Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt szedhetem a...

Terhesség alatt szedhetem a Biotech Multivitamin for women tablettáját?

Figyelt kérdés

A terhesvitaminok iszonyatos hányingert és hányást okoztak. Most ezt szedem és azóta sokkal energikusabb vagyok és jobban is alszom.

De az orvosom nem ismeri...

18 hkm


2016. okt. 18. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Én pl a Biotech One a day-t szedem. Terhesség előtt is, és most alatta is, csak most még szedek mellé folsavat, vasat, c-vitamint meg magneb6-ot is. Én átbogarásztam egy csomó terhesvitamin összetételét, és a vicc az, hogy ebben a One a day-ben egy csomó vitaminból magasabb koncentrátum van benne, mint a terhesvitaminokban... És persze kb fele annyiba is kerül. :)

Szóval szerintem (de ezt orvos nem erősítette meg, mert én nem kérdeztem meg - még) jó a sima multivitamin, de én mellé szednék esetleg 1-2 dolgot, amit kifejezetten terheseknek ajánlanak.

2016. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az összetevőket olvasom, az A vitamin ajánlott mennyisége 700 mikrogramm naponta. Tuladagolva fejlődési rendellenességet okozhat. Ha 1 tablettát szedsz akkor oké.

A többi vitamin miatt meg kéne a 2 tabi.

Bár ha Változatosan táplálkozol , akkor elég 1 is szerintem.

2016. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kettes is írja, az A vitaminra figyelj. Ezek a megadózisú vitaminok ugyanis nem veszik ezt figyelembe, és lehet hogy túltolják a mennyiséget.


Egyébként egészséges, jó szociális körülmények között élő és jl táplálkozó kismamának a folsavon, a D- és C-vitaminon kívül gyakorlatilag semmit sem kell szednie... (Akinek kéne, az meg nem fogja megvenni.)

2016. okt. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem nem gáz, nem lesz tőle semmi bajotok, de az orvosodnak vidd be a dobozát, mutasd meg neki
2016. okt. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szedném. Van egy pár vitamin, ami túladagolva fejlődési rendellenességet okoz. Vagy hiányozhat belőle valami, ami viszont kellene.
2016. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Napi 1-et veszek be belőle, a védőnőmnek nem volt ellene kifogása, magnéziumot úgyis szedek mellé külön.
2016. okt. 19. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!