Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon ártalmas a forró fürdő?

Nagyon ártalmas a forró fürdő?

Figyelt kérdés

Annyira imádom és el sem tudom képzelni az estémet egy jó forró fürdő nélkül. Nagyon kevés vízet szoktam engedni (kb. 10 cm víz van a kádban), így a hasam egyáltalán nincs vízben és max. 5 percet ülök, fekszek a kádban, de viszont jó forró vízben.

Ugye nem lesz baja a babának?

7 hetes kismama.


2010. ápr. 26. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:

A nagyon forró víz alhasi vérbőséget okozhat, emiatt nem ajánlják. [link]

[link]

2010. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én gyakorlatilag megfőztem magam a kádban minden este, ugyanis nekem senki nem mondta, hogy nem lehet. Megkérdeztem kb 10 hetesen a védőnőt, hogy szabad-e azt mondta, hogy ha nem görcsölök utána, akkor nyugodtan fürödjek csak ne sokáig áztassam magam benne. Azóta 20 hetes vagyok és még mindig nem tudok lemondani az esti fürdőkémről, eddig semmi gondot nem okozott. De tényleg nem szabad felmelegednie a magzatvíznek...
2010. ápr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát én olyan pici vízben fürdők, hogy attól nem hiszem, hogy felmelegedne a magzatvizem. Amikor a kisfiammal voltam terhes, akkor még nem is hallottam, hogy ártalmas a forró fürdő, és elég hosszú ideig tartó, teli kádas forró vízben ücsörögtem és semmi bajom nem lett. Csak most egy kicsit el kezdtem aggódni, nehogy baj legyen.
2010. ápr. 26. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én is fürödtem-fürdök a mia napig!31 hetes vagyok és nincs semmi bajunk!:)
2010. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

valóban nem szakad elvileg,de nem hiszem,hogy 5 perc és 10cm után baj lehetne:)

Mondjuk én nem csináltam, na nem mert az én erős lányomat féltettem,hanem mert mindig is utáltam az ücsörgős fürdést:)


mivel biztosra senki nem tudhatja,még az orvos sem ezért azt javaslom,hogy hagyatkozz a megérzéseidre:)

2010. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mindkét babámmal még termálfürdőben is voltam, egy barátnőm szintúgy, sose lett bajunk. Neki is két egészséges, időre született csemetéje van.

Az valóban igaz, hogy a magzatvíz ugyan lassabban melegszik fel, de lassan is hűl le és a tartós forróság az elején okozhat galibát, illetve előfordult már a világtörténelemben, hogy valakinél alhasi vérbőséget okozott a meleg víz és ezért megindult a szülés hamarabb. Na erre mondta a dokim, hogy az egészséges terhességnek az se árt, ha a lépcsőn legurul a kismama, ha meg probléma van, elég, ha másként fúj a szél... Szerintem is van ebben igazság, én is ezt tapasztaltam.

Másik dolog, hogy mértétek már a fürdővíz hőmérsékletét? Mert én igen, kíváncsiságból. Nos, ami igazán forrónak tűnt víz, az is csak 37 fokos volt - nagyjából annyi, amilyen hőmérsékletű a magzatvíz, amelyben a babóca lubickol odabenn. Ily módon nem lehet igazán ártalmas, szerintem. De még a termálfürdők vize is ritkán magasabb, mint 36-37 fok, én ezért is mertem bevállalni terhesen, teljesen rendben ment minden.

Szerintem az ember lánya érzi, ha valami kellemetlen és azt nem csinálja. Ha jólesik a fürdő, akkor bizony az a babának is jólesik - nekik ugyanis pontosan az a legjobb pocaklakó korukban, ami nekünk örömet okoz és kellemes.

2010. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia.


én 18+3 hetes vagyok. s mikor ezt említettem a dokimnak csak legyíintett, elmosolyodott és azt mondta nem kellmidnen jórol lemondani. azt mondta nem ajánlja a termálvizet a hasi vérbőség miatt, de a fürdést nyugodtan. én hetente minimum egyszer fürdőzök, van hogy jó fél órát, órát.....tiszta szívvvel teszem, persze tudnák melegebb vízben is fürödni, de azt modt hagyom. általában 38-40 fokos a vizem. kérd ki az orvosod véleményét.


szia, jó babavárást

2010. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
problémamentes terhességnél lehet persze annak nem ajánlják akinek volt esetleg vérzése legalábbis én pont igy vagyok. 10 hetesen bevéreztem utána az orvos eltiltott az ülöfürdötöl és persze a szextől is. hiányzik mind a kettő de mostmár kibirom ezt a kis idöt. 28 hetes km
2010. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!