Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkaphattam valamit így?...

Elkaphattam valamit így? Mennyi rá az esély?

Figyelt kérdés

Ma délbe mikor készítettem az ebédet, és szedtem le a nyers csirkecombokról a bőrt, elvágtam a kezem. Mennyi annak az esélye, hogy most kaptam el a toxoplazma fertőzést?

Most vagyok 20 hetes, és 10 hetesen vettek le vért a toxo-hoz, de a mai napig nem érkezett meg az eredmény...a védőnőm azt mondja, hogy valahol kering a világba, de biztos, hogy nincs fertőzésem, mert akkor azonnal vissza kellett volna küldeni. De azért most ilyen esetbe csak jó lenne tudni, hogy akkor már estem-e át rajta, mert akkor nem idegeskednék. Szerintetek holnap felhívjam a védőnőt, hogy elmondjam neki a történteket?


2010. ápr. 26. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Te jo eg.. Az eg egyadta vilagon semmi bajod nem lesz tole. Nem ertem, mit retteg ennyire a sok kismama, nem vagytok cukorbol..
2010. ápr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
nekem eszembe sem jutott volna ilyen...
2010. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek kedves első! Tudom, hogy nem vagyok cukorból, a mai napig mindent ugyanúgy csinálok mint eddig! Az egész kertet kigyomlálom, főzök, mosok, takarítok stb. Csak az a baj, hogy a körülöttem élő immáron anyukák, ilyenekkel a frászt tudják rám hozni! Igazából annyira másképp is gondoltam az elején a terhességre, hogy mondtam én magzatvédő vitamint sem szedek, mert ezelőtt 10 évvel sem szedtek. Tehát én bevásároltam minden nap eszek egy csomó zöldséget, gyümölcsöt. Na már most szedek, mert a védőnő azt mondta félidőtől muszáj d vitamint szedni.
2010. ápr. 26. 16:22
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Miért épp most kaptad volna el? attól, hogy kismama vagy, nem változott meg a világ.... én hetente legalább 1 alkalommal elvágom a kezem, sőt csirkét, kacsát, stb. is szoktam vagdosni..., sokszor nem is vérzik annyira, hogy közben abbahagyjam miatta a munkát...4x voltam kismama és egyszer se voltam toxoplazmás, még át se estem rajta soha....
2010. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, nem mondtam en, hogy a te hibad, sajnos mindenhonnan az folyik, hogy a kismama az egy kulon faj, akinek a kulvilagtol elzarva, egy hintaszekben ulve kene kotogetni kilenc honapig (steril tuvel, nehogy baj legyen, ha megszurja magat) ami szerintem komolyan verlazito. A kulonbozo "szabalyoknak" igen nagy hanyada nem igaz. Azt mondanam, hogy nyers hust, ha nem frissen van elkeszitve ill. peneszes sajtokat nem kellene enni es a forrovizes furdo es a nagy megeroltetes se tesz jot, de ezen kivul minden ugyan olyan, mint amilyen a terhesseg elott volt. Sot, neha napjan egy pohar vorosbortol vagy sortol se lesz semmi baja a babanak, az orvosok szoktak javasolni. Nagyon tul van misztifikalva a terhesseg, ami egyreszt ertheto, mert az ember legnagyobb kincset hordozza magaban, masreszt borzalmas, mert a kismamanak fogalma sincs mit tehet, es mit nem, es ha valamit veletlenul megtesz, amit masok szerint "nem szabadna", akkor mindent elkovetnek, hogy a szobanforgo kismama lelkiismeret furdalastol szenvedjen honapokig. Undorito.
2010. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam. Az az igazság, hogy akkor rögtön nekem sem jutott semmi ilyen az eszembe, de a barátnőm egyből elkezdtem mondani, hogy így a nyers hús meg úgy, aztán rákerestem itt a gyakorin, és volt már hasonló kérdés, ott meg mindenki riogatta csak szegény kérdezőt, ezért gondoltam, hátha nem mindenki gondolja úgy, hogy egy kismamára minden veszélyt jelent.

Még egyszer köszönöm.

2010. ápr. 26. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!