Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első orvosi vizsgálat nagyon...

Első orvosi vizsgálat nagyon későn van 7-8 hetesen?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy terhes vagyok, azonnal kértem is időpontot, de csak 3 hét múltvára kaptam. :( Ez nagyon későn van? Egyáltalán milyen vizsgálatokat csinálnak akkor, és merre küldenek majd tovább? Nagyon új még nekem ez a helyzet, nem igazán vagyok otthon a témában, segítsetek kérlek. A másik, hogy vajon a szűk családnak elmondhatjuk addig, vagy mindenképp "illik" vele megvárni az orvoslátogatást?
2016. nov. 14. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 3 hét múlva leszel 7-8 hetes akkor nincs későn az első nőgyógyászati vizsgálathoz. Addigra már minden bizonnyal lesz szívhang is, ha előbb mennél max csak visszahívna később amiatt.

Viszont ha már most vagy 7-8 hetes akkor igyekezni kell, mert 3 hét múlva már 11-12 hetes leszel, addigra pedig már jó lenne ha a kezedben lenne a kiskönyv, amit a védőnő állít majd ki, és ezzel kell majd már menned a 12.hetes UH-ra, ami a legfontosabb első UH!


Én mindenképp megvárnám az első vizsgálatot a hír bejelentésével, mert 12.hétig sajnos sok minden történhet.

2016. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs későn, legalább lesz szívhang és nem kell 1-2 hét múlva újra menned.

Ilyenkor hüvelyi uh-t csinálnak és elküldenek az első trimeszteri vérvételre.

Én még nem mondanám el, de én babonás vagyok.

2016. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél 9 hetesen voltam először, egy árva szóval nem mondta hogy baj lenne. Megnézte ő ultrahanggal és elküldött másnap a kóházban egyre.

Én nem mondanám el, nem babonából hanem mert én ilyen vagyok.

Mindkét terhességet addig titkoltam amíg tudtam hogy kikerüljem a sok jópofizóst, még a szüleimnek is csak a 13. hét körül mondtam el őket.

2016. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor lennék 7-8 hetes, akkor ezzel nincs gond. :) Igazából anyuékkal vagyok olyan viszonyban, hogy nem szeretném még hosszú hetekig titkolni. És párom is pedzegette, hogy a szüleinek jó lenne elmondani. Ezért kérdeztem.
2016. nov. 14. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Tényleg nem késő. Sőt. 7 hetes kor előtt nem igazán érdemes.

Ha szeretnétek, ettől elmondhatjátok!

2016. nov. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!