Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek olyan vagy...

Van köztetek olyan vagy ismertek olyat aki a 26-27. héten szült?

Figyelt kérdés
Fiút vagy lányt mi lett velük.
2016. okt. 26. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Tag vagyok egy anyás facebook csoportnk, és ott nemrégiben az egyik anyukának született ilyen korán a babája. Azt hiszem 26 hetesen. Még mindig kórházban vannak, (több, mint 2 hónapja) de a Kislány folyamatosan növekszik, erősödik, folyamatosan ellenőrzik, vizsgálják, eddig minden rendben. Mostmár lassan mehetnek már haza.

Miért kérdezed? Veletek is ez történt?

2016. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Veszprémben volt egy ilyen eset tavaly, ott mindketten rendbe jöttek, bár csak a hírekből tudom én is.

nekem egy kollégám volt, aki 730 grammos babát szült, nem tudom pontosan hogy hány hetes lehetett, ezzel a súllyal, talán 30-32? nála koraibb koraszülésről nem tudok. ők is rendben vannak, szépen beérte a baba a kortársait

2016. okt. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
most nézem hogy a 730 gramm az kb. 26. hét...
2016. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 94 január 6.-án 26. Hétre születtem 900 grammal és 34 centivel. Most 22 éves vagyok és első gyermekemet várom szombaton leszek 30 hetes kismama ;)
2016. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves Első.Szerencsére még bent van a baba😊Kop-kop.Ezt a kérdést csak kíváncsiságból tettem fel.A Kisfiam koraszülött volt igaz a 36. hétende kis pöttöm volt.A lányom nem,Ő időre jött.Most 26 hét 4 napos vagyok és őszintén remélem,hogy még bent marad a kislányunk legalább 10 hetet.
2016. okt. 26. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, több ilyet is láttam. Az egyik közeli ismerősöm 24. hétre szült, nem volt 500 g a kislánya. Négy hónapot voltak kórházban, a szemét műteni kellett, de hála az égnek ma már kutya baja (lassan iskolás). Pöttömebb a kortársainál, de egyébként aktív, értelmes kisgyerek. Igaz szerencséjük volt, és a szülők, orvosok, ápolók, gyógytornászok, egyéb szakemberek is nagyon sokat dolgoztak azért, hogy most már minden oké.


26-27. hétre született babákról is tudok, de ott már nem volt ennyire szerencsés a helyzet. Az egyik kisfiú, két agyvérzést is kapott, idegrendszeri tünetei vannak. Hogy mi lesz vele hosszabb távon, az csak később derül ki, még csak féléves, bár már sok szövődménye volt (légzésmegállás, újraélesztés, nem lehetett csak nehezen etetni). Másik kislánynak súlyos epilepsziája maradt vissza, és értelmileg is sérült. Viszont fontos kiemelni, hogy egyik baba sem "véletlen" koraszülött volt, hanem sajnos egyik esetben anyuka tett a koraszülöttségért (gondozatlan terhesség, masszív dohányzás és piálgatás), a másik esetben pedig a babával már korábban sem volt minden rendben, alapból lemaradt a fejlődésben, stb. Szóval nagyon függ attól, hogy a terhesség maga mennyire problémamentes.

2016. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek 26.hétre született meg a kisfia, 730 grammal, 33 cm-el.

Négyszer kapott vérátömlesztést, és a harmadik nekifutásra, szteroidok segítségével jött le a lélegeztetőgépről.

Krónikus tüdőbetegsége van (BPD), amit idővel kinőhet. 5 hónaposan műtötték sérvvel.

Erre kapja a sprayket, hogy ne fulladjon be. Mára már másfél éves, de a tüdőbetegsége még nem múlt el sajnos.

2016. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 2010-ben, egészséges várandósság ellenére, egy fertőzés miatt 27 hétre koraszültem. 975gramm volt a kisfiam súlya, 3 hónapot és egy hetet voltunk a koraszülött-intenzíven. Agyvérzése szerencsére nem volt, gépi lélegeztetés, vérátömlesztés, vagy 4 tüdőgyulladás és két szemműtét, BPD igen. Mostnara nagyjából behozta a lemaradást, értem ez alatt centire stimmel (mindig kisebb volt a kortársainál, korrigált korral számolva is), bár elég vékonyka. Némi idegrendszeri éretlenség a mai napig fennál és enyhén rövidlátó és a mozgáskoordinációja és a finommotorika igényel rendszeres fejlesztést, de ettől függetlenül makk egészséges. Első évben még kellett szteroidos spray a tüdejére, az utógondozás mostanra annyi maradt, hogy félévente megyünk fejlődés-neurológiai és szemészeti kontrolra. Okos, áldott jó természetű, kedves, imádnivaló kis krapek lett belőle, nagy mókamester.
2016. okt. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Kedves uto!só megkérdezhetem milyen fertőzés inditota el a szülést?
2016. okt. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!