Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A várhatóan valamilyen fogyaté...

A várhatóan valamilyen fogyatékosságal születő babák is aktívan mozognak a pociban? Vagy renyhébb a mozgásuk?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Durva fogyatékosságnál (végtaghiány) biztos nem lehet annyira érezni őket. De amúgy szerintem éppúgy mozognak, mint a teljesen egészséges magzatok.

23 hetes kismama

2008. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Most durva leszek sokak szerint: Igen, renyhébb a mozgásuk, ha nincs karjuk és lábuk! Bocs!

Ez nem állapítható meg abból, hogy hogyan mozog. Vszű, hogy azt mondta neked a doki, hogy kicsit lusta a mozgása abban a pillanatban amikor éppen rajta volt az uh a hasadon! Még szerencse, hogy néha pihennek is, mert a 34. héttől bizony pokol lenne az élet az állandó rugkapától.

2008. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért kérdezed? Csak nincs gond a tiéddel? Ha igen őszintén sajnálom, de remélem csak úgy kérdezted!
2008. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! Nem, a végtagjaival minden rendben, sokszor voltam már uh-n, minden rendben volt mindig. Most leginkább valamilyen értelmi fogyatékosságra gondolok, ezt nem lehet kimutatni. Nézem ezt a hülye tévét, és aggodalmaskodom folyton. És keresek összefüggést, hogy az én babám mindig sokat mozog, tehát szellemileg is rendben van... De persze ez önnyugtatás.
2008. okt. 3. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, mert az biztos árt a babának. Nyugodj meg, minden esélyed megvan rá, hogy egészséges legyen. Nem írtad, hogy előfordult-e a családban ilyen probléma, vagy down-kór. Ha nem akkor tényleg ne parázz. Jó babavárást!
2008. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na akkor megnyugodhatunk mindnyájan!
2008. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi csajok! :) Nem volt a családban hasonló, és tényleg nem kéne ilyeneken agyalnom. Öröm és aggódás egyébként az egész terhesség, és tapasztalt körök szerint akkor jön a java, mikor megszületik a mini! Mert az az aggódás életünk végéig tart! :) Jó babavárást nektek! 31 hetes pocis
2008. okt. 3. 21:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek,mert én is folyton aggódok mindenért.Ha sokat mozog azért,ha lent mozog azért.

Tudom,hogy semmi baj nem történhet,és szerintem ez anyai ösztön.Az ember amit vagy akit szeret azt félti és óvja.Így lessz ez egéssz életünkben.Erre születtünk ,mi anyák.

2008. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!