Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye az nem nagy baj, ha a...

Ugye az nem nagy baj, ha a baba minden értéke megfelel az adott hétnek, de az AC érték (haskörfogat) 1 héttel kisebb? Van/volt valaki így?

Figyelt kérdés
22 hetes vagyok.
2016. okt. 25. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

hogy hány százalékkal, az a nem mindegy

van egy határ, ami alatt vagy felett figyelmeztető jelként kezelik


sokmindent hasonlítgatnak, arányokat számolnak

az eltérésekkel nemigen foglalkoznak, inkább azok okaival. mennyire ellátott a gyermek, milyen a lepény állapota, dohányzik e a kismama, stb


érdekes, hogy az újzülöttek jellemzése felénk, szinte mindig " közepesen táplált"

2016. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fiamnál a fejkörfogat 3 héttel, a combcsont egy héttel volt nagyobb, a pocakja meg egy héttel kisebb. Hosszú baba lett, de nem kimondottan vékony, de nem is egy hurkagyurka.
2016. okt. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
úgy gondolom,aggodalomra semmi ok!Ezeken a határértékeken kívl is lehet normális egy adat.A genetikai adottságon is múlik a dolog.Nálunk a homlokszélesség volt az alsó határ alatt mégis egészséges,kitűnő tanuló,mára már felsős a gyerkőc.Egyik ismerősömék babájának meg a nyaki redője volt nagy,de makk egészséges,csak apuka erős nyakú.Nyugi.
2016. okt. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babának is végig vékonyabb volt a dereka, mint az adott heti átlagérték alsó határa, a feje meg felső határos volt végig. Mégis tökéletesen arányosan született. :)
2016. okt. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a dokim mindig csak bpd-t nézett. Csak a kórházban nézték a többit de minden jó és nálunk is csak az az kisebb mint idő szerint kellene, a többi értéke viszont egy héttel nagyobb mint terhességi idő szerint lenne. Szerinte minden rendben🙂

Üdv

33hkm

2016. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 20 hetes genetikai uh-n az értékek 19+6 és 21+2 nap között szorodtak.

A dokim szerint normális, mert ilyenkor már kijönnek az egyéni különbségek. Van, aki hosszabb, van, aki ducibb, kisebb vagy nagyobb fejű.

Ne aggódj! Szólnak, ha baj van, és további vizsgálatokra küldenek.

2016. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első babánál azt mondta az orvos, hogy ez attól is lehet, hogy épp üres a hugyhólyagja.
2016. okt. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Az uh-n 22+2 voltam mensi szerint (amúgy később fogant ~1 héttel), minden érték 22+2 ill 22+3 napot dobott ki, csak az AC lett 21+2. Csak szóltak volna, ha baj lenne.

2016. okt. 27. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!