Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen esetben melyik lenne a...

Ilyen esetben melyik lenne a legreálisabb megoldás?

Figyelt kérdés

Egy 20 éves lány vagyok és terhes vagyok (6 hetes) tavaly kezdtem el az egyetemet és ha ebbe belemegyek, jövőtől már biztosan nem fogok tudni bejárni normálisan stb. Szüleim mondták, hogy mivel felnőtt vagyok, ezért a saját döntésem és a saját felelősségem, ha úgy van, tudnak támogatni.

Viszont egy orosz fiútól vagyok terhes, aki csak ideiglenesen tartózkodott itt, nem olyan rég tért vissza az országába, velem megszakította a kapcsolatot.

Védekeztünk, de a srác szerint az történhetett, hogy átszakadt az óvszer és nem vette észre.

Szóval egyáltalán nem volt tervezett, de a srác csak annyit mondott, hogy felőle azt csinálok, amit akarok. Ergo az ő segítségére nem számíthatok, csak a szüleimére a döntésemtől függően. Csak egy kicsit félek, mert nem pontosan tudom, hogy mi vár rám, mivel nem terveztük nem volt sok időm erre felkészülni és ez az egész annyira hirtelen jött..

Vagy pedig nem tartom meg és lehet, hogy meg fogom bánni, viszont így biztosan be is tudnám fejezni ez egyetemet, másképpen csúszok vele.


2016. okt. 19. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia hát nem lehet neked most könnyű. Annyit tudok hogy összesen 2 félévet lehet passzíválni így nyersz magadnak kis időt és nem lesz az hogy vizsga időszakban vagy gyakorta vagy épp államvizsga közben szülnél. Igazuk van a szüleidnek hogy felnőtt vagy és te döntesz.. Ha nem mész abortuszra mert feltételezem hogy nem szeretnél menni akkor még mindig van 2 lehetőséged az egyik hogy örökbe adod a másik hogy szüleid segítségével felneveled. Jah és ez a fiú köteless lesz gyetektartást fizetni függetlenül attól hogy Ő külföldön él és nem akarja a gyereket DNS vizsgálattal ha megszületik a baba bizonyítják hogy Ő az apa így a bíróság kötelezi gyetektartás vezetésére.. Nem lehet most könnyű neked. Bár azt nem értem hogy hogynem vettétek észre hogy kiszakadt az óvszer? Azért azt szerintem észre lehet venni. De most már ez van. A döntés a te kezedben van. 22 L 28 hkm
2016. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A döntés a te kezedben van.De egy gyerek nem könnyű feladat a szüleid támogatásával sem.

Nem sok időd van gondolkodni mert 12 hétig veszik el,és előtte van elintézni való.

Jól gondold át!Egyetemet bármikor elvégezheted.

2016. okt. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz tanácsot adni, mert nem ismerjük részletesen a körülményeidet, meg tényleg a te életed.

A kérdésedben az van, melyik a legreálisabb megoldás. Hát az szerintem ebben az esetben az abortusz, bár maximális ab ellenes vagyok. Ez a legésszerűbb.

Persze nem mellékes az sem, mi a szív szerinti megoldás. Ezt viszont neked kell tudnod!

Az "apára" nem számíthatsz, az biztos. Nyilván ő is úgy gondolta, ez egy kellemes kapcsolat köztetek, amíg ő Magyaro-on van, aztán ennyi. Persze a gyerektartást köteles fizetni, de külföldi állampolgár esetén ez igen hosszadalmas, és az ügyvédi költségek miatt bizony drága mulatság lesz.

A szüleidre viszont számíthatsz, ami egy óriási dolog!

Az anyaságra nem lehet felkészülni. Még a tervezett és nagyon várt babák megszületése után is vannak hullámvölgyek, mégis az élet legszebb ajándéka, ha egy nő anya lehet.

A kérdésedből, a fogalmazásodból nekem az tűnik ki, hogy felelősen gondolkozó, értelmes fiatal nő vagy.

Biztosan meg fogod tudni hozni azt a döntést, amit vállalni tudsz végig az életed folyamán.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél!

2016. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz döntés előtt állsz az biztos!

Ez lelkileg a legmegterhelőbb, hiszen egy új életről kell döntened, és ő a te gyermeked is.

Én nem vetetném el, így hogy tudom, hogy nem vagyok egyedül, mert a szüleim támogatnak, nagyon sokat számít!

Ahogy előttem is írták, az egyetemet bármikor betudod fejezni, fiatal vagy még, és kitudja hogy ha most elveteted teherbe tudsz-e esni mégegyszer. Sajnos sok ilyen esetet hallani. Az esetek többségében meg is bánják, hogy abortusz mellett döntöttek.

Viszont ha másként döntesz akkor igyekezned kell, mert már nincs sok időd.

Ezt magadban kell eldöntened, egyedül neked, hogy hogy döntesz

Remélem jól döntesz, és kitartás!

2016. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok mondani, hogy most el sem tudod azt képzelni, hogy éreznéd magad abortusz után. Kegyetlenül. Önvád, önutálat és egyéb kellemes dolgok jönnek majd, depresszió és társai. Ezt tudnod kell, nem lesz könnyű. Az sem, ha megtartod...
2016. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Hat, nem irigyellek, m kegyetlen nehez dontees elott allsz. En szemely szerint nem tartanam meg a babat ilyen korulmenyek kozott. 20 evesen en is egyetemre jartam, befejeztem, es most nem problema szamomra a megelhetes es az, h mindent meg tudjak adni a gyerekeimnek. Nekem anno fontos volt nagyon az egyetem, m sajnos mashogy nem tudtam volna jobb anyagi korlmenyeket teremteni.

A masik az, h egy gyereknek megis az a jo, ha teljes csaladban no fel, ha ismeri az apjat, aki ott van mellette es szereti. Ezt a sajat gyerekeimen latom.

Neked lehet kesobb meg gyereked egy olyan ferfitol, aki vallalja veled egyutt. Ha most bevallalod ezt a babat, akkor egyreszt elveszed a lehetoseget tole is, h normalis csaladba szulessen, megfelelo korulmenyek koze, masreszt magadtol, h a jovoben boldog anyuka lehess.

2016. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Valoban nehez dontes... de en megtartanam. Ahogy az elottem valaszolok is irtak, az abortusz utan szornyu lelkiismeretfurdalasod lesz, es ezt a dontest nem tudod semmisse tenni, nem tudod visszacsinalni... az egyetemet befejezheted barmikor es part is talalhatsz attol fuggetlenul, hogy lesz mar egy gyereked. Foleg, hogy a szuleid melletted allnak es tamogatnak, szerintem egyertelmu. Artatlan eletrol van szo... gondold at, drukkolok, hogy jol donts!

25L / 17hkm

2016. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

biztosan nem tartanám meg. Nagyon sokáig a szüleidre leszel utalva, nem lesz normális gyerekkora és családja, mert egyik munkahelyről esel majd a másikra, vagy a suliba, hogy egyáltalán legyen szakmád és tudj dolgozni. Majd akkor vállalj, ha lesz háttered, társad hozzá.

Mielőbb elmennék abortuszra.

2016. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából anyudnak van igaza, neked kell eldöntened, egyik lehetőség sem könnyű. Abba viszont gondolj bele, hogy ilyenkor a magzatnak van már szívhangja, egy kis élet, ami épp csak fejlődőben van. Az abortusz nem fog érzelmileg hidegen hagyni, és azt már valóban nem lehet visszacsinálni, sohasem. Ha szüleid támogatnak, akkor is nehéz lesz, de legalább nem leszel teljesen egyedül. Mindamellett megcsinálhatod a sulit is, nem egy újdonsült anyukát ismerek, akik baba mellett csinálják a sulit is. Nem lehetetlen. Ha ezek ellenére sem akarod megtartani, azt is meg lehet érteni, de akkor az abortusz helyett inkább az örökbe adást választanám, rengeteg házaspár vár kisbabára, akkor inkább nevelje fel valaki más, minthogy megöld, mielőtt még megszülethetett volna.

A döntés mindenképp a tiéd, itt maximum a lehetőségeket mondhatjuk el.

2016. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!