Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesség 5-6. hetében vki...

Ha terhesség 5-6. hetében vki progeszteron pótlást kap, az akkor is kaphat ha nem barnázik? Ultrogestan, duphastonra gondolok. Külön kérhető?

Figyelt kérdés

Elég nehezen jött össze a terhesség. Ösztrogén gyógyszert szedtem a nyálkahártya vékonysága miatt.

Nemsokára megyek dokihoz. Kérdezzek rá erre?

Nyugodtabb lennék ha szedhetnék



2016. nov. 9. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan kérdez rá.. De ha Ilyen probléma van tehát kell hormon pótlás akkor biztos felírja
2016. nov. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Dokifüggő. Nekem volt középidős vetélésem (nyilván akkor már nem progeszteronhiány miatt.). Ennek az elvesztettet terhességnek az első trimeszterében szedtem Duphastont, mert többször pecsételtem. A következő terhességben pozi teszttől szedtem, felírta a dokim pecsételés nélkül is, ha másért nem, hogy nyugodtabb legyek, mivel ártani nem árt. De van olyan doki, aki még pecsételésre se adja "a természet szelektál" alapon, mondjuk az ilyet sürgősen ott is kell hagyni.


Szerintem ha nincs vetélés előzményed, se pecsételésed, akkor nem kell automatikusan szedni. De kérdezd meg a dokidat, hogy SZEMÉLY SZERINT a te esetedben javasolja-e, nyugodtan kérdezz rá.

2016. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá, aztán legfeljebb nemet mond. Semmi baj nem lesz belőle.

Viszont a doki is ember, ki tudja, hány páciense van, lehet, hogy pont nem ugrik be neki, hogy te vagy az a kismama, aki ösztrogénpótlást is kapott, és tanácsos lenne a progeszteront is pótolni.

Beszéld meg vele, normális orvos ilyenkor végighallgat, aztán elmagyarázza, hogy miért kell/nem kell neked az adott gyógyszer. Fizetsz neki annyit, hogy ez beleférjen az idejébe! Ha esetleg nem, akkor pedig kérdezz rá! Nem szabad szégyenlősnek lenni, te fizetsz, ő él belőled, nem fordítva. Még akkor is, ha a sok doki pont nem így kezeli a pácienseket. Sajnos. :(

2016. nov. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pénteken délután megyek mindenképpen megkérdezem
2016. nov. 9. 10:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam. Előző terhességemet megmentette de a dokim most azt mondta egyelőre nem kell. Aggódok. Kérdezz rá!
2016. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!