Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mi segített átvészelni...

Kinek mi segített átvészelni a baba elvesztését?

Figyelt kérdés
Bocsi a kérdésért, de szeretnék segíteni valahogy a nővéremnek, már ha lehet. Sajnos tegnap tudta meg, hogy a babája nem él, 9 hetesen. Nem várt baba volt, de nagyon örült neki.
2009. aug. 18. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2 éve én is 9 hetesen tudtam meg, hogy nem él a magzatom :( Vigasztalhatatlan voltam, mivel várt baba volt, és életem első terhessége. A legnagyobb boldogság után jött a legnagyobb szomorúság. Úgy gondolom, hogy megnyugvás (átvészelés) csak úgy lehetséges, ha az ember ad időt magának arra, hogy gyászoljon. Mert ez igenis gyász, még, ha nem is megszületett emberről van szó. Jó, ha tud az ember sírni, minél többet, annál jobb, ilyenkor tisztul a fájdalom a szívből. Mivel nyilván kívülállóként az ember tehetetlennek érzi magát, hogy igazából nem segíthet, nincs könnyű dolgod. Pár napig szerintem max. annyi, amit tudsz tenni, hogy mellé ülsz, és talán egy szót sem szólsz. Ilyenkor még nem vigasztalnak azok a tanácsok, hogy "Ne keseredj el, lehet még babád, akár 5 is.", vagy "Sajnos a nőknek mintegy fele átéli ezt, akár többször is az életében.", "Tovább kell lépni!". Ezek már csak akkor jöhetnek, ha ő is vevő, vagy eljut odáig, hogy kérdezgessen. Addig egyszerűen csak éreztetni kell Vele, hogy szereted és mellette vagy. Ha ezen túl lesztek, lehet még tenni, amit javasolnék, az itt elég hosszú lenne, írj privit, ha érdekel, levélben megírom.


Végső, bár előfordul, hogy még akkor sem teljes vigaszt idővel egy másik baba adhat. Nálam legalábbis 11 hónappal a szomorú hír után megszületett a kislányom. Ő adott értelmet még annak a bizonyos fájdalomnak is, amit akkor átéltem. Ma már mindent másképp látok miatta. Igazi kis tanító mester.

2009. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor majd írok!
2009. aug. 18. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Válaszoltam a méledre!
2009. aug. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!