Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamavitamin alternatíva?

Kismamavitamin alternatíva?

Figyelt kérdés

Elevitet nem tudom normálisan lenyelni,Gravidától hánytam..

Most rátaláltam a Hipp natal-ra,amiben nincs annyi minden mint az Elevitben,gondoltam innék-ennék mellé Lactamil termékeket,így és az egészséges étkezéssel összejönne az elegendő vitamin és ásványi anyag.. Ugyan a Lactamil szoptatáshoz van,de szerintem beválna.. Dokim az Elevitet nyomja,védőnő a semmit,szóval tanácstalan vagyok..


2016. okt. 24. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van még pár lehetőség. Pl.: Femibion, Czeizel...
2016. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dm terhesvitamin! Igaz én szoptatás alatt szedem de sokan esküsznek rá terhesség alatt
2016. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Alapból a gyógyszer-kapszula lenyelése megy nehezen,és ahogy oldódik,érzem a gyomromban..:(
2016. okt. 24. 09:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a Femibionnal volt problémám. Védőnő anyukám a Czeizelt ajánlott, nekem az bejött.
2016. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Bármilyen multivitamin jó, ha előírás szerűen szeded. (Igen az A vitamin sem gáz, mert a terhesvitaminban is van, és egy multiba sem tesznek sokat.)


Ez a kismama vitamin megnevezés csak biznisz, semmi más.


Ha akarod külön külön is összeválogathatod egyébként, csak az macerásabb. Én pl. külön szedtem D-vitamint, omega-3at, cinket, c-vitamint és magnéziumot (szerves kötésűt!). A többire nem volt szükségem.


A terhesvitaminokat csak teleb...ák B vitaminnal, azt csá. És csodálkoznak az emberek, hogy hányingerük van vagy épen farkasétvágyuk. D-vitamin és omega3 viszont nincs bennük vagy alig. Az ásványi anyagok is szervetlen kötésben. Mert ugye az a legolcsóbb, nem számít hogy 5% szívódik fel. Tök gáz. Sosem vettem és sosem vennék terhesvitamint, mert a mai kínálat egy halom sz..r.


Szóval nyugodtan vehetsz másfajta multit is ami szimpi.


Amiért érdemes pénzt adni, azokban az ásványi anyagok szerves kötésben vannak. Pl nem cink-oxid van benne, hanem cink-glükonát, nem magnézium oxid hanem magnézium citrát stb stb...

2016. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En is probaltam eleg sok fele vitamint, es volt amitol hanyingerem volt, volt amitol annyit ettem egyszerre mint terhesseg elott 2evesre... Aztan kiprobaltam a femibiont, es semmi bajom nem volt tole. Mar kb 3-4 honapja ezt szedem, es meg mindig semmi, ugyhogy azt eltudom mondani, hogy a femibion az egesz jo 😊
2016. okt. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak a Femibion vált be... Drága,de mivel az első trimesztert végighánytam így kellett valami ami pótolja a veszteségeket. Nem is értem de mikor mindent kihánytam a Femibiont akkor is sikerült benntartani. 13 héttől igaz már nem szedem csak 2naponta, már tudok rendsen enni-inni,így is jutok vitaminhoz. Egyébként ha gondod van a bogyók bevételével,nézegesd meg mik vannak a kismamavitaminokban és pezsitabi formában is összeválogathatod magadnak a legfontosabbakat. Én tervezéskor folsav és magnézium pezsitabit ittam csak. Aztán váltottam vitaminra.
2016. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is a femibiont ajánlom.

Van benne folát, ami másban egyikben sincs (csak folsav, ami nehezebben bomlik le)

2016. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok, mint Te. Nem tudok kapszulát lenyelni, egyszer a DM-es meg is akadt a torkomban, egy elakadt antibiotikum miatt pedig rohammentőt kellett hívni hozzám.

Szóval én azt csinálom, hogy a Gravidát 4 db-ba vágom gyógyszerdarabolóval, de mivel nekem is hányingerem lett tőle, most, hogy végre elfogyott, Femibiont vettem. Ebből az olajos kapszula simán lemegy, a másikat meg hosszában kettőbe vágom. Macera, de ez van sajnos. Magnéziumot és minden mást pezsgőtablettában iszok. A Hipp Natalt is próbáltam, de abban elég kevés a hatóanyag szerintem.

2016. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is rosszul voltam az elevittől. A Czeisel félét szedtem. Szimpatkis abban a terhesvitaminban hogy trimeszterekre van bontva így mindig azt a "vitamincsomagot" szedem amire éppen szükségem van.
2016. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!