol/L

120 percre: 6,60 mmol/L


Amit viszont nem értek, hogy ez mit jelent, azaz jó vagy rossz?

Mikroszk.vizeletüled: 30-40 fvs, 8-10 vvt, sok lhsejt, sok bakt.



Meg rengeteg minden van még a papíron, nem tudom mit jelentenek és hosszú lenne felvázolnom pl. vérkép automatával (sok-sok érték).


Vizeletnél minden negatív meg van egy normál eredmény.

Vizelet fajsúly: 1025 g/dm3 1002-1030

Vizelet ph: 6,0


Előre is köszönöm a segítséget!


2016. okt. 14. 13:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jaa, vizeletnél még annyi, hogy van egy ilyen eredményem is: Vvt haemoglobin: +-
2016. okt. 14. 13:06
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek jó eredmények!

A terhelése nagyon jó szerintem!

A vizeletben általában mindig van egy kis baci a pohár miatt ami adnak. Ha minden negativ akkor jó.

A ph erték is nagyon jó.

Minden rendben.

Vagy az erdekelne melyik név mit jelent?

2016. okt. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. okt. 14. 13:23
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
A cukor jó, a vizelet fehérvérsejt sok (6 lenne a max igaz?), vörösvértest sok (normál esetben semmi nincs benne de 2 vagy 3-ig írja normálisnak a tartományt), a sok baci se jelent jót bár láttam sokkal rosszabbat is. Valóban van mindenkinek valamennyi, ennek jelölése vagy + vagy +- szokott lenni. Utóbbi kétes, hogy valóban van benne vagy csak pl pohárból került bele. Nekem 19-es fvs-re augmentint írtak, 2 keresztes lett a baci is akkor.
2016. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A cukor teljesen jó
2016. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor valami gyógyszert majd adnak rá gondolom arra ami nem jó.
2016. okt. 14. 13:41
 7/11 A kérdező kommentje:

Amúgy számomra valami nagyon nem tiszta a vizelet méréssel kapcsolatban. Szerintem az is sokat jelent hogy nem rögtön engedjük bele hanem valamennyit pisilünk ugye (kipisilünk) és akkor utána kb. középtájt.

Úgy nézték hogy adtak egy poharat meg egy csövet és a pohárba kellett pisilni és azt utána át kellett önteni a csőbe. Nem is biztos hogy olyan tiszták voltak ez az egyik, a másik dolog meg alig tudtam pisilni mert egyáltalán nem kellett. Éh gyomorral mentem aztán inni se ittam ezért nehéz is volt...

2016. okt. 14. 14:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól hogy éhgyomorra mész, attól még vízből ihatsz bármennyit, akár egy litert is.

Mindig középsugaras vizeletet kell leadni, vagyis megindítod, és picivel később teszed oda a poharat.


Mondjuk nekem a házi orvos a beutalóval együtt adja a csövet is, így én ezt a részt mindig otthon intézem, nem is értem, miért kéne egy SZTK-ban kínlódni a pisiléssel...


Ha bajosnak találja az orvos, majd megismételteti a vizsgálatot.

2016. okt. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja és a cukrod totál rendben van.

(Egy diabéteszes)

2016. okt. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy is tenyésztést szoktak ilyenkor, az középsugaras vizelet legyen és a steril tégelybe pisilj majd!
2016. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!