Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Húzogassam vagy ne? Én még...

Húzogassam vagy ne? Én még ilyet nem hallottam, most csak viccelt vagy komoly a dolog?!

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál,5 hetes babás vagyok.A doki azt mondta,hogy húzogagassam a mellbimbómat,hogy mire jön a baba jobban kiemelkedjen.
2010. ápr. 28. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ezt meg en se hallottam, de nem is tudnam megtenni, annyira faj es erzekeny a mellbimbob. Kesz kinzasnak hangzik!!!
2010. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Hát én ilyet még nem hallottam senkitől sem. Ha befelé forduló a mellbimbót, vannak különböző bimbókiemelők amivel szoptatás előtt kilehet "szippantani". Nekem nem volt rá szükség, de egy barátnőmnek igen, ő ilyet használt és neki bevált!
2010. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Én meg hallottam.Nekem is mondták,hogy fürdés után dörzsölgessem és huzogassam.Az enyém nem befelé forduló,de nem emelkedik ki.Szenvedtem is a szoptatásnál.
2010. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez hülyeség , ne csinálj vele semmit , ha nem emelkedik ki annyira szülés után a mellbimbód , hogy a pici be tudja kapni akkor érdemes kiemelővel kiemelni ( szerintem erre a célra megfelel a kézi mellszívó is , nem kell feltétlenül bimbó kiemelő ) , de van amelyik baba annyira ügyes hogy megoldja ő :) . Ha befelé forduló mellbimbód van el ne hidd hogy azzal majd nem tudsz szoptatni ! Dehogy nem , menni fog !
2010. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
82%

Szia.

Húzogatás alatt nem tudom,hogy mit értett :)

Az én védönöm a terhességem vége felé,ajánlotta,hogy durva törölközövel dörzsöljem fürdés után a bimbómat,úgymond "edzeni" a szoptatásra.

Szülés elött 1-2 hónappal elkezdtem,fürdés után,kicsit dörzsölgettem,fájt mint a fene,de viszont a szoptatás semmi fájdalommal nem járt.

Szerintem húzgasd!

(viccen kivül)

2010. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is mondta a védőnőm, de persze nem az 5.héten! Azt még korainak találom! De elég kismamát látott ő már szerintem ahhoz, hogy a tanácsát nem kérdőjelezem meg!
2010. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is korai az 5 hét. Nekem a szoptatás az első 4-5 hétben kegyetlenül fájt, nem bántam volna ha edzett mellbimbóval indulok neki. A bimbókiemelő tényleg segít, emiatt nem kell húzogatni. Ráadásul úgy tudom hogy terhesen (legalábbis a vége felé) nem szabad a mellbimbót "piszkálni" mert fájásokat csinálhat, megindulhat idő előtt a szülés.
2010. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ne húzogasd. Én úgy tudom, hogy a mellbimbó durva ingerlése méhösszehúzódásokat okoz.
2010. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

A mellbimbó ingerlése teljesen felesleges, és nem is ajánlott, mert valóban méhösszehúzódásokat okozhat, ami koraszülést, ne adj isten vetélést eredményezhet!

Arról nem is beszélve, hogy a mellbimbódat akkor tudnád felkészíteni a babára, ha egy másik babával gyakorolnál. A törölközős dörzsölés, meg a szopi ég és föld. Inkább ne csináld.

2010. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én véleményem is az,hogy ne csinálj vele semmit!A kezdeti szoptatásnaál meg nem azért fáj a mellbimbó mert nem "edzett"hanem a nem megfelelő mellre tételtől!Amennyiben a kórházban jól megtanítják,hogy hogyan kell mellre tenni a babát,akkor az nem fog fájni,maximum egy kicsit érzékeyebb lesz(de ez azért érthető).Amúgy nem hiszem hogy ez az inger akkora méhösszehúzódásokat okozna,hogy elvetélj,én 20-22 hetes terhesen még simán szoptattam a fiamat!
2010. ápr. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!