Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Zamira nevet szeretnenk...

A Zamira nevet szeretnenk adni a kislanyunknak. Hogy tetszik?

Figyelt kérdés
Gondolom a tobbseg jonni fog a negativ kommentekkel,de azert erdekelne mik a velemenyek rola.Meg a Zafira is tetszik.Az elso kislanyunk Zélia.
2016. nov. 13. 13:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
69%

Semmi baj nincs ha leszavaztok, csupán csak az én véleményemet írtam le.

Nem tudom miben jobb ha az óvodában, iskolában egy osztályon belül 4 Vivien, vagy 3 Rebeka van.

Nem azon van a hangsúly, hogy a név miatt tűnjön ki a "kicsikénk"! Hanem nem szeretnék a gyerekemnek tucatnevet, ezen semmi megvetni való nincs. És ha már adott egy szép, nem megszokott vezetéknév, nem rontom el egy Alexandrával.

És mert az ember ritkább nevet ad a gyerekének már szar szülők lennénk? A ritka nevek közül is lehet elegáns, szép hangzású nevet adni.

Szerintem szimplán ti vagytok maradiak, hogy csak a megszokott, tucatnevekből választotok. Egészségetekre, de én sem hurrogom, szólom le a többi édesanyát, hogy miért adja a lányának a Júlia nevet épp, mert annyira unalmas.

2016. nov. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
45%

Mégis hogy csúfolnának egy Zamirát? Semmihez sem hasonlít a név egy részlete sem. Nem úgy, mint egy DoROTTYa, ZsóFIKA, DÓRA, VERA. És még csak nem is rímel semmi negatív jelentésű szóra. Engem Kriszti-hisztinek csúfoltak, vagy Krisztusnak. az elöbbiek osztálytársaim voltak, de biztos van még pár hasonlóan csúfolható név. Verát gimiben csúfoltak, a többieket általánosban. Akármi miatt lehet csúfolni a másikat, ruhák, név, viselkedés. Egy osztálytársam beleharapott a paradicsomba ahelyett, hogy villával ette volna meg, ezért szivatták. Minél kevesebb okot kell adnia a szülőknek a csúfolódásra, én mérges vagyok a szüleimre azok miatt a sérelmek miatt, amik miattuk értek gyerekként. Segíteni kell a gyereket, hogy beilleszkedjen. A Zsanettek, Hannák, Zoék, Benettek között teljesen normális lesz egy Zamira. Mint ahogy 10 éve bejöttek a Fatimák, Cintiák, Vivienek, Laurák, Fannik.


Nem azt mondom, hogy adjuk fel magunkat, csak gondoljunk a jövőjére. A sok különböző név között pont senkit nem fog érdekelni, hogy az egyik Dzsesszika, vagy épp Teréz.


50 éve minden második gyerek István, József vagy Mária volt, mára ez sokat színesedett, így nincs olyan, hogy feltűnően furcsa név.


Én el tudok képzelni egy Dr. Akármi Zamirát, komoly hangzású név, nemúgy, mint mondjuk egy Kitti. A becézett neveket nem szeretem.

2016. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Zami, Zazi, Mira, Zamika, Zamirka, Mia, Zamóca.
2016. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
46%
Tessek. A becenevek. A gyerekek ezt a nevet is kitudjak csufolni ha akarjak..minden nevet lehet becezni.
2016. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy nem Zemana. Ami ugye Indiában a hárem neve.
2016. nov. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
53%
Lakatos Zamira, Dzsenifer, Fátima, Amira stb. Nagyon nem illik össze.
2016. nov. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szerintem szep nevek, de nem ertem ezt miert kell megvitatni idegen emberekkel. Egyebkent en sem szeretem mar a szokvanyos neveket es nem azert hogy az "en kicsikem kitunjon" hanem egyszeruen unalmas. Kivancsi vagyok hany Miklos kisbaba van peldaul manapsag ami ugye regen divat volt.. regen is akkor vajon ezt gondoltak ha valaki egy kicsit "modernebb" nevet adott a gyerekenek? Egyebkent meg egy embert ismerek eddig aki nagy koraban megvaltoztatta a nevet es teljes mertekben meg is ertem mert Kishercegnek hivjak :D
2016. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Koszonom szeoen,lett azert sok pozitiv velemeny is ahhoz kepest :)

A Z betus nevek tetszenek nagyon,de Zara,Zora,Zorka,Zoé van az ismertsegi korben.A Zeninat nagyon szepnek talalom,de a Zélia es a Zenina nagyon hasonlo.A Zója meg tetszik nagyon de a Zélia is 3 szotag igy szerettuk volna ha teso is ilyesmi nevet kap :)

2016. nov. 14. 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!