Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 évesen anyám kényszeríthet...

16 évesen anyám kényszeríthet abortuszra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval, 16 éves vagyok, és fogamzásgátló mellett lettem terhes. Barátom és a szülei mellettünk állnak, az eltartásával sem lenne probléma, és én is szeretném a babát.. De anyám ahogy megtudta azt mondta,hogy elvisz abortuszra, nem érdekli mit mondok. Sok helyen olvastam,hogy 18 alatt kényszeríthet rá, máshol pedig,hogy 14 felett nem. Ki mit tud erről? Kérlek mindent osszatok meg velem, minden ezzel kapcsolatban érdekel!

Előre is nagyon köszönöm:)

(offok nem érdekelnek, ha csak a negatívat tudod mondani görgess tovább! ill., a linkeléseket is mellőzétek,köszönöm.)



2016. nov. 9. 18:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:
és a 9.hétben vagyok:)❣
2016. nov. 9. 18:04
 2/67 anonim ***** válasza:
72%
Nem kényszeríthet, ez biztos.
2016. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
34%
Kényszeríthet. Egyébként meg miért akarod megtartani? Nem hiszem, hogy el tudnád tartani így gyerek fejjel. Gyereknek minek gyerek?
2016. nov. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
64%
Inkább tovább görgetek..
2016. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
69%
Szted itt kapsz valaszt? Hiszel majd nekunk? Ertelmedebb es felelossegteljesebb lenne elmenni egy orvoshoz es azt megkèrdeznI! :)
2016. nov. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
48%
Most nekiálltam gépelni, de látom, hogy görgessek inkább.
2016. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
80%

Nem kényszeríthet.


De nem is köteles eltartani és segíteni neked (akkor sem, ha majd a pasid kirak).

2016. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
78%

Nem kényszeríthet. De a legutóbbi ilyen kismama, akit láttam, az két gyerekkel végezte egy anyaotthonban, az egyik gyereket már elvették tőle, a másikat pedig épp akarták.


A többi véleményem leírása helyett inkább én is tovább görgetek.

2016. nov. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes hogy itt mindenki gyógyszer mellett esik teherbe. Ha pontosan szeded olyan minimális az esélye hogy konkrétan nincs is. 18 alatt vagy, anyukád köteles eltartani, és igen ő szabja meg, vagy ki is adhatja az utadat. Tanköteles végülis nem vagy már , gondolom akkor majd 8 általánossal elmész dolgozni. 16 évesen mire szeretnél gyereket őszintén? Odaköltözöl barátodékhoz és? Az "anyósodék" sem a pénzipar hogy majd ők finanszíroznak nektek mindent, meg a popsitok alá pakolnak.

Be haragudj hogy indiszkrét, de mióta vagy együtt a barátoddal? Ő hàny éves? Mit dolgozik? Ha a nagyszülők már nem pénzelnek tuteket mert a nyakukra szülez egy babát, ki fogja mindhármótokat eltartani? Te a 8 általánosoddal, vagy majd a párod ( ha még együtt lesztek) ? Gyakran ezért mennek tönkre a kapcsolatok, a gyerrk miatt, pláne fiatalon. Nem mondom viszonylag én is fiatal voltam az első gyerkőcnél (22) de akkor már volt hova szüljek és nem a nagyszülőkön élősködtünk úgymond. Mindegy te tudod nem vagyok az abortusz ellen, inkább add örökbe, mert van aki már mindent megteremtett egy babának, mégsem lehet nekik. Őket úgy sajnálom, néha pont azoknak nem lehet akik a legjobban érdemelnék meg.

És jöhet a lepontozás, de azért mert régen 16 évesen már szültek, nem kell továbbvinni ezt a tradíciót. Nyílván az sem jobb ha a 40hez közel, mert túlságosan karrieristák vagyunk, de legalább egy középiskolát végeznél el, mielőtt gyereket vállalaz. Ez már nem az a világ ahol egy fizetésből hú de jól meglehet élni, ide a 2 azülő pénze is kevés néha.

Kedves kérdező mit fogsz dolgozni 8 elemivel? :( Közmunkát , ami csak 25 éves kortól lehet?

Lehet hogy Ceausescu is volt vezető pár elemivel, de nem vagyunk már maraduak könyörgöm.. Ne rondítsd el se a sajátod, se a párod se a baba életét, én az örökbeadás mellett szavaznék.

( Bocsánat tudom higy nem főleg a kérdésre irányult, de azerintem az itt feltett kérdéseimnek van köze hozzá hogy megfontolja biztos akarja e )


Tudom én sem cserélném el a 2 gyerekem a világ leegjobb érzése hogy ők vannak nekem. De nem lesz akkor barátnőtés, moziba járkálás, randik, rengeteg kettesben töltött idő. Jön a virrasztás, a kialvatlanság, a 0-24ben talponmaradás.

2016. nov. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
82%

Anyàd tudja hogy aki 16 évesen gyereket szül annak el lesz cseszve az élete. Szerinted mennyi az esély hogy együtt maradtok a gyerek apjával? Se szakmád,semmi aztán szülsz egy gyereket mert a felelőtlen pasid ezt akarja.

Felvázolom mire számíthatsz :

Lehordod anyádat stb nem tartjátok a kapcsolatot.

Megszülöd a gyereket akivel ugye anyòsodnál" kell laknod + azt csinálnod amit ő mond mert te laksz velük na és mit értesz te hozzá( a gyerekhez) ( max te mehetsz el ha balul sül el, a párod anyja ha ennyire akarja a gyereked, nem engedi majd ki a kezei közül )

Azt hiszed a 16 évesen megismert pasid nem fog soha megcsalni? Ő hány éves? Na szòval a végén egyedül maradsz a babával( jò esetben) pénz ,szakma,pasi és otthon nélkül. Visszakönyörgöd magad anyádhoz és rájössz hogy baromi nagyot hibáztál.

Vettesd el ezt a gyereket, legyél együtt a gyerek apjával és ha 2-3 év mulva annyira akartok, majd akkor is lehet.

Ha az én lányom lennél kb szétverném a fejed hogy ilyen h@lye felelőtlen hogy lehettél (nem szò szerint, de a lényeg hogy hallgass anyádra ennyi idősen) Ne csezd el az életed. Nem mindig az szeret aki tàmogat az ostobaságban, hanem aki ha kell két kézzrl rángat el a bajbol.

2016. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!