Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetesen volt már valaki,...

18 hetesen volt már valaki, aki a köldöknél érezte a baba mozgását?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne , hogy volt e már valaki , aki köldöknél érezte 18 hetesen a baba mozgását, mert én ott érzem és eléggé határozottan.

De úgy olvastam , hogy 22 hét körül éri el a méh a köldök vonalát.

Ezt nem értem :)

Esetleg ha valaki volt már így az legyen szíves leírni :)


2016. nov. 14. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én köldök alatt érzem. 19 hetes kis mami
2016. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
En kb 21-22 hetesen kezdtem ott erezni, 18 hetesen meg jo ha a hasam legaljan ereztem
2016. nov. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen olvasgattam már utána és mindenki azt írta, hogy köldök alatt érzi.

Éppen ezért kérdezem , hogy köldök vonalában , hogy lehetséges, vagy hogy lejjebb mocorog , csak ott érződne.

Érdekes :D

Van rajtam súlyfelesleg ezért nem látni a mozgást szerintem , de ha nem lenne , akkor már látnám is , mert eléggé érzem :)

2016. nov. 14. 12:20
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem értem én sem , csípőm is eléggé széles , de viszont nem vagyok magas , csak 163 cm.

21.én megyek uh-ra , ott bizonyára kiderül :)

Csak annyira kíváncsi vagyok , főleg , hogy nem találok hasonlót , hogy így érzett e már valaki :)

2016. nov. 14. 12:22
 5/11 anonim ***** válasza:

vagy csak belül rendeződsz.

[link]

2016. nov. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lehetséges :) mondjuk még terhes pocak sem látszik így hogy van rajtam felesleg , de szerintem a mozgást nem nagyon lehet összekeverni , igaz első babám.

És nagyon féltem , olyan mint ha az ideg rángatná ott a köldökömnél.

2016. nov. 14. 12:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Most voltam nemrég 17 hetesen dokinàl, 1 ujjnyival köldök felett van a méhem teteje.


Ez olyan ostobasàg amikor a sok nagyokos megmondja hogy mikor mit érezhetsz a terhesség alatt. Na meg amikor megmondjàk hogy 16 hetesen emelkedik ki a medencéből a méhem... Na igen,aki 1,8 m annak lehet. Én 157 cm vagyok és 16 hetesen a köldökömnél volt a méhem teteje. Szóval nem igazàn akkor emelkedett ki :-). Egyszerűen bennem nincs hely, a 30.héttől màr fuldoklottam, annyira fent volt a pocakom a tesóval is.


Szóval igen, akàr ott is érezheted a babàt. Te tudod mit és hol érzel,a vizsgàlat meg úgyis megerősìt benne.

2016. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod , ez megnyugtató volt :) égen én sem vagyok magas és erre gyanakodtam :)

Már nagyon várom a 18 hetes genetikait , igaz 19hetes leszek majdnem mikor megyek. :)

Ott általában megmondják a baba nemét is? :)

Teljesen mindegy , hogy fiú vagy lány , de kíváncsiak vagyunk már :)

2016. nov. 14. 12:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem törvényszerű, hogy mindenkinek ugyanott kell tartania a méh növekedésének 18.héten. Minden terhesség más.

Én például 20.hét körül kezdtem el érezni a picit, első baby, és ráadásul mellső falon fekszik a lepény. Köldök alatt.

Hallottam már olyanról is, igaz már második babája volt, de 11.héten egyértelműen érezte.

2016. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

Biztos vannak egyéni eltérések, de azok inkább későbbi szakaszban jelentkeznek.


Én a 4. babámat várom, és csak 162 cm vagyok, de mindig igaz volt, ami elvileg a "nagykönyv", hogy a méh fundusa 20 hetesen éri el a köldök vonalát.


Ez nekem most nagyon fontos volt, mert 18 hetesen sajnos epeműtétre került sor.

A legmélyebben fekvő bemetszést (mert laparoszkópos volt a műtét) a köldökömnél ejtettek.

A sebész annyit csinált máshogy, hogy nem köldök alatt metszett be, ahol elvileg a műtéti protokoll szerint kellene, hanem a köldököm oldalán, hogy minél jobban elkerülje a méhemet...


Pedig nekem is lazák a szöveteim már, a harmadik babám 4 kg felett született, és a mostani terhességemet már 8 hetesen látni lehetett, 12 hetesen átadták a helyet a villamoson...


Hogy válaszoljak is, 18 hetesen nekem még bőven alatta volt...


Napokban szülök, most már mindenhol érzem... :D


Egyébként nagy jelentősége ennek szerintem nincsen. Ha érzed, érzed, ha meg mást érzel, akkor tévedtél és ennyi. A lényeg hogy egy egészséges baba mocorog Benned!

2016. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!