Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éjszakai izomgörcs?! Jó tanácsok?

Éjszakai izomgörcs?! Jó tanácsok?

Figyelt kérdés

Terhességem legeleje óta szedem a Magne B6-ot 3*1-vel. Ennek ellenére néhány napja, menetrendszerűen minden hajnalban úgy begörcsöl a vádlim, hogy sírok a fájdalomtól. Bekeményedik és összehúzódik az egész vádlim, van hogy fél óra alatt sikerül kimasszíroznom. És nap közben is fáj. Hasonló tapasztalatok? Arra is gondoltam, hogy este 2 szem magnéziumot veszek be, de nem tudom szabad e így össze-vissza szedni.

Egyébként 27 hetes vagyok.


2010. ápr. 27. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nekem is ugyan ez volt. Szedjél Magnerot-ot. Remélem jól emlékszem a nevére. Nekem bevált. A nővéremtől kaptam így már nem tudom, hogy receptes-e. Azért kérdezd meg a dokid véleményét. Remélem segítettem és jobban leszel. Boldog baba várást.


3 hónapos baba anyukája

2010. ápr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen iszonyű izomgörcseim voltak, mint az általad leírtak.Én veszélyeztetett terhesség miatt első perctől az utolsóig szedtem a MagneB6-ot.Ilyenkor vettem még be belőle plusszba.Dokim a terhesség végén már 3x3-mat javasolt.Szerintem beveheted este a 2darabot. Jó babavárást!
2010. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igen Magnerot- nem receptes. de max 3x2őt lehet szedni belőle - én sz 500miligrammosat szedtem, nemtudom van e kissebb.

a magneB6bol nekem a doki csak 3x2öt javasolt.

ezek jok, csak nem szabad hirtelen abbahagyni majd mert görcsölhet a lábad pl nagyon :)

2010. ápr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt Mg vagy kálciumhiány okozza! Nekem a dokim a kálciumot javasolta rá, azt mondta, ha bejön, akkor Mg nem kell. És bejött. Napi 800 mg kálcium, és megszüntek az éjszakai lábgörcsök!!

A 24. héttől szenvedtem vele, és a 26. héten mondta a dokim, hogy na akkor rengeteg kálcium...

35 hetes km

2010. ápr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Kalciumot nem merem túlzásba vinni, mert volt már vesekövem a sok kalcium pezsgőtablettától még a terhességem előtt.

Most beveszem estére duplán a Magne B6-ot, hátha segít!

2010. ápr. 27. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Én dokim 3*2 MagneB6-ot javasolt és sokkal jobb.

27 hetes kismama

2010. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem görcsöl, hanem "ugrál" a lábam (nyugtalan láb szindróma), de a kiváltó oka ugyan az. Az vált be ellene, hogy este egy Magne-B6, és ha éjjel felébredek, akkor még egy, így a hajnali bugivugit megúszom. :)

Ez nem igazán gyógyszer, szóval nem lehet baj, ha "össze-vissza" szeded.

2010. ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!