Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek az ultrahang azt...

Akiknek az ultrahang azt mutatja, hogy a baba nagyobb a koránál, azok korábban is szülnek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mi 12 hetes UH-n 13+4 hetesek voltunk, 20 hetes UH-n (19+6) 21+4 hetesek, 27. heti UH-n pedig a méretek alapján 29 heteset mondtak.

Ezek alapján számíthatok arra hogy korábban jön 1-2 héttel, vagy ezek inkább csak tájékoztató adatok?


2016. nov. 16. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy befolyásolja-e de a saját példámat le tudom neked írni. Nekem is nagyobb volt a gyerkőc, január 19-re voltam kiírva és január 7.-én született. Az ultrahang méretek alapján mindig ezt a dátumot mutatta csak a mensi alapján voltam 19-re.
2016. nov. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a 12. hétig egyformán fejlődnek a magzatok, így akkor szokták "véglegesíteni" a terminus időpontját. Ha akkor nagyobb volt, akkor valószínűleg előbb is fogant, tehát idősebb a terhesség.

A 12. után már különbözően nőnek, a szülőktől örökölt tulajdonságok alapján.

(Én is így jártam, mert a babáim egy rövid ciklus 9. napján fogantak, így míg menstruáció szerint 24 hetes és pár napos a terhesség, valójában már 26 hetes leszek szombaton. Át is lett írva a terminus a kiskönyvemben egy héttel korábbra).

2016. nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A 12. hét után nekem is mindig 9-10 nappal nagyobb volt a mérete.19+1 héten pl.21+2-nek felelt meg. 1 nappal a kiírt dátum után született, 51 cm, 3650g, 34 cm fejkerület.
2016. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 12. hétig nőnek egyformán, aztán eltérő ütemben fejlődnek. Nekem a kisfiam volt, hogy 3 héttel volt nagyobb, mint a kora, én is azt hittem, hogy hamarabb megszületik majd, de nem így lett, csak 4 kg-osan született :)
2016. nov. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 12 heti uh-n jelentősen eltér a baba mérete szerinti kor a menstruáció szerintitől, akkor módosítják a szülés dátumát, és onnantól kezdve ahhoz mérik a terhesség korát. Ez akkor érdekes, ha pl túlhordod, és nem mindegy, mikor van a 42 hét.

Nekem is módosította a doki a terminust március 14-ről március 6-ra. Biztos is vagyok benne, hogy előbb is fogant. Azóta is minden uh-n ennek a kornak felel meg, most 24 hetes.

2016. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2 héttel nagyobbnak mondták, a kiírt napon indították a szülést. Kisfiú, 3650 grammal született.
2016. nov. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a 12 hetesen majdnem 1,5 héttel volt nagyobb akkor tuti előbb fogant. Akkor előbb is születhet viszont ha nem módosìtottàk a szülés vàrható dàtumàt, akkor a túlhordàsnàl nagyon oda kell figyelni, hiszen ìgy 42 hetesen talàn màr majdnem 44 leszel... Ezért szoktàk a 12. hetes utàn korrigàlni ha nagy az eltérés.


Attól hogy nagyobb nem biztos hogy előbb is születik. Nekem 4 kg, 3,4 kg volt a két gyerekem mindkettő 38.héten született. A baràtnőim közül egyikük 4,3 kgval szülte a babàjàt 41. héten,màsikuk betöltött 40.héten 4,06kgval. A gyerek súlya, mérete a 12. hét utàn nem csak a terhességi kor függvénye,hanem főleg a genetikàé.

2016. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

12 hétig egyformán fejlődnek utána szól bele a növekedésbe a genetika és pl a gdm (ha van).

A fiam mindig nagyobb volt.2 nappal a kiírt dátum után született 4000grammal.A lányom hol nagyobb hol korának megfelelő volt ő 41hétre 3600grammal született.

2016. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nekem nemhogy nem módosították a várható szülés dátumát, de eleve nem is írtak semmit. Minden leletemen rajta vannak azok, hogy:

terhességi kor menses szerint: ...

súly alapján becsült magzati kor: ...

De sehol nincs egy várható szülési idő. Kiskönyvembe sem írta bele senki. Én kalkulátorral kiszámoltam hogy a menstruáció szerint mikorra várható, de hogy most az a valós, vagy ez az ultrahang méretek alapján más-e azt nem tudom :/

2016. nov. 16. 14:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is végig 2 héttel nagyobb volt a koránál, végül a 42. héten szültem. Az utolsó hetekben már nem nőtt olyan ütemben, úgyhogy normális súllyal (3,565) született.
2016. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!